ubuntu + acer aspire 5520g

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.02.2008 | 17:59
---   Návštevník
Ahojte.
Potreboval by som rozbehat wifi na tomto nb. Navody su len po anglicky co nie je moja parketa:(.
Dalej zvuk a scroolovanie na touchpade.
Neviem ake informacie vam mam momentalne poskytnut tak sa pytajte a neoborujte sa na mna:).
A poprosim vysvetlovat po lopate:D

Inak ked uz nic ine mohli by ste mi poradit nejake distro ktore by na tomto nb fungovalo bez problemov???
    • Re: ubuntu + acer aspire 5520g 01.02.2008 | 18:47
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      no distro ti moc neporadim lebo co ide na jednom linuxe ide na kadom a co nejde na jednom nejde na ziadnom :D
      ale vsetko sa da rozbehat :)
      v prvom rade treba zistit co mas vnutri za komponenty. to ti vypise prikaz lspci -v ta wifina predpokladam ze je tam broadcom a ta sa rozbehava cez ndiswrapper - ten za pomoci windowsoveho driveru na tuto kartu ju spojazdni pod linuxom (konkretne z toho driveru potrebuje INI file)
      ale myslim z *ubuntu po nainstalovani ponukne sam (dole v rohu) instalaciu tohoto ndiswraperu ak tma najde broadcom
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: ubuntu + acer aspire 5520g 01.02.2008 | 18:59
        ---   Návštevník
        Ethernet controller: Atheros Communications, Inc. AR5006EG 802.11 b/g Wireless PCI Express Adapter.
        No a zvuk nejde vobec.
        • Re: ubuntu + acer aspire 5520g 11.06.2008 | 17:49
          klm   Návštevník
          v skutocnosti to asi bude AR5007EG, lspci to vypisuje nespravne kvoli HAL ..., tento cip je velmi problematicky, aspon co sa linux-u tyka, ale su v postate 3 riesenia:
          1, madwifi + patch (stiahnut a skompilovat - v Ubuntu sa mi to podarilo), ale kedze pouzivam WPA, chcelo to este zaguglit co-to o konfiguracii
          2, ndiswrapper - mne nesiel, ale nasiel som, ze to s urcitymi verziami windows driverov ide...
          3, pockat na linux kernel 2.6.26 resp. 2.6.25 kde je novy ath5 modul (Ubuntu ma aktualne 2.6.24),
          ale pre tento cip mi ani ath5 nesiel... snad sa to v blizkej dobe vyriesi.
          Co sa tyka zvuku a touch-padu, nemal som problem....
    • Re: ubuntu + acer aspire 5520g 01.02.2008 | 18:49
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Oplatí sa aspoň napísať aká je tam wifi karta (pomôže výpis lspci). So scrolovaním ti neporadím. Ale viem, že sa dajú nastavovať scrolovacie zóny (v /etc/X11/xorg.conf). A čo je zo zvukom?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: ubuntu + acer aspire 5520g 01.02.2008 | 18:55
      ---   Návštevník
      ide o to ze tu je howto k tomu ntb (ja viem ...po anglicky ,ale nie je problem poradit podla toho)
      • Re: ubuntu + acer aspire 5520g 01.02.2008 | 19:04
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        aaaa. no tak to je super ze je howto. to co je v sedom ramiku sa pise do konzoly
        stop znamena zastav, run spusti, copy kopiruj, extract vypakuj, according podla. viac sloviciek tam nie je potrebnych vediet, ak na nejake narazis skus www.slovnik.sk
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
        • Re: ubuntu + acer aspire 5520g 11.06.2008 | 17:55
          --   Návštevník
          na preklad (do cestiny) mozes pouzit aj http://translate.google.com/
    • Re: ubuntu + acer aspire 5520g 02.02.2008 | 17:52
      Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
      No neviem aku pouzivas distribuciu ale na ubuntu na Asus F5N som zorbehol zvuk takto. (sice prvykrat som preinstalovaval alsu na novsiu verziu ale teraz mam odskusane ze to funguje takto)

      Otvoris si ako root v editore /etc/modprobe.d/alsa-base a na koniec vlozis riadok options snd-hda-intel model=MODEL kde za MODEL das znacku svojho NB (acer, asus, lenovo...). No lenze mne pod asus nefungovalo (hoc mam asus) ale funguje mi ked tam mam napisane lenovo. Takze za pokus to stoji mne to funguje.
      <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
      • Re: ubuntu + acer aspire 5520g 02.02.2008 | 18:01
        Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
        ups :) az teraz som si vsimol v nadpise ze sa riesi ubuntu :)
        <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV