obrovske pismo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.01.2008 | 20:23
Avatar Mirrec ubuntu 8.10  Používateľ
zdravim,

mam nasledujuci problem:
pri instalacii linuxu mint 4.0 daryna som mal problem s tym ze mi okna mali ten horny sokel hadam 200 px.
ale to nebolo az take strasne, instalacia sa dala v pohode urobit, ale problem sa nejakym zostal.

pri logine mam ont asi 200 a nevidim vobec co zadavam aj to by sa este dalo prezit, ale ked si chcem vybrat sessioni alebo vykonan inu cinnost napriklad vypnut pc alebo restatrovat, to pismo je tak obraovske ze len z tazkosi mozem nieco spravit.

no a teraz asi ten najhorsi problem, naistaloval som si KDE, mint ma defaultne gnome, ale ten sa mne moc nepaci.

po jeho pusteni ale nemozem nic robit, opat problem s fontom. jeho velkost je neuveritelna, neda sa tam nic robit, ani vypnut to neviem pokial neresetnem X-ka.

tento isty problem som mal aj pri ubuntu 7.10 a kubuntu 7.10, sranda je ze na 7.04 mi isiel beryl bez akych kolvek problemov

pouzivam notebook hp nx 7300, grafika je tu intel GMA 950.

inak, ked som instaloval mint v safe mode tak mi vsetko prebehlo tak ako malo ale 3D desktop mi nesiel vobec.

neviete niekto poradit ?

dakujem

mirrec
    • Re: obrovske pismo 18.01.2008 | 00:12
      Avatar Mirrec ubuntu 8.10  Používateľ
      problem som vyriesil

      tu pisem riesenie :)
      sudo cp /etc/gdm/gdm.conf /etc/gdm/gdm.conf.backup
      sudo gedit /etc/gdm/gdm.conf
      

      najst riadky s textom

      [server-Standard]
      name=Standard server
      command=/usr/bin/X -br -audit 0

      a zmenit ich na

      [server-Standard]
      name=Standard server
      command=/usr/bin/X -br -audit 0 -dpi 96

      tento postup mi vyriesil nie len velkost fontu pri prihlasovani sa do systemu, ale aj fonty v KDE nabehli tak ako mali - cize normalne :D