Ake distro na slabom HW pre multimedia?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.01.2008 | 12:36
abo4   Návštevník
Zdravim
Uvolnil sa mi celeron 500 s 96 MB ram a chcem ho odlozit do obyvacky na pozeranie filmov. Teraz uvazujem ake distro tam dat a ake prostredie. Widle na tom bezia pomaly ale prehravanie dvd slo. Ale naco cpat niekam vidle ked existuje plno lepsich nahrad? :)
dik
    • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 20.01.2008 | 12:41
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      arch + nejaky XFCE a ak sa ti podari nakonfigurovat Archa do dobreho stavu, tak uz ho viac neupgraduj, lebo ti neskor nemusi nabootovat :) ale arch bych tam dal urcite
      • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 20.01.2008 | 17:28
        Avatar srigi   Používateľ
        Mam uz odskusane, ze XFCE4 ee.
        Na takuto masinu bud Arch + openbox (+ citlivy vyber aplikacii, mozem nieco poradit), alebo DSL.

        Zacal by som tym DSL, lebo rozbehat Arch s openboxom nie je ziadna sranda (ja napr. este stale bojujem s pypanel-om, ale svisne je to kua-riadne, moj avg-load pri spusenych opere s 20 tabmi, sonate na hranie mp3 a transmission na torrenty nejde nad 0.5 :-) ).
    • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 20.01.2008 | 13:19
      ---   Návštevník
      geexbox nainstalovany na disk

      GeeXboX is a free embedded Linux distribution which aims at turning your computer into a so called HTPC (Home Theater PC) or Media Center.
      • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 20.01.2008 | 14:40
        abo4   Návštevník
        ten greeXboX vyzera zaujimavo, ale dokaze spravovat subory na disku pripojit sa na siet pripadne je ho mozne vzdialene ovladat?
    • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 20.01.2008 | 13:40
      abo4   Návštevník
      Na takuto konfiguraciu si velmi netrufnem. Skor nieco jednoduhsie.
      • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 20.01.2008 | 13:41
        abo4   Návštevník
        sakra, to som myslel pre ten arch :)
    • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 20.01.2008 | 19:53
      Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
      nepomozem si ale zacnem tak, ze: bez ramky sa nehnes.. viem ze je tazke teraz zhanat stare sdr moduly, ale stoji to ze to. potom je urcite dolezite mat dobru podporu hibernacie - nebudes predsa vzdy pri zapinani cakat 3 minuty, ked sa to da ja neviem 15 sekund. A kludne by som tam dal debian.
    • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 20.01.2008 | 19:58
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Ten výkon je dobrý, len tá RAM-ka je dáka malá. Teraz ide aj o to, akú tam máš grafiku, či zdiela časť pamäte. Ak aj nezdiela, teda systému ostane 96 MB, na grafické prostredie linuxu sa mi to zdá málo. To je málo aj na windows a nieto ešte na linux. Skús kúpiť nejaký 256 MB modul SDRAM (predpokladám) a XFCE ti tam pôjde bez problémov.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 21.01.2008 | 10:49
        abo4   Návštevník
        Gracka geforce 4 mx440 64MB nezdielana. Nj, suhlasim ze s pamatou je problem. Uz som sa obzeral po nejakom 256 SDRAM 133mhz. module ale cena je 1400 co prakticky cena celeho PC.
        • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 21.01.2008 | 12:11
          Avatar srigi   Používateľ
          Skus nabootovat ten DSL, uvidis ako to pojde, popr. ho skus nainstalovat, aby si vylucil lagy CDROMky a vydel skutocny rychlost. Toto je IMO najrychlejsia cesta ako dostat OS na take PC.
          • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 21.01.2008 | 12:12
            Avatar srigi   Používateľ
            Idem grcat z toho
            > vydel skutocny rychlost
            sry.
    • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 21.01.2008 | 12:17
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Multimedia Linux...Live s možnosťou inštalácie na disk. Ale ta ram..ale KDE tam nieje...sice neviem ako je to s novšou verziou.
      Inak Slackware..dokonca hadam aj zasuhlasim na Zenwalk..
      Close the Windows Open The Source
    • Re: Ake distro na slabom HW pre multimedia? 21.01.2008 | 12:33
      Archer   Návštevník
      RAMky mas malo :( ..ja som kedysi doma pozeraval divixy na 300MHz celerone pomocou moviX-u ... a pri 300MB ram sa to v podstate dalo

      v prvom rade viac pamati ..aspon + 128MB a potom bud debian alebo arch v kombinacii asi s MythTV alebo nejakym podobnym frontendom