AverMedia Studio

Sekcia: Hardware a Drivery 17.10.2007 | 21:06
Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
caute, mam problem. vlastnim TV kartu AverMedia Studio 303 ...
je podporovana cez cx2388x nie cez SAA713x ... dokonca aj v dmesg (skrateny vypis) figuruje, dokonca 2x, ale neviem ako mam tomu modulu povedat, ze ma loadovat kartu c. 6 ...

insmod som skusal, ale neviem do coho presne ju mam zapisat ... nejaka rada? dik uz teraz za pripadne info
    • Re: AverMedia Studio 17.10.2007 | 22:01
      WlaSaTy   Návštevník
      cx88[0]: Your board isn't known (yet) to the driver.  You can
      cx88[0]: try to pick one of the existing card configs via
      cx88[0]: card=<n> insmod option.  Updating to the latest
      cx88[0]: version might help as well.
      cx88[0]: Here is a list of valid choices for the card=<n> insmod option:
      cx88[0]:    card=0 -> UNKNOWN/GENERIC
      cx88[0]:    card=6 -> AverTV Studio 303 (M126)

      hm, moc tomu nerozumiem, ale co tak :
      sudo rmmod cx2388x ; sudo modprobe -v cx2388x card=6 ?
      • Re: AverMedia Studio 17.10.2007 | 22:13
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        angela:/home/emdi# rmmod cx2388x
        ERROR: Module cx2388x does not exist in /proc/modules
        • Re: AverMedia Studio 17.10.2007 | 22:44
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          podla mna prekompilovať stým modulom
          ked nevieš, tak nefušuj
        • Re: AverMedia Studio 17.10.2007 | 22:59
          WlaSaTy   Návštevník
          tak sa pozri ako sa ten modul v reale vola, /sbin/lsmod je nas kamarat. ja som len typoval podla vypisu.

          ps netusim ci pomoze prikompilovanie modulu do kernelu ak zlyhala autodetekcia ale z najvecsiou pravdepodobnostou by nesporsie laborovanie s takym jadrom vyzadovalo reboot pri kazdej zmene parametru a to je dvojnasobna casova strata na ukor jedneho riadku v konfiguraku a zbytocneho cakania na restart systemu.
          • Re: AverMedia Studio 17.10.2007 | 23:20
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            • Re: AverMedia Studio 18.10.2007 | 17:07
              WlaSaTy   Návštevník
              jéminkote, a to si nevedel grepnúť cx88 z toho výstupu aby si vedel že je to iný modul, teda asi cx88xx a nie cx2388x ako si písal ? predpokladal som že si tak už urobil tak som sa v tom logu moc nehrabal a ani som nenaháňal moduly aké sa zvyknú nahodiť s tým ktorým jadrom. mimochodom, ten parameter môže byť aj iný ak máš revíziu M126 alebo predsa len inú kartu ako o sebe tvrdí.
              • Re: AverMedia Studio 18.10.2007 | 17:09
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                medzitym sa mi podarilo nahodit ten druhy modul ale nema parameter spravny a vobec neviem co si myslel s tym parametrom :D
                • Re: AverMedia Studio 18.10.2007 | 20:23
                  WlaSaTy   Návštevník
                  the card=<n> insmod option.

                  myslím že už bolo povedané že modinfo má aj manuálovú stránku.

                  ide o to že ti nezdetekoval korektne ktorá je to TV karta, tak to potrebuješ vnútiť tým parametrom modulu. modinfo vypíše zoznam dostupných pa... a modprobe načíta modul aj s vnútením konfigurácie.
                  • Re: AverMedia Studio 18.10.2007 | 23:49
                    open source   Návštevník
                    tym modinfom som emdiho chcel nakopnut spravnym smerom kym sa dostanem k svojmu pocitacu. takze: ja mam kartu avertv studio 303 a riesil som to takto:

                    do /etc/modules som dal riadok

                    cx88xx card=6 tuner=38

                    ale myslim ze mi to nefungovalo a tak som este pridal do /etc/rc.local nasledujuce riadky:

                    rmmod cx8800 cx88xx tuner
                    modprobe cx88xx card=6 tuner=38
                    modprobe cx8800
                    modprobe tuner


                    a funguje mi to
                    • Re: AverMedia Studio 19.10.2007 | 00:04
                      WlaSaTy   Návštevník
                      :do /etc/modules som dal riadok
                      :cx88xx card=6 tuner=38
                      :ale myslim ze mi to nefungovalo

                      no, jeden z dôvodov môže byť ten že nie každá distribúcia číta /etc/modules týmto spôsobom ale kedysi sa dalo dať do /etc/modules.conf niečo takéto:
                      cx88xx card=6 tuner=38

                      teda až do tej doby kým sa nezačal generovať konfigurák /etc/modules.conf už pri štarte. sranda bola že každá večšia distribúcia mala master konfig niekde inde ale aspoň to napísali na začiatok (známe to dont edit this file which is automatically generated, edit ....) tak aby človek hneď vedel čo má zmeniť a čo má spustiť aj bez google :)

                      PS.: píšem z pamäti, jediný stroj ktorý u mňa potrebuje uvedenú technológiu (mám non pnp radič diskov a periférií) nebudem teraz večer zapínať, náhodou by si ešte syncol systém bez môjho triezveho dozoru a to by bola jeho smrť.
                      • Re: AverMedia Studio 19.10.2007 | 00:06
                        WlaSaTy   Návštevník
                        oops, zabudol som najdôležitejšie slovo options

                        /etc/modules.conf niečo takéto:
                        options cx88xx card=6 tuner=38
                        • Re: AverMedia Studio 19.10.2007 | 00:15
                          open source   Návštevník
                          vdaka aj tebe :-) urcite to vyskusam takto.

                          takze by to malo byt /etc/modprobe.conf - treba si pozriet man modprobe.conf

                          ps: ja mam debian (mam pocit ze na sarge mi volby stacilo dat do /etc/modules ale po upgrade na etch to uz neslo a preto som to dal do rc.conf)
                          • Re: AverMedia Studio 19.10.2007 | 13:02
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            a isla ti ta karta napriklad s kdetv, hej?
                            • Re: AverMedia Studio 20.10.2007 | 16:52
                              open source   Návštevník
                              samozrejme za karta mi ide. kdetv nepouzivam ale pouzivam xawtv a to mi ide v pohode. zvuk je tiez v poriadku (ak mas vsetko prepojene kablami a nejde to tak sa treba pohrat s alsamixerom) a funguje mi aj radio (napr. s konzolovou aplikaciou radio)
                          • Re: AverMedia Studio 19.10.2007 | 22:08
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            juuuuu, vrela vdakaaaaa!!! obraz ideee!! este sa snazim rozbehat zvuk, ten si ako riesil? mal som to aj prepojene kablami, aj repro som do toho zapojil a nist :-/ len prastanie
                            • Re: AverMedia Studio 20.10.2007 | 15:00
                              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                              mno ... ak sa nemylim, zvuk sa ma takto: z karty ide audio out vystup, ktory sa ma dat do line in ... ale kedze moja onboard zvukovka ma len 3 konektory (na repro, repro krizene s mikrofonom a mikrofon), tak to budem musiet prepojit s inym zariadenim s line in vstupom ... napriklad veza ... ked donesiem tu od otca, uvidime, co bude ...
                              • Re: AverMedia Studio 20.10.2007 | 23:01
                                WlaSaTy   Návštevník
                                niektoré televízne karty obsahovali zvukovú kartu ktorú stačilo po aktivovaní hlasitosti presmerovať cez sox alebo jack na vstup druhej zvukovky. vtedy to išlo cez PCI zbernicu a nie cez ten kábel ktorý teraz nemáš kam pichnúť.
    • Re: AverMedia Studio 18.10.2007 | 17:18
      open source   Návštevník
      man modinfo