fedora 8 problem s aktualizaciami

Sekcia: Konfigurácia 18.12.2007 | 13:42
Avatar tukkan PCLinuxOS  Používateľ
ahojte. mam cerstvo nainstalovanu Fedora core 8 a mam problem cokolvek aktualizovat alebo nainstalovat. zvolim si balicek napr. cez pridat-odstranit soft on sa tvari ze ho stiahneale ked ho ma nainstalovat vyhodi chybu. toto iste urobi aj ked dam aktualizovat. za kazdu radu dakujem.
    • Re: fedora 8 problem s aktualizaciami 18.12.2007 | 13:46
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      aku chybu vyhodi? ak pouzivas GUI nadstavbu, tak skus radsej instalovat/updatovat z command line, command line nastroje byvaju zvycajne viac ukecane.
      • Re: fedora 8 problem s aktualizaciami 18.12.2007 | 14:05
        Avatar tukkan PCLinuxOS  Používateľ
        no ta chyba ma nazov Exteptio Occured pod nou pise An unhandled exception has occurred. This is most likely a bug. Please save the crash dump and file a detailed bug report against pirut at https://bugzilla.redhat.com/bugzilla

        a nasleduje nejaky vypis v okne ktory je dlhy jak slak

        ked dam napriklad v terminali prikaz install yumex tiez nejde. Fedoru mam od kamosa ktoremu vsetko ide. dvd som kontroloval na zaciatku instalacie OK
        • Re: fedora 8 problem s aktualizaciami 18.12.2007 | 14:32
          ---   Návštevník
          co keby si sem ten dlhy vypis skopiroval? Snad by to pomohlo pohnut sa dalej.
    • Re: fedora 8 problem s aktualizaciami 18.12.2007 | 14:42
      Avatar tukkan PCLinuxOS  Používateľ
      takze som dal cez pridat-odstranit soft. instalovat yumex a tu je vypis

      Component: pirut
      Summary: TB2f66aac2 __init__.py:633:keyImportCallback:TypeError: not all arguments converted during string formatting

      Traceback (most recent call last):
      File "/usr/sbin/pirut", line 363, in _apply
      output = self.applyChanges(self.mainwin)
      File "/usr/lib/python2.5/site-packages/pirut/__init__.py", line 803, in applyChanges
      self.checkSignatures(dlpkgs, mainwin)
      File "/usr/lib/python2.5/site-packages/pirut/__init__.py", line 662, in checkSignatures
      self.getKeyForPackage(po, fullaskcb = keyImportCallback)
      File "/usr/lib/python2.5/site-packages/yum/__init__.py", line 2177, in getKeyForPackage
      "fingerprint": fingerprint, "timestamp": timestamp})
      File "/usr/lib/python2.5/site-packages/pirut/__init__.py", line 633, in keyImportCallback
      "import this key?") %(po, userid, hexkeyid, keyurl)
      TypeError: not all arguments converted during string formatting

      Local variables in innermost frame:
      d: <gtk.MessageDialog object at 0xe2e2464 (GtkMessageDialog at 0xe262808)>
      mainwin: <gtk.Window object at 0x8950d74 (GtkWindow at 0x89fb0e0)>
      userid: Fedora Project <fedora@redhat.com>
      keyurl: file:///etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora
      keydict: {'timestamp': 1067294011, 'userid': 'Fedora Project <fedora@redhat.com>', 'keyurl': 'file:///etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-fedora', 'fingerprint': <bound method public_key.fingerprint of <yum.pgpmsg.public_key instance at 0xe2dcbec>>, 'hexkeyid': '4F2A6FD2', 'po': <yum.sqlitesack.YumAvailablePackageSqlite object at 0xaa2dd6c>}
      hexkeyid: 4F2A6FD2
      po: yumex - 2.0.3-2.fc8.noarch
      • Re: fedora 8 problem s aktualizaciami 18.12.2007 | 21:51
        Avatar tukkan PCLinuxOS  Používateľ
        problem je vyrieseny. pomohli na inom fore riesenie bolo do terminalu napisat ako superuzivatel

        yum -y install mc
        • Re: fedora 8 problem s aktualizaciami 28.02.2008 | 15:35
          taras   Návštevník
          aj ja mam ten isty problem....ako sa to da riesit?
          • Re: fedora 8 problem s aktualizaciami 06.03.2008 | 10:07
            klb   Návštevník
            fedora 8 to asi robi nahodne, raz to ide raz nie.pred nedavnom som pouzil aktualizacie, aktualizovalo sa mi jadro Xserver a BUM po restarte nenabehol Xserver a bolo po parade. myslim ze pre mna(zaciatocnika) je fedora 8 priliz tazky super. nevyladeny system co sa po kazdej instalacii sprava inak. teraz som som skusil prostredie KDE miesto Gnome a tu mi zas nereaguje na vypinanie cez K menu. to je proste v r...i
          • Re: fedora 8 problem s aktualizaciami 06.03.2008 | 15:29
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            na vine je pirut.. v terminali zadajte yum install yumex.. a potom pouzivajte ten.. alebo samotny yum v terminali
            • Re: fedora 8 problem s aktualizaciami 07.03.2008 | 10:03
              Avatar tukkan PCLinuxOS  Používateľ
              No skusim to ked mi to urobí. Lebo momentálne nemám linux kvoli pádu xserveru a hladam vhodné distro pre mna. Ale dik za každú radu.
              • Re: fedora 8 problem s aktualizaciami 07.03.2008 | 16:18
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                najlepsie je stiahnut fedoru, ubuntu, mandrivu a osuse.. kazde nainstalovat, skusit s tym nerobit nic take, co by ho zhodilo a den normalne pouzivat.. co pojde najlepsie, to si vyberte.