Network manager

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.02.2008 | 21:22
morfo   Návštevník
Zdravim...mam taky problem...Potrebujem nainstalovat network managera no ked si stiahnem z netu balicek tak mi vyhodi okno s chybovym hlasenim a neda sa spustit instalovanie. Chyba: Error: Dependency in not satisfiable: libnl1-pre6...a este ze na pc kde mam linux nemam net....Neviete niekto url nejakej spolahlivej instalacky pre xubuntu 7.04...dikes
    • Re: Network manager 05.02.2008 | 22:19
      m4rtin.m   Návštevník
      mne sa na offline linux masinach osvedcil tento postup:

      1) na offline pc spustit synaptic, zafajknut pozadovany balik (v tvojom pripade network-manager)
      2) subor -> ulozit pozadovane zmeny ako (vytvori sa textovy subor obsahujuci mena potrebnych balikov, tento na usb kluci prenesiem na online masinu)
      3) rucne stiahnut vsetky potrebne baliky z netu na kluc (ich mena su v textovom subore, hladat mozes na http://packages.ubuntu.com/, nezabudni vzdy zvolit spravnu verziu distribucie)
      4) na offline masine po jednom nainstalovat vsetky baliky. ako posledny nainstalovat ten hlavny - lebo ten vyzaduje aby vsetky ostatne boli uz nainstalovane
      • Re: Network manager 05.02.2008 | 22:33
        morfo   Návštevník
        ja este ze co je to ten synaptic...ako sa spusta....ja sa v linuxe zatial vobec nevyznam...dik
        • Re: Network manager 05.02.2008 | 22:38
          morfo   Návštevník
          no uz som ho spustil....tak dufam ze to pojde...
          • Re: Network manager 05.02.2008 | 22:42
            morfo   Návštevník
            ale v tom synapticu nemam network manager....
            • Re: Network manager 06.02.2008 | 00:41
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              isto tam je. network-manager, ale keď dáš hľadať aj oddelene tie slová musí ho nájsť.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Network manager 06.02.2008 | 20:39
                morfo   Návštevník
                ano je tu. ale su to len nainstalovane sucasti a nemam tam ziadnu moznost nieco zazajknut...
                • Re: Network manager 06.02.2008 | 20:44
                  ---   Návštevník
                  skus na tom riadku kliknut pravym tl. mysi
                • Re: Network manager 06.02.2008 | 20:48
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Klikni na ten štvorček vedľa názvu toho programu. Otvorí sa ti také menu a tam zvolíš označiť na inštaláciu.
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: Network manager 06.02.2008 | 21:07
                    mato   Návštevník
                    ked tam kliknem tak mozem iba kliknut na oznacit na odstranenie....na instalalciu, aktualizaciu, preinstalovanie nemozem kliknut..je to neoznacitelne.....
                    • Re: Network manager 06.02.2008 | 21:24
                      ---   Návštevník
                      ak je ten stvorec pred nazvom zeleny ,tak to mas nainstalovane a logicky sa to neda nainstalovat ale len odinstalovat

                      inac daj si v hornom menu POMOCNIK-->LEGENDA IKON a tam najdes ake su mozne "stavy" jednotl. balikov
                      • Re: Network manager 06.02.2008 | 21:33
                        mato   Návštevník
                        sak ja to mam nainstalovane...aspon sa to tak javy....len ako to mam teda spustit...proste mi treba vytvorit VPN pripojenie aby som sa mohol cez svojho providera dostat na net...sak to tu nemoze byt az take zlozite...preco mi nefunguju tie prikazy co su v skoro kazdom navode ako: sudo apt-get install network-manager-gnome?preco ked stiahnem nejake balicky z netu tak vzdy vypise chybu...Error: dependency is not satisfiable: pkg-config.......alebo ked rozbalim nejaky spakovany tak An error occurred while accessing the archive...to nato neexistuje daco jednoduche...a este otazka..Mam aj Kubuntu verziu..spustim na nej z live cd tie prikazy ako apt-get install network-manager-gnome???
                        • Re: Network manager 06.02.2008 | 21:35
                          mato   Návštevník
                          sorry nie verziu kubuntu ale ubuntu...proste ci z live cd rozbeham ten net...ze keby ze to pojde ze ubuntu ma ine repozitoare ako xubuntu tak nainstalujem ubuntu....
                        • Re: Network manager 06.02.2008 | 21:47
                          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                          apt-get install nejde preto, lebo nemáš net. Tebe treba nainštalovať iba balíky network-manager-pptp aj s jeho závislosťami. Tak si ho zaklikni na inštalovanie. Ulož si ten súbor so zoznamom a niekde ručne stiahni vštky tie balíky. A postupne ich inštaluj. Ak nejaký vypíše chybu, že potrebuje závislosti, tak ho zatiaľ vynechaj a inštaluje tie čo idú. Postupne tak nainštaluješ všetky balíky.
                          Potom len klikneš na network-manager pri hodinách a vybereš naklikáš nové vpn spojenie
                          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk