HP 6735s WIFI nereaguje

Sekcia: Hardware a Drivery 16.10.2008 | 13:52
Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
Dobry den,
na notebooku uvedenom v predmete mam nahodeny openSUSE11 s KDE 4.1.2. Problem je pri hardverovom zapnuti WIFI, pretoze vobec nereaguje, stale signalizuje ze je vypnuty. Skusal som z live CD PCLinuxOS a tam to v pohode islo. Tiez mi openSUSE nereaguje ano na funkcne tlacidla pridavanie a uberanie hlasitosti zvuku, reaguje iba na zosilnenie a zoslabenie jasu monitora.
Neviete mi niekto poradit v com je chyba a ako sa to da spravit aby to vsetko fungovalo bez instalacie inej distribucie ?

WiFinu mam tuto:::
Broadcom Wireless LAN 802.11a/b/g/draft-n
Slackware
    • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 17.10.2008 | 14:48
      dent   Návštevník
      Problém bude v ACPI, jak jinak. Výrobci notebooků si to upravují jak chtěj a pak to tohle dopadá... Neznám ntb, kde by fungovala indikace wifi pomocí světýlka, ale z toho si nic nedělejte, bude fungovat i bez toho.
      • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 17.10.2008 | 15:25
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        ja len nechapem preco to v inych distribuciach funguje napr. ked som dal live CD PCLinuxOS tak to fungovalo v pohode a v openSUSE11 mi to uz neide ???
        Da sa nejak nastavit to ACPI aby to fungovalo ?

        Inak este pridavam nejake tie pokusy ktore som robil:::
        prikaz ifconfig mi vypisal toto:
        linux-sx2y:/home/ninubook # ifconfig
        eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:22:64:4F:8D:33
        inet addr:192.xxx.x.xx Bcast:192.xxx.x.xxx Mask:255.255.255.0
        UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
        RX packets:3462 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
        TX packets:2294 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
        collisions:0 txqueuelen:1000
        RX bytes:4754666 (4.5 Mb) TX bytes:175876 (171.7 Kb)
        Interrupt:10

        lo Link encap:Local Loopback
        inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
        UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
        RX packets:52 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
        TX packets:52 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
        collisions:0 txqueuelen:0
        RX bytes:3056 (2.9 Kb) TX bytes:3056 (2.9 Kb


        A prikaz iwconfig mi vypisalo toto:::

        linux-sx2y:/home/ninubook # iwconfig
        lo no wireless extensions.

        eth0 no wireless extensions.


        Okrem toho ked zapnem wifinu malo by okrem wifi naskocit aj bluetooth, takze ono mi tlacidlo vobec nereaguje, ale uz v inych distribuciach to ide ...


        Slackware
      • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 17.10.2008 | 15:29
        Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
        na mojom notase to funguje ;)
        • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 17.10.2008 | 15:43
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Aha a mas tiez notebook HP Compaq 6735s s openSUSE11 ???
          Slackware
          • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 17.10.2008 | 16:37
            Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
            nie nie ja som len reagoval na prispevok vyssie, kde chlapik tvrdil, ze nepozna notbuk, na ktorom to funguje. len by som sa chcel spytat, ci sa ti firmware loaduje pri boote, resp. ktory driver wifi pouzivas?
            skus pozriet cez dmesg, ci sa ti vsetko spravne nahra pri boote, priklad:
            [ 13.354794] iwl3945: Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG/BG Network Connection driver for Linux, 1.2.26ks
            [ 13.354931] iwl3945: Copyright(c) 2003-2008 Intel Corporation
            [ 13.559571] iwl3945: Detected Intel Wireless WiFi Link 3945ABG
            [ 13.635570] iwl3945: Tunable channels: 13 802.11bg, 23 802.11a channels
            [ 13.643571] phy0: Selected rate control algorithm 'iwl-3945-rs'
            [ 35.824644] firmware: requesting iwlwifi-3945-1.ucode
            [ 35.915587] Registered led device: iwl-phy0:radio
            [ 35.915587] Registered led device: iwl-phy0:assoc
            [ 35.915587] Registered led device: iwl-phy0:RX
            [ 35.915587] Registered led device: iwl-phy0:TX

            len pripominam, ze som mal podobny problem ako ty, ale zistil som, ze firmware mi chyba, prave cez dmesg...tak som ho wgetol, nakopiroval do /lib/firmware/ a bolo po problemoch
            • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 17.10.2008 | 18:01
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Noooooo, to je celkom dobry napad ze by mi mohol chybat ten firmware, pozeral som ten dmesg a nikde som tam nevidel wifi alebo som to nepostrehol, ale ved tu je moj vypis, pozri pls ci som nahodou nieco neprehliadol :::

              http://www.pastebin.sk/8614/

              Este som si vsimol ze mi to asi naslo iba 1 jadro pricom mam 2 jadrovy procak AMD Athlon X2, spravne som pochopil tieto riadky ???

              Detected 1900.107 MHz processor.
              CPU 0(2) -> Core 0
              CPU0: AMD Athlon(tm)X2 DualCore QL-60 stepping



              Co znamena toto :::
              SMP motherboard not detected.
              ------------[ cut here ]------------
              WARNING: at kernel/time/clockevents.c:46 clockevent_delta2ns+0x2c/0x9f()>

              z toho vypisu ?
              Slackware
              • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 17.10.2008 | 18:33
                Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
                no prave...SMP not detected, preto mas len jedno CPU. sksu do grub.conf pridat na koniec riadku, "z ktoreho" bootujes toto: noapic acpi=off ... resp, pozri si BIOS APIC
                2.6.25 kernel? ja na tvojom mieste si skompilujem nejaky novsi, resp. ak si menej skuseny, tak si nahod zo stabilnych repozitarov.
                • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 17.10.2008 | 18:47
                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                  to znamena ze ACPI mam povolit ?

                  co sa tyka toho kernelu, tak fakt nie som moc dobry kompilovani, co som skusal moc dobre nedopadlo ...
                  Inak tusim mam nahodene vsetky repozitare a nejak mi neponuka update kernelu, ako inak by som mohol dosiahnut update toho kernelu na novsi ?
                  Popripadne nejaky postup ako to skompilujem aj ked sa toho dost bojim ...
                  Slackware
                  • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 17.10.2008 | 19:03
                    Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
                    skus cez aptitude
                    to je asi najjednoduchsie...mozno synaptic..no ten nepouzivam takze s tym ti neporadim. v aptitude je to pod Upgradable Packages -> admin , ako linux-image-blabla, resp. New Packages->admin, tiez ako linux-image-blabla, samotne komplovanie je na dlhsiu debatu, isto najdes mnoho dobrych navodov cez gugl, takisto ten SMP motherboard not detected....hod to do guglu ti vypluje pomariu vysledkov
                    • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 14:03
                      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                      no do slaka, mam openSUSE11 a tu je Yast ak si mal na mysli administrator settings. Cele som to prehladal a nenasiel som tam nic ako by som mohol upgradovat jadro. Este skusim popozerat aj na nete nieco ale zatial to nejak neviem najst ...
                      Slackware
                      • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 15:41
                        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                        Ako sa da cez Yast nahodit novsi kernel pls ???
                        Slackware
                        • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 16:04
                          Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
                          mozno nemas spravne repozitare....mas v yaste ci ako sa to vola oficialny SUSE repozitar???
                          • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 16:17
                            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                            Mam tam aj repozitar s nazvom Hlavný repozitár (debug) si myslim ze ten je hlavny, okrem toho tam mam aj repozitare openSUSE-11.0-Debug aj openSUSE-11.0-Updates, vlastne tam mam pridane vsetky repozitare okrem týchto :::

                            NVIDIA Repository
                            openSUSE BuildService - GNOME:Comunity
                            openSUSE BuildService - GNOME:STABLE
                            openSUSE BuildService - KDE:Backports
                            openSUSE BuildService - KDE:Community
                            openSUSE BuildService - Mono:Community
                            openSUSE BuildService - Virtualizácia (QEMU)
                            openSUSE BuildService - XFCE
                            openSUSE Education

                            Ostatné repozitare mam vsetky nahodene a povolene ...
                            Slackware
                            • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 16:30
                              Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
                              tak potom nemam sajnu, tu uz bude musiet prevziat stafetu niekto, kto ma SUSE:)
            • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 17.10.2008 | 18:08
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              inak mam nainstalovane b43 a pritom bol popis ze ::: Firmware fo Broadcom bmc43xx series based ..... atd
              tak som si myslel ze ono je to firmware na wifinu, no napriek tomu mi nefunguje
              Slackware
    • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 20:47
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Dobry vecer,
      chcel by som sa spytat, ze keby som si stiahol tento balik kernel-debug-2.6.27.1-3.1.i586.rpm
      dalo by sa pomocou neho updatenut kernel ? Ten balik sa da jednoducho dvojklikom spustit ?
      Slackware
      • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 21:25
        Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
        Do vyhľadávača softwéru http://software.opensuse.org/search napíš kernel ,zatrhni opensuse11, vyber si ktorý chceš a použi 1-click instal.
        • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 21:32
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          diky moc za radu, len by som este chcel vediet ze ktory kernel ? lebo je ich tam viacej a vcom je vlastne medzi nimi rozdiel, konkretne medzi tymito :::

          kernel-syms-2.6.27-rc3.g8d0968ab.24.1.i586.rpm

          kernel-source-2.6.27-rc3.g8d0968ab.24.1.i586.rpm

          kernel-pae-2.6.27-rc3.g8d0968ab.24.1.i586.rpm

          kernel-default-2.6.27-rc3.g8d0968ab.24.1.i586.rpm

          kernel-debug-2.6.27-rc3.g8d0968ab.24.1.i586.rpm


          Ktory z nich by som mal nahodit ?
          Slackware
          • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 21:39
            Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
            Skús kernel default, lebo len k nemu je tam aj potrebný kernel source
            • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 21:45
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Dobre a este jednu otazocku mam, ked to nahodim, naco vsetko sa mam pripravit ? Vsetky moje doterajsie nastavenia sa mi resetnu ? Budem musiet odznova nahadzovat aj graficku a vsetko ?
              Slackware
              • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 21:49
                Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
                ono to pri inštalácii vypíše s čím je konflikt, podľa toho sa musíš rozhodnúť, či to vôbec robiť.
                • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 23:31
                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                  No fain, uspesne som nahodil kernel 2.6.27-rc3-g8d0968ab-24-default
                  Problem je teraz vtom ze nemam ati driver pre moju graficku, lebo vsetky ktore su v repozitaroch su pre kernel 2.6.25 a tym padom mi neide 3D akceleracia a vsetko mi seka.
                  Kde by som nasiel driver pre moju graficku kartu ATI Mobility Radeon HD 3200 aby to pasovalo na jadro 2.6.27 ??
                  Uz vyse hodiny hladam a nic, pls pomooooooooooooooooooooooooc ...
                  Slackware
                  • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 23:54
                    Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
                    Kukni tu: http://en.opensuse.org/Ati#openSUSE_10.3_and_openSUSE_11.0 Neviem však, či to bude fungovať, mám Nvidiu.
                    • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.10.2008 | 23:56
                      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                      samozrejme som uz aj to vyskusal ten 1-click-install a je to pre 2.6.25 jadro, takze nic z toho
                      Slackware
    • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 19.10.2008 | 00:23
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Pomalicky zacinam mat plne zuby celeho openSUSE. Uz vyse tyzdna sa snazim SUSE nejak nakonfigurovat na moj notebook a stale sa mi nedari. Skusal som aj 10.3 -ku tam nesla sietovka, tak som nahodil SUSE 11, tu je problem s wifinou aj webcamerou a detekuje mi iba 1 jadro, ked som upgradol jadro na vyssiu verziu zrazu mi neide uz ani graficka, no fain. Napriek tomu ze sa mi celkom paci openSUSE asi budem musiet prejst na nieco stabilne a hlavne co mi bude aj normalne fungovat aby som uz konecne mohol aj na notebooku plnohodnotne pracovat.
      Zatial ma napada iba Ubuntu, kedze ho mam aj na desktope a zatial som snim nemal ziadne problemi, ale chcel by som vyskusat aj nejake ine distribucie.
      Co by ste mi odporucili na HP Compaq 6735s s tymito parametrami :::
      AMD Athlon64 X2 Dual-Core QL-60 s frekvenciou 1.9 GHz
      2 GB DDR2 800 MHz
      Pevný disk: 250 GB, 5400 RPM
      Integrovaná ATI Mobility Radeon HD 3200

      Tak aby mi pls slapala aj sietovka, wifina, webcam a BlueTooth, bol by som uplne spokojny ...
      Slackware
      • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 19.10.2008 | 00:40
        Avatar Laco Debian Lenny  Používateľ
        mam skoro identicku konfiguraciu notbuku a na debiane lenny mi vsetko ide. Len ti chcem povedat, ze zo zaciatku mi okrem sietovky neslo nic:) ale vsetko som si rozbehal nakoniec. Podla mna nie je problem v distribucii, treba sa s tym trosku pohrat, poguglit a vsetko sa da rozbehat.
        jadro 2-6-26-1-686 pouzivam, ale skompiloval som si ho sam, to je podla mna najlepsie riesenie, nakolko niekedy nie su defaultne instalovane vsetky moduly a napriklad niektory z nich mozes potrebovat prave ty....poznamenam, ze jadro som skompiloval na druhy den pouzivania Linuxu bez predchadzajucich skusenosti, i ked programujem c,c++ atd tak mozno preto to bolo pre mna trosku jednoduchsie....
        • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 19.10.2008 | 10:13
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          A vies ze som aj rozmyslal ze si nahodim Debian? Ale tiez rozmyslam aj nad PCLinuxOS, Mandrivou a Fedorou.
          Mne by nevadilo poguglit a pohrat sa stym, ale ja sa uz s openSUSE hram vyse tyzdna a nie a nie ist poriadne, vyskusal som uz strasne vela veci. Kapanek by som uz rad pracoval aj na booku ...
          Slackware
      • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 19.10.2008 | 12:24
        Avatar mafo2210 Ubuntu GNOME  Používateľ
        na tuto config. si nakopni ubuntu 8.04 amd 64.=no probblem
        • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 19.10.2008 | 12:31
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Hej to spravim ale az v krajnom pripade, lebo Ubuntu mam na desktope a slape skvele, ale na booku by som chcel skusit aj nieco ine. Este mam v plane vyskusat PCLinuxOS a Debian a ked ani jeden z nich nerozbeham, potom uz nahodim Ubuntu, ale ako vravim chcel by som vyskusat nieco nove ...
          Slackware
          • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 20.10.2008 | 06:50
            Oreille   Návštevník
            no ja mam kubuntu 8.04 a nejde mi wifi notebook je HP6735s. staihol som nejaky bulik pre instalaciu wifi od broadcomu a neviem co s tym, je tam nejaky subor Makefile, atd, ale nebezi to
    • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 22.10.2008 | 17:59
      l_barbarossa   Návštevník
      nemam Suse, ale co sa tyka Broadcomov, tak toje hotova alchymia.
      Su tri druhy ovladacov (bcm43xx,b43,b43legacy). Podla chipu na karte a podla verzie jadra (ktore samozrejme musi mat zakompilovanu podporu pre ten-ktory ovladac) musis trafit k podporovanemu ovladacu spravnu verziu firmware atd. detaily tu
      Skratka, ak tvoju wifi nepotrebujes riesit do hlbky, ak nepotrebujes kartu z nejakeho dovodu prepinat do monitor modu, vy...er sa na tieto moduly a kartu rozbehaj pomocou ndiswrapper-a. Ndiswrapper vyzaduje windowsacky ovladac ...
      • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 25.10.2008 | 16:32
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        No otazkou je ktory Windofsacky ovladac mam pouzit aby mi isla wifina ? Lebo co som hladal tak tam nikdy nebol presny nazov mojej wifiny, vzdy tam boli nejaky pismena a cisla navyse ...
        Slackware
        • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 30.10.2008 | 11:23
          Lacike   Návštevník
          neviem ci si skusal instalovat to cez ndsiwrapper, ale myslim ze ak by to nahodou fungovalo tak pouzi tento Win driver cez ktory by to mal ndsiwrapper nainstalovat. Stiahni si ten ovladac a ked sa tam nanho bude pocas instalacie pyatat len ho oznac a nainstaluj, ak by to nahodou nefungovalo tak sorry ze som nepomohol.

          Tu je link z ktoreho stiahnes driver pre svoju wifinu:

          http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=sk&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3687621&prodNameId=3687622&swEnvOID=1093&swLang=8&mode=2&taskId=135&swItem=ob-60549-1
        • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 30.10.2008 | 11:26
          Lacike   Návštevník
          Jaj a este jedna vec na ktoru som zabudol, nezlakni sa ze tvoja wifina nema presne taky isty nazov s ostatnymi wifinami, HP pouziva vela rovnakych ovladacov k roznym tipom laptopov. Takze hor sa v klude do toho.
          • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 30.10.2008 | 18:22
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            Pouzil som ten driver ktory si mi odporucil, nainstaloval som to cez ndiswrapper, ked som zadal prikaz ndiswrapper -l vypisalo toto :::
            bcmwl5 : driver installed
            Potom som restartol notebook, zapol som wifinu a zadal prikaz iwconfig, bohuzial stale to vypisuje toto :::

            lo no wireless extensions.

            eth0 no wireless extensions.


            Postupoval som podla tohto navodu ::: http://wiki.debian.org/bcm43xx#head-4901912ee080fd62c8a3356049e822d86c09ef14 Podla toho navodu mi maly po zadani prikazu ndiswrapper -l vyskocit tieto 2 riadky :::
            bcmwl5 : driver installed
            device (14E4:4311) present

            No mne vyskocil iba ten prvy riadok. Okrem toho po zadani prikazu modprobe ndiswrapper mi vyskocilo toto :::
            FATAL: Module ndiswrapper not found.
            Tak teraz fakt neviem kde nastala chyba, ale stale mi to nefunguje ...
            Slackware
            • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 30.10.2008 | 23:52
              l_barbarossa   Návštevník
              neviem, ja mam stale pocit, ze jadro ani nevie o tom, ze mas nejaku wifi. ide ti vobec v nejakom systeme?
              ja som mal problemy s mojou - a to aj vo Viste, kym som neupgradol bios. skus teda este to.
              a este: si si uplne isty, ze mas broadcom? odkial to vies (rozne serie jednej modelovej rady notebookov - mozu mat a mavaju rozlicne hw vybavenie)
              dalej odporucam google a troubleshooting wifi linux. napr. som nasiel toto. na konci clanku mas zhrnutie relevantnych prikazov. aby si sa nezamotaval zbytocne do veci ako nastavit sifrovane pripojenie, dhcp a pod., najprv urob nasledovne:

              mozes zistit ako ci a ako sa identifikuje sietovy hardver pomocou lshw -C network.

              v tvojom pripade je taktiez dobre vediet, ci nemas natiahnute ine -a nefunkcne - moduly pre sietovku (teda b43, alebo bcm43xx) lsmod | grep 43

              cat /etc/modprobe.d/blacklist | grep ndis ti zas napovie, ci nemas "zablokovany" ndiswrapper modul

              - pouzi nazaciatok distribucne jadro, alebo jadro, ktore je zamerane na podporu wifi

              • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 31.10.2008 | 12:05
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                Suhlasim s tebou, aj ja mam ten pocit ze jadro ani netusi ci mam nejaku wifinu a uprimne povedane este sa mi v ziadnom systeme nepodarilo rozbehat wifinu. Skusil som live CD PCLinuxOS potom som mal nahodene openSUSE 11, tam tiez 0 bodov ale tam zas toho neslo viacej a teraz mam Debian Lenny a vsetko v pohode funguje okrem tej WiFiny.
                Myslim si ze mam Broadcom, lebo v podrobnom popise mojho notebooku bola napisana Wifina aj s nazvom a okrem toho som to tusim aj pozeral cez nejaky prikaz, len si ho uz nepamatam.
                Google samozrejme pouzivam uz pomaly 3 tyzdne sa toto snazim nejak vyriesit a furt googlim a uz som vyskusal asi 5 roznych navodov a nic.

                Co sa tyka prikazov co si mi poradil:::

                Prikaz lshw -C network vyhodilo toto :::

                *-network
                description: Ethernet interface
                product: Marvell Technology Group Ltd.
                vendor: Marvell Technology Group Ltd.
                physical id: 0
                bus info: pci@0000:02:00.0
                logical name: eth0
                version: 10
                serial: 00:xx:xx:xx:xx:xx
                size: 100MB/s
                capacity: 100MB/s
                width: 64 bits
                clock: 33MHz
                capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical tp 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd autonegotiation
                configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=sky2 driverversion=1.21 duplex=full firmware=N/A ip=xxx.xxx.x.xx latency=0 link=yes module=sky2 multicast=yes port=twisted pair speed=100MB/s


                Zaujala ma tam jedna informacia ::: firmware=N/A ale to plati asi pre sietovku a nie wifunu nie ?


                Dalsi prikaz:: lsmod | grep 43 mi vyhodil toto :::

                pcspkr 2432 0
                snd_seq_midi_event 6432 1 snd_seq_oss
                ff_memless 4392 1 usbhid

                To uz netusim do znamena ...
                No a posledny prikaz cat /etc/modprobe.d/blacklist | grep ndis mi nevyhodil nic, a to som pozeral aj rucne ten blacklist, nie je tam ziadny ndis ani nic podobne ...


                Neviem ci to pomoze ale tu je este moj vypis z lspci ::: lspci
                A este pridavam aj dmesg ::: dmesg
                Slackware
                • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 31.10.2008 | 18:58
                  l_barbarossa   Návštevník
                  - ano, ten lshw sa podla mna vztahuje tiez len kablovku
                  - grep 43 - vyfiltruje retazce so 43, a ako sam vidis vypis neobsahuje ani b43 ani bcm43xx, cize nemas natiahnuty ziaden z tychto modulov, ktory by ti pripadne mohol blokovat ndiswrapper (priznavam, mohol som to grep-nut elegantnejsie)
                  - - grep ndis - vyfiltruje retazce obsahujuce ndis (sa mi nechcelo pisat cele ndiswrapper). ndiswrapper teda nemas v blackliste, cize nemalo by mu nic branit v tom aby sa natiahol
                  - vo windowse (ak mas) ti sietovka ide? / prip. skus mandrivu (ci ti ju aspon najde)
                  - ja mam info o wifi napr. aj na stitku na spodnej strane ntbk-u, (a zhoduje sa s vypisom z lshw). alebo pozri pod kapotu, ak nemas zlozity pristup a zarucne podmienky sa uz na masinu nevztahuju
                  - a co cesta upgrade bios-u?
                  - stranky HP nepomozu?
                  • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 31.10.2008 | 20:13
                    Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                    Takto, notebook je uplne novy, asi pred mesiacom kupovany. Od vtedy sa snazim na nom rozbehat Linux, s openSUSE som bol neuspesny, ale Debian slape v pohodicke az na tu wifinu. Windoze na notebooke nemam vobec a ani neplanujem ho sem davat, v krajnom pripade do VirtualBoxu. Na spodnej strane notebooku nie je ziadny specificky popis iba model notebooku a seriove cislo, alebo kod produktu ktory ked hodim do googla vyhodi mi presne moj notebook aj s popisom ze co vsetko obsahuje. Pod kapotu nemozem pozriet lebo je este v zaruke a najblizsie 2 roky este bude.

