Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu

Sekcia: Komunita 01.02.2008 | 18:47
Avatar Jaroslav Ubuntu 7.10  Používateľ
Citali ste tento clanok myslim ze je to pozitivna vec.

http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=52316
    • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 01.02.2008 | 18:52
      ---   Návštevník
      v spravach na pravo je tato informacia uz 2 dni. Tam si to mohol radsej doplnit.
    • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 01.02.2008 | 19:03
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      je to v celku pozityvna vec. sice v tomto pripade sa ten 'prechod' kona trochu rafinovanejsie, ale pri rozhodovani ci upgrade na vistu alebo iny os vo firmach, nemusi vzdy vyhrat vista. francuzka policia sa da pouzit ako priklad a dalsi argument ze nie len to co je od MS je dobre. celkom good.
      Everything is proceeding as I have foreseen.
      • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 01.02.2008 | 19:18
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Nechcem strieľať, ale tuším aj nejaká inštitúcia vo Viedni prešla pred niekoľkými mesiacmi na Linux.
    • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 01.02.2008 | 21:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      a slovenska prejde na vistu, pretoze bude predinstalovana na novych pc
      • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 02.02.2008 | 13:49
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Nie každý ale kupuje počítač s predinštalovaným alebo nainštalovaným OS, ja by som napríklad tiež nekúpil počítač s nainštalovaným OS, hoci aj s linuxom (nakoľko viem ako to býva továrensky nainštalované, bez driverov a podobne). Free DOS je celkom dobrá voľba na zadosťučinenie zákonu :-)
        Keď mám dať peniaze za licenciu, radšej kúpim ďalšiu batériu a budem môcť dlhšie pracovať. A niesom jediný.

        Inak osobne by som asi na štátne inštitúcie nedával Ubuntu pre jeho pomalosť. Maximálne jeho vyladenú verziu ak nejaká taká existuje. Mohlo by to totiž všeobecne rozšíriť o linuxe aký je pomalý oproti XP-čkam. Mandriva by mohla byť lepšia voľba. Však môj osobný názor, každému vyhovuje iná distribúcia.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 02.02.2008 | 14:08
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Ubuntu je pomalé hlavne v štatre. Gnome sa nejako fláka, neviem čo s ním dorobili. Ale ak je už nabehnuté ide veľmi dobre. A myslím, že ráno nejaká sekretárka štart cez minútu prežije.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 02.02.2008 | 22:50
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          mal som o tom diskusiu s Ondrejom Mackom, sefko PC REVUE




          28.1.2008 SW v notebookoch Elven
          trosku nechapem, preco sa do tak lacnych notebookov dava vsade Windows. ved ak chce niekto co najlacnejsie NB, tak by privital bez OS, nech si tam moze dat co chce... Odpovedať »

          28.1.2008 Re: SW v notebookoch Ondrej Macko, redakcia PC REVUE
          Dobry den, je to z toho dovodu, ze niektore notebooky kupite jedine s nainstalovanym Microsoft Windows, vyrobca ich dodava len v takejto kofiguracii. Aby bola rovnaka latka, pozadujeme v kazdom notebooku aj instalaciu lubovolnej edicie MS Windows. Zaroven vsetky testy realizujeme v tomto prostredi, testovacie programy su takto pripravene. Spoliehame na to, ze prave vyrobca je ten, ktory urci, ake ovladace na dany hardver pouzit. Na druhej strane je jasne, ze bez operacneho systemu je notebook lacnejsi. Odpovedať »

          29.1.2008 Re: Re: SW v notebookoch Elven
          Ano, je to tak. Pri nakupe Notebooku je aj v najlacnejsej kategorii vela notebookov s MS Windows. To nemoze nejako zmenit casopis. Nieco dostanete a to testujete.

