ubuntu HH a posielanie mailov

Sekcia: Konfigurácia 05.09.2008 | 17:29
iaxx   Návštevník
zdravim , mam takyto problem:
Mam ubuntu HH (8.04), potrebujem posielat maily s prilohami a nedari sa.

Je jedno v akom programe to posielam (thunderbird, syplheed, claws-mail, a takisto aj web rozhranie gmail-u) , odosielanie skonci po cca 10-13% chybou.

"Nepodarilo sa spojit s SMTP serverom. Skontrolujte si nastavenie ,...atd"

Co sa dari je odosielanie cistych textovych mailov a mailov kde je priloha velka maximalne asi tak 150kB. Taketo maily su spravne odoslane a pridu bez chybne. S vacsou prilohou to konci tou hlaskou o probleme s pripojenim k SMTP. Je jedno z akeho uctu to posielam, sprava sa to rovnako. (firewall (firestarter) je vypnuty alebo zapnuty a nevidiet rozdiel)

(skusil som aj mandrivu 2008.1 s xfce , len ako live, je tam claws-mail, ten sa sprava rovnako ako ten v ubuntu , ale cez web rozhranie gmail-u odosielat maily s prilohami sa da bez problemov)


Pripojenie je DSL on dominantneho ISP. Vo windowse vsetko funguje, takze asi pripojenie na to vplyv nema.

Vdaka za radu.
    • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 05.09.2008 | 17:39
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      No neviem, či ISP s tým niečo nemá. Ja som nedávno mal podobný problém. Dokonca mi nešlo ani posielať súbory napríklad cez jabber. Mám toho istého ISP. Ale teraz to zrovna funguje. Mám pocit, že v poslednej dobe majú nejaké problémy. Najprv výpadok DNS servrov, teraz blbnúci upload.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 05.09.2008 | 17:49
        iaxx   Návštevník
        ale ako potom si mam vysvetlit ze vo windowse (ja viem ze tu maju ludia na to alergiu) to ide. A ide to aj s mensimi prilohami v ubuntu. Mam ubuntu uz od 5.10 a doteraz ziadne problemy neboli.
        • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 05.09.2008 | 18:22
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Netuším. Ja windows nemám, tak neviem, či by to tam šlo. Mne tiež išli maily s malými prílohami. Používaš modem alebo router?
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 05.09.2008 | 18:35
            iaxx   Návštevník
            router, vigor 2600vgst
            • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 05.09.2008 | 18:39
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Skús ho reštartnúť na výrobné nastavenia. Možno to pomôže. Aj keď musím povedať, že mne to vtedy nepomohlo.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 05.09.2008 | 19:12
                iaxx   Návštevník
                takze to nepomohlo, chyba bude niekde inde asi
                • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 07.09.2008 | 20:01
                  iaxx   Návštevník
                  tak som to nejako vyriesil, nastavil som MTU (mozno zbytocne) a potom zo zufalstva som skusil wondershaper, a nastavil som realnu rychlost uploadu a ono to akymsi zazrakom ide (aj cez web rozhranie, aj claws-mail aj thunderbird).

                  Ked nastavim vyssiu rychlost uploadu ako je v skutocnosti (monopol pusta nieco navyse ako je zname), tak to zase nejde, musi tam byt presne 256kbps, download je jedno aky je nastaveny.
                  (skusal som medzicasom SAM linux 2007 a tam ziadny problem nebol, to len ubuntu 8.04 si zmyslelo ze nebude odosielat (maily))
                  • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 07.09.2008 | 20:37
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    S tým MTU som sa aj kedysi hral, lebo mi nechcelo načítavať niektoré stránky. Ale potom mi zrazu nešiel net poriadne. Tak som MTU musel pekne vrátiť späť.
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 10.09.2008 | 01:27
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    Zas to nejde ani mne. Skúšal som aj obmedziť upload a aj tak to nejde. MTU sa mi s novým firmwarom routra (vigor 2700) nedá nastaviť. Ja fakt neviem, čo s tým je.
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                    • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 10.09.2008 | 14:25
                      iaxx   Návštevník
                      co myslis tym ze to s novym firmware-om nejde? co vypisuje prikaz ifconfig?
                      ja som to zmenil v systeme skriptom do /etc/if-up.d

                      #! /bin/sh
                      # zmena mtu
                      ifconfig eth0 mtu 1452

                      a ten wondershaper funguje uplne genialne (ani som to necakal)
                      sudo wondershaper eth0 2400 256
                      a reset nastavenia
                      sudo wondershaper clear eth0

                      MTU sa na vigoroch da menit cez
                      telnet 192.168.1.1
                      • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 10.09.2008 | 15:07
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        Upgradol som firmware v routri na najnovší. Ja si rýchlosť na eth0 nemôžem obmedziť. Ja mám doma viac kompov medzi, ktorými prenášam súbory. Skúšal som obmedziť rýchlosť na routri smerom von ale to nepomohlo. Ako píšem vyššie zdá sa že pomohlo vypnutie ipv6. Uvidím či to pôjde aj dnes, keď prídem domov.
                        Vedel som, že MTU ide meniť cez telnet, len som nikde nemohol nájsť ten príkaz.
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 10.09.2008 | 14:35
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      necital som reakcie ostatnych ale tento problem ktory som mal s gmail uctom som vyriesil nalsedovne
      v thunderbirde som si nastvail pop3 od gmailu a spravy stahuje bez problemov ale SMTP som nastavil na azet ale tak ze prijemnca dostane mail akoby od gmail uctu ale pouzije sa smtp server azet

      a uplna spokojnost

      na telefone to mam nastavene rovnako a tiez uplna spokojnost
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 10.09.2008 | 14:51
        iaxx   Návštevník
        akurat ze mne to nerobi len gmail, ale vsetky maily maju problem nieco odoslat, zastavi sa to a po chvili vyhodi chybu, robi to ubuntu 8.04 a aj debian lenny , mint 5.0 atd. a je to na DSL od monopolu, takisto mi nejde merat rychlost na speedtest.net , down v pohode, upload sa nedokaze po dosiahnuti 100% zastavit. Po nastaveni limitu uploadu ide vsetko ako ma.
        • Re: ubuntu HH a posielanie mailov 03.10.2008 | 23:33
          arty   Návštevník
          myslite ze to nove Kubuntu 8.10 bude mat poriesene???