                    Bol som samozrejme aj na strankach HP, dokopy nic som sa tam nedozvedel, akurat mam odtade stiahnuty driver na tu moju wifinu, ktory som za pomoci ndiswrapperu nahodil, okrem toho som tam videl aj nieco s BIOS-om, neviem ci je to presne to naco myslis ::: HP Drivers

                    Ja sa nebranim tomu upgrade-u BIOS-u ale mam z toho obavy. Bojim sa ze odpalim cely system, okrem toho som to v zivote nikdy nerobil a ani neviem ako nato.


                    Slackware
              • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 31.10.2008 | 12:25
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                Este pridavam toto ::::
                Tam som past-ol moj vypis z lspci -n a vyhodilo mi to toto :::
                Debian GNU/Linux device driver check page
                Slackware
            • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 31.10.2008 | 23:40
              l_barbarossa   Návštevník
              citujem tu vyssie uvedenu stranku:
              * Do final steps:

              ndiswrapper -m

              modprobe ndiswrapper

              echo ndiswrapper >> /etc/modules


              ci sa ti podarilo nainstalovat ndiswrapper aj ako modul pre tvoje jadro si mozes potom overit:
              find /lib/modules/`uname -r` -name "ndis*"
              - ale to je pre teba asi zbytocne riesit ak jadro nevie o hardveri (aspon som si nechal poznamku ako testovat dostupnost modulov pre aktualne jadro)
              - mas v biose povolenu wifi ?
              - tie volby pri bootovani ohladom acpi si skusal ?
              - nepisal si nazaciatku, ze v livku PCLinuxOS ti wifina isla? ak je to pravda, tak si zisti verziu jadra a pouzite ovladace a nieco podobne si nastep do Debianu
              • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 01.11.2008 | 13:42
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                Postupoval som presne podla toho navodu krok po kroku, len sa mi zda ze neprebehlo tak ako malo, samozrejme tie posledne kroky som tiez vykonal:
                ndiswrapper -m mi teraz vypise toto::

                module configuration already contains alias directive

                Potom prikaz modprobe ndiswrapper mi uz ale vyhodi toto :::

                FATAL: Module ndiswrapper not found.

                Cize to asi znamena ze modul sa mi nepodarilo nainstalovat pre moja jadro, ze preco nie, tak mi ja zahada ...

                dalsi krok :: echo ndiswraper >> /etc/modules Spravilo to len tolko ze zapisalo slovo ndiswrapper do suboru /etc/modules

                Ten prikaz :: find /lib/modules/`uname -r` -name "ndis*" nevypisal nic, lebo ani nic nenasiel. Skusal to hladat aj rucne v /lib/modules a nie je tam ndiswrapper v mojom jadre ... Takze tolko o tom ci sa mi podaril nainstalovat modul ...


                Co sa tyka BIOS-u, hej mam tam povolene wifi. Pobehal som cely bios a nasiel som to v : Built - In Device Option :::

                Tam som nasiel toto ::
                Embedded WLAN Device pritom mam zaskrtnute Enabled

                Jedine co som tam zmenil bolo to ze som nastavil na Enabled toto ::: LAN/WLAN Switching
                Inak neviem co myslis pod volbami pri bootovani ohladom acpi ???
                Jedine co som este nasiel bol Boot device option a vtom bolo nieco take ze Boot Option Menu a tam som si mohol vybrat z moznosti :::
                Notebook Upgrade Bay
                Notebook Hard Drive
                Notebook Ethernet

                Inak nikde v Biose som nenasiel nic s ACPI ...

                Zaujimave zistenie bolo este to, ze ked som v biose dal System Information tak som tam nasiel tento riadok :::

                WLAN FCC ID - Not Applicable
                Slackware
                • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 01.11.2008 | 17:06
                  l_barbarossa   Návštevník
                  volba noacpi -
                  1. pri bootovani pomocou lilo alebo grub sa sipkou hore, alebo dole nastavis na pozadovane jadro

                  2.
                  a. pripad lilo: v dolnej casti obrazovky sa ti objavi riadok s nazvom tohto jadra. dopises medzeru a "noacpi". odentrujes
                  b. pripad grub: stlacis "e" (akoze chces editovat spustacie parametre). objavi sa ti kofiguracia pre zvolene jadro. stlacis znova "e" pre editaciu konkretneho riadka s nazvom suboru jadra, dopises medzeru a "noacpi". skoncis editaciu pomocou (asi) Esc a stlacis "b" pre bootovanie


                  - zmeny urobene tymto sposobom nie su trvale
                  - spustacich parametrov je viac a minimalne sa ti oplati naucit ako spustat jadro do konkretnej urovne behu

                  co povedal google na "WLAN FCC ID - Not Applicable" ?
                  • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 01.11.2008 | 18:09
                    Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                    skusil som to, pridal som do riadku kernel na koniec noacpi ale ziadny vyrazny rozdiel som nepocitil, wifina stale neide ...
                    Ujo Google nepomohol a to som skusal vselijake vyrazi a kombinacie ...
                    Skusim este raz preinstalovat ten ovladac cez ndiswrapper, alebo este skusim stiahnut nejaky iny driver, ale uz fakt neviem co tomu je ...
                    Slackware
              • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 02.11.2008 | 13:14
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                Dnes sa mi podarilo postupit trocha delaj s wifinou no este stale neide...
                Ked som zapol notebook naskocila mi takato hlaska :::

                104 - Unsupported wireless network device detected
                System Halted
                Remove device and restart

                Po restarte mi uz notebook nabehol v pohode.
                Okrem tohto prekvapenia sa mi podarilo vyriesit tento error :::

                FATAL: Module ndiswrapper not found.

                Dal som do googla tento problem a podarilo sa mi to vyriesit, cize uz mam ten modul v mojom jadre a tento prikaz ::: find /lib/modules/`uname -r` -name "ndis*" mi uz vyhodi toto ::::

                /lib/modules/2.6.26-1-686/misc/ndiswrapper.ko
                Potom som este nasiel nieco taketo ked som dal lshw
                *-usb
                description: Bluetooth wireless interface
                product: HP Integrated Module
                vendor: Broadcom Corp
                physical id: 3
                bus info: usb@5:3
                version: 1.00
                capabilities: bluetooth usb-2.00
                configuration: driver=hci_usb speed=12.0MB/s


                Ale to asi nebude wifina, ale ked stlacim tlacidlo pre wifinu mala by sa zapnut wifina aj bluetooth, ale zapne sa iba bluetooth ...
                Slackware
              • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 02.11.2008 | 23:10
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                Nuz tak den je u konca a ja som sa zas nacital az az. Hodil som do googla tu chybu 104 - bla bla a vyhodilo mi to kooopec stranok z ktorych vypliva jedno, ze asi budem musiet flashnut BIOS, ale tiez sa pise ze je to dost riskantne, lebo ked nieco nevyde, tak to bude v prdeli ...

                Mate niekto skusenosti s flashovanim BIOS-u na notebooku ???
                Slackware
    • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 25.10.2008 | 16:30
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Dobry den,
      pisem znova ohladom WiFi-ny lebo vtom mam strasny gulas. Precital som uz kopec stranok a navodov a fakt neviem co mam robit, lebo raz pisu toto inde pisu hento a druha vec, neviem ktory driver mam vybrat pre moju wifinu.
      Takze WiFi-nu mam tu spominanu v 1. prispevku:::
      Broadcom Wireless LAN 802.11a/b/g/draft-n

      Zmenilo sa to, ze tentokrat mam Debian Lenny nahodeny s jadrom :::
      2.6.26-1-686
      Na notebooku HP Compaq 6735s som uz vsetko rozbehal okrem tej WiFi-ny, to je uz posledna vec ktora mi chyba ku stastiu.
      Vyskusal som z repozitarov nahodit balik: b43-fwcutter verzia: 1:011-5 potom som podla jedneho z navodov dal ze::
      /usr/share/b43-fwcutter/install_bcm43xx_firmware.sh
      Ze aby sa nahodil firmware. Restartoval som notebook, ale bohuzial prikaz iwconfig satale vypisuje to iste :::
      lo no wireless extensions.

      eth0 no wireless extensions.