          Len sa mi trochu nepaci pohlad vyrobcov. Alebo je moja malickost taka divna, ze by si namiesto legalneho softveru radsej dopriala vacsi pevny disk alebo operacnu pamet :) Odpovedať »

          01.2.2008 Re: Re: Re: SW v notebookoch Ondrej Macko, redakcia PC REVUE
          No viete, tieto dohody su na najvyssej urovni medzi vyrobcom operacneho systemu a vyrobcami notebookov. PC REVUE nema moznost taketo dohody ovplyvnit :-) Odpovedať »

          01.2.2008 Re: Re: Re: Re: SW v notebookoch Elven
          v principe je mozne toto ovplyvnit, ale myslim, ze redakcia PC REVUE nema dostatocny kapital na odkupenie spolocnosti Microsoft a niekolko hardverovych firmiciek. Odpovedať »

          01.2.2008 Re: Re: Re: Re: Re: SW v notebookoch Ondrej Macko, redakcia PC REVUE
          No, myslim, ze toto este nejaku chvilku potrva :-) Odpovedať »

          31.1.2008 Re: Re: Re: SW v notebookoch thomaszko
          Áno aj ja sa prikláňam na vašu stranu, zháňam si notbook a pozerám že buď má v sebe Win Vistu (resp. XP) , alebo
          nemá len iný OS aj tak nepodporuje... Odpovedať »

          01.2.2008 Re: Re: Re: Re: SW v notebookoch Elven
          mozno by mohlo byt zaujimave dostat do PC REVUE nieco o tom, ako ked uz kupi niekto NB s Vistou nejakym sposobom XP. Ovladace na XP su casto na nete, ale nie je pre kazdeho lahke ho najst. Odpovedať »
    • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 06.02.2008 | 06:17
      Avatar SonnY   Používateľ
      Bodol by nejaky otvoreny list napr. premierovi o zavedeni linuxu na urady a do skol. K tomu pribalit nejaku studiu o vyhodach/nevyhodach linuxu a windows a bolo by. Odbornikov na linux mame na vysokych skolach dost(fmfi uk, fei uk,...) pre vypracovanie postupu prechodu a servis/podporu.
      • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 06.02.2008 | 10:34
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        a pripisat aj aj Marx s Leninom by bol za linux
      • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 16.03.2008 | 16:02
        TradeMark   Návštevník
        Tak neviem ale mne sa zda ze toto by bolo to iste co vlastne robi MS. Na Linuxe sa mi paci jedna vec a to moznost volby... nemusis ho pouzivat, ale mozes. Ak teraz vezmes Linux a nasilu ho kazdemu nanutis tak po chvili ti nanho zacnu nadavat a stane sa to iste co s MS. Skor by trebalo ludi iba oboznamovat a nechavat na nich nech sa rozhodnu
        • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 16.03.2008 | 16:24
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          To máš pravdu. Ale ak si zoberú cenu za upgrade na Visstu alebo zmenu na linux, myslím, že by sa aj úrady mohli rozhodnúť pre linux. Ak ho budú používať najmä na kancelárske práce, nebudú mať úradníci s prechodom žiadny problém.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 16.03.2008 | 16:29
            ---   Návštevník
            a ti co o tom rozhoduju vyjdu na prazdno ,takze je jasne ze takto to nepojde :-(
            Asi treba cakat az to pride z EK centralnym nariadenim.
      • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 09.05.2008 | 01:52
        eru_iluvatar   Návštevník
        fei STU nie UK ja len tak :)
    • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 01.06.2008 | 09:58
      Martin   Návštevník
      Vyzerá to tak, že táto téma v sebe má nejaké citlivé miesto, ktorého sa spamový robot ľahko chytí.
      • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 01.06.2008 | 10:04
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        nj, tiez na to pozeram, ze kazde rano su tu 2-3 prispevky. Zaujimave, ze IBA v tejto teme.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Francúzska polícia migruje z XP na Ubuntu 01.06.2008 | 10:28
          Martin   Návštevník
          Najrýchlejšie riešenie - vymazať spam a zamknúť.