      Co mam pls spravit aby som konecne uz nastartoval tu wifinu ???
      Slackware
      • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 25.10.2008 | 19:43
        Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
        Skús ešte tento návod http://www.lucasmanual.com/mywiki/bcm43xx
        • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 25.10.2008 | 22:30
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Diky moc, na ten navod sa pozriem az zajtra potom dam vediet co a ako ...
          Slackware
      • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 25.10.2008 | 21:15
        l_barbarossa   Návštevník
        daj vediet, co mas za cip: sudo lspci | grep Broadcom
        • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 25.10.2008 | 22:28
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          nooo, ten prikaz nic nevypisal, myslim si ze preto, ze v lspci sa take nieco ako Broadcom ani nenachadza, mam taky pocit ze tam bude chybat firmware alebo nieco podobne.
          Vypis mojhi lspci :::

          00:00.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780 Host Bridge
          00:01.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780 PCI to PCI bridge (int gfx)
          00:04.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780 PCI to PCI bridge (PCIE port 0)
          00:07.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780 PCI to PCI bridge (PCIE port 3)
          00:09.0 PCI bridge: Advanced Micro Devices [AMD] RS780 PCI to PCI bridge (PCIE port 4)
          00:11.0 SATA controller: ATI Technologies Inc SB700/SB800 SATA Controller [AHCI mode]
          00:12.0 USB Controller: ATI Technologies Inc SB700/SB800 USB OHCI0 Controller
          00:12.1 USB Controller: ATI Technologies Inc SB700 USB OHCI1 Controller
          00:12.2 USB Controller: ATI Technologies Inc SB700/SB800 USB EHCI Controller
          00:13.0 USB Controller: ATI Technologies Inc SB700/SB800 USB OHCI0 Controller
          00:13.1 USB Controller: ATI Technologies Inc SB700 USB OHCI1 Controller
          00:13.2 USB Controller: ATI Technologies Inc SB700/SB800 USB EHCI Controller
          00:14.0 SMBus: ATI Technologies Inc SBx00 SMBus Controller (rev 3a)
          00:14.2 Audio device: ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA)
          00:14.3 ISA bridge: ATI Technologies Inc SB700/SB800 LPC host controller
          00:14.4 PCI bridge: ATI Technologies Inc SBx00 PCI to PCI Bridge
          00:14.5 USB Controller: ATI Technologies Inc SB700/SB800 USB OHCI2 Controller
          00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h HyperTransport Configuration (rev 40)
          00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Address Map
          00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h DRAM Controller
          00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Miscellaneous Control
          00:18.4 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] Family 11h Link Control
          01:05.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc RS780M/RS780MN [Radeon HD 3200 Graphics]
          02:00.0 Ethernet controller: Marvell Technology Group Ltd. Device 4357 (rev 10)
          Slackware
          • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 26.10.2008 | 23:10
            l_barbarossa   Návštevník
            Tu mas jednu zaujimavu cast z tvojho dmesg-u. Napr. najmenej bolestive bude, ak pri bootovani dopises za parametre spustania jadra este aj "pnpbios=off". Mozno to pomoze, vsak uvidis bud v dmesg-u alebo prostrednictvom lspci. Chybajuci firmver nie je pricina, ze ti jadro nedetekuje aj tu druhu sietovku(teda tu wifi)
            ...
            PNPBIOS fault.. attempting recovery.
            PnPBIOS: Warning! Your PnP BIOS caused a fatal error. Attempting to continue
            PnPBIOS: You may need to reboot with the "pnpbios=off" option to operate stably
            PnPBIOS: Check with your vendor for an updated BIOS
            PnPBIOS: dev_node_info: unexpected status 0x28
            PnPBIOS: Unable to get node info. Aborting. 
            ...
            • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 27.10.2008 | 13:19
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Noo ide o to, ze ten dmesg ktory je tu hore nie je uz aktualny. Vtedym som skusal rozbehat OpenSUSE11, ale teraz uz mam nahodeny Debian Lenny a v terajsom dmesg tam take nieco nevidim, ved tu je moj aktualny dmesg::::
              dmesg
              Slackware
          • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.03.2009 | 01:28
            mmn   Návštevník
            Třeba proto, že ten wifi modul není na pci, ale na usb (zkus stisknout zapínání wifiny a pak dmesg -- dostaneš info o novém zařízení na usb). Také se to pokouším rozchodit, zatím bez úspěchu.
            • Re: HP 6735s WIFI nereaguje 18.03.2009 | 23:04
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              noooo, reagujes na pekne staru temu, uz som to davno vyriesil pomocou ndiswrapper-u, cez to to ide v pohode ...
              Slackware