Katastrofabuntu

Sekcia: Ostatné 19.11.2008 | 21:19
Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
Ja, zaryty Fedorista, skusam teraz rozne distribucie, kym vyjde F10. Mandriva presla, OpenSuse preslo, dnes prisiel rad na Ubuntu 8.10.

Konkretne PC: P3@733, 512 MB SDRAM, nVidia5500, 20+40 GB IDE disky

Instalacia z LiveCD, start neuveritelne pomaly a napriek tomu, ze to nestartovalo do GNOME, ale len do instalacie (v X). Pri Fedore som zvyknuty na instalaciu v trvani 10 minut, tu je to 2x tolko. Ale dobre, instalacia sa robi raz a potom je pokoj.

Nastartoval som. Prva vec, co som zmenil, bolo DHCP na staticku adresu, kvoli smerovaniu na routeri. Po potvrdeni nastavenia (spravneho) NetworkManager spadol a net nesiel. Iste je aj nejaky iny sposob, ako to rozbehat, mna napadol restart. Dobre, net ide, nainstalujeme ovladace grafiky, ktore mi system ponukol. Restart. Aktualizacia. Neuveritelne dlha a kompletne ochromila pocitac. Jaj, aby som nezabudol, Ubuntu odhadlo, co sa mi nepaci a automaticky zaplo graficke efekty. Nic sa nespytalo, nic som nepovolil. V aktualizacii je aj kernel, zasa v systray bezi otravna hlaska o tom, ze bolo by dobre urobit restart (zasa - dobre, mohol som to asi spojit aj s instalaciou grafiky, ale...).

Po aktualizaciach je Ubuntu 8.10 aspon ako tak pouzitelne - snad okrem toho, ze neviem nainstalovat skype, pri zapnutych graf efektoch je dekoracia okna prekryta sivym pruzkom, ako pri chybnej grafike.

Preto s plnou vaznostou prehlasujem, ze Ubuntu 8.10 moze byt nazvane aj Katastrafabuntu 1.0. Je to hromada hrozy na 1 CD.
    • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 21:26
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      Uz bolo aj horsie. ;-)
      • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 21:29
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        dalsie zistenia: nefunguje nejaky backend-tools

        nepripojilo druhy disk do /data pre uzivatela (mna)

        ja neviem, je s tym cviac prace ako so slackware.
        • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 21:31
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          a vdaka system-backend-tools a dpkg chybe uz nemozem instalovat.. skoncil som.
          • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 21:34
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            oprava - system-tools-backends a dpkg :-)
            • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 21:45
              ...   Návštevník
              si dobry, ucet root-a by som ti asi nikdy nezveril ;)
              • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 22:25
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                pytal som niekedy?
      • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 21:48
        Avatar xapoh Mint  Používateľ
        jj bolo aj horsie... ale mne nic z toho ako tu bolo popisane nerobi alebo nejako mi to nevadi.... az na to dlhe zavadzanie pri instalovani... moja osobna skusenost je taka ze toto posledne ubuntu slape z pomedzi doteraz vydanych najlepsie...
    • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 21:43
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      preto asi funguju aktualizacie a aktualizovane iso obrazy

      instalacia skype pre lamu: ist na skype.com, stiahnut balik pre ubuntu, 2x naneho kliknut :)
      • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 21:49
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        jaj, aky si len mudryyyy :-)

        ako mam robit aktualizacie, ked som vsetky stiahol a nainstaloval? chyba sa prejavila potom

        skype sa stiahlo, aj sa chcelo instalovat, ale nezbehne to kvoli tej chybe system-tools-backends.
        • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 22:05
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          format disku, instalacia nanovo :)

          dobre si to vypalil? :P
          • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 22:19
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            nie.. musim s tym vyzit do 25.11, stiahnutie fedora, format disov a instalacia nanovo.

            dobre som to vypalil, kontroloval som v nap. programe.
            • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 22:21
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              som zvedavy co si poriesil s tym dpkg... aj ked ja som si ho tiez kusok dokaslal ale to davno, este na dapperovi... ked som pri pisani manualu zmazal polku disku :D
              • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 22:24
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                nic som neporiesil.. ani nic nejdem riesit.. uz ubuntu bude mat len jednu ulohu.. uspesne stiahnut a vypalit fedoru
    • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 21:46
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      Mam tuto verziu uz od verzie alpha4 a nehovorim, ze problemy nie su, ale toto co tu ty popisujes je nejaky blud. Chces vyvolat flame alebo o co ti ide? Nestiahol si nejaku Billom umyselne pocrackovanu verziu? :-)
      • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 21:51
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        tak isiel som na to takto (popisane aj v uvode).

        www.ubuntu.com

        download cez bittorent, napalene v k3b

        start, install, nastavenie statickej IP, restart, instalacia grafiky, restart, aktualizacia, restart, nefungovanie...

    • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 22:12
      Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
      No ja by som to asi povedal takto. Kazdy je zvyknuty na to svoje distro s ktorym ma uz co to takpovedane kus odkrutene uz sa vie v nom lepsie pohybovat a vie kde co ma hladat a kde co jak nastavit. Preto mu to ide rychlejsie a pripada mu to lahsie lebo to ma za chvilocku a tusi kde je asi priblizne problem. To viem na svojom pripade (kde som iba uzivatel linuxu, amater a nie nejaky programator ci spravca systemov atd.). Ubuntu pouzivam priblizne 3 roky, a len tak som mal nutkanie vyskusat nejake ine distro tak som sa rozhodol pre Mandrivu, instalacia prebehla v poriadku aj pouzivanie systemu nebolo nic tazke sak su si skoro podobne ale ked som potreboval nieco nastavit tak vtedy som bol bezradny i tak som hutal i hladal na nete az mi cez icq poradil jeden linuxak ktory ma s Mandrivou skusenosti a zistil som ze ono nieje to zlozito nastavit ale prisiel som nato ze sa to robi trochu inak ako v Ubuntu. No ale preto neodsudzujem Mandrivu ze je horsia ako Ubuntu no proste poznam lepsie Ubuntu tak sa mi zda Mandriva zlozitejsia. Takze som radsej vratil k Ubuntu. A myslim si ze je to aj v tvojom pripade si zviknuty na Fedoru a Ubuntu sa ti vidi horsie zlozitejsie nedoriesene a tak. To je moj nazor nato, a nechcem sa tymto dotknut ostatnych ci urazit tych ktori zvladaju urcite aj ovela viac distier hravo zadnou lavou.
      <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
      • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 22:18
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        ale preboha, to su chyby, ktore sa vyskytli bez toho, aby som nieco extra robil. chapes? len instalacia, aktualizacia a install graf. ovladacov. nic viac, len to, co mi system sam ponukol - odklikol som a koniec.

        keby som sa sprtal v systeme, nainstaloval kopec balickov mimo repozitara, tak OK. ale cisty system?
        • Re: Katastrofabuntu 19.11.2008 | 22:53
          Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
          Mozno si mal len stastie. :-)
          • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 11:43
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            choval som sa ako zaciatocnik, nechal som sa systemom viest (okrem toho nastavenia statickej IP, dost krkolomneho - fuj).

            takze neviem, co som mohol pokazit.

            kazdopadne odinstalovanie a spatne neinstalovanie balicka system-tools-backends problem vyriesilo. tak som zvedavy, co to bude najblizsie. kazdopadne, takto sa system pre zaciatocnikov chovat nema - kto z nich by prisiel na to, ze treba nieco podobne urobit? a kolko z nich by to vedelo v CLI (synaptic nesiel)?
            • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 13:40
              ---   Návštevník
              places nad ubuntu , tak skus mandrivu a zazijes hokej s balikmi. Co budes potom hovorit, ked spravca balikov ti ponukne instalaciu balika a on sa na serveri nenachadza? V ubuntu mas aspon istotu ze baliky v repozitaroch su funkcne. Ale o rychlosti fedory ktoru tu tak urputne obhajujes nie som celkom presvedceny. Hlavne spravca balikov (dost podstatna vec) je pomaly ako nazraty slimak a ta zataz systemu co to vyprodukuje , je aj skoda hovorit.
              • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 13:55
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                osobne som fedoru skusal, no zakazdym to bolo same sklamanie.

                ubuntu mi vyhovuje na (mozno) 70 percent, greenie mozno na 85. kazdemu co najlepsie vyhovuje.

                ideal by bolo podla mna skombinovat vyhody windows, mac a linuxu, ale...
              • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 14:01
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                ja fedoru urputne obhajujem? prosim dokaz.

                mandrivu som skusal, ziaden hokej (ani iny kolektivny sport) som nezazil. rychlost fedorackeho gnome 2.24 v ESTE NEDOKONCENEJ VERZII je neporovnatelna. taktiez yum - uznavam, ze nacitanie databazy balickov nie je najrychlejsie (ani najpomalsie), ale samotna praca je uz svizna (aj na mojom obstaroznom stroji) a system nezatazuje.
              • Re: Katastrofabuntu 21.11.2008 | 13:33
                ARny   Návštevník
                Som uz niekolko rocny uzivatel mandrivy ale o nejakom hokeji s balikmi alebo problemami s balikovacim systemom pocujem prvy krat a to poznam kopec ludi co mandrivu pouzivaju.
            • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 13:59
              Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
              Po dlhej dobe si asi prvy, co pocujem, ze je nervooozny s *buntu ... Clovece, wed ak ti to nevyhovuje, daj si XP ... tam to vsetko cool pobezi a ty budes happy ..

              Nechapem tvoje reakcie..

              Mam 9 rocneho syna, co instaluje Ubuntu bez akychkolvek problemov ...a na akykolvek HW + virtualky a ked sa na daco opyta, tak je to 1-2x za tyzden .. takze to asi nebude take zle, ako to popisujes

              PS: " ... with smile ;-)"

              • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 14:05
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                ale ved ja nehovorim, ze to nikomu nejde. to by potom ubuntu (a klony) asi neboli najpopularnejsie. ale videl si napr. toto forum tesne po vydani? same otazky na ubuntu. toto nejde, ako urobim tamto.. a tak podobne. to je distro pre zaciatocnikov? no neviem.. okrem toho, na instalaciu (ktoru tvoj syn zvladne) osm az tak nenadaval, skor pri beznej, systemom odporucanej administracii (grafika, update) sa rozsypal - nastastie lahko (aj ked nie zaciatocnikom) opravitelne.

                okrem ineho, ja to neberiem ako boj proti ubuntu - mam na haku, o 5 dni budem mat fedoru, ktora za 8 vydani, co ju pouzivam, sklamala malokedy (najviac verzia 5, asi chybne CD, z original knizkoveho DVD ide OK).

                P.S.: syna uz aj zamestnavas ako systemoveho administratora?
                • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 14:09
                  Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
                  vpohode ...

                  syna neeee, ma len 9 ... ale chalan sa snazi a hlavne cita linuxos.sk ... takze ja som aj rad, ze tu daco rozumne najde..
                  No nic, tesme sa na fedoru, osobne si ju vyskusam (po X rokoch) a mozme kedykolvek pokecat

                  • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 14:14
                    Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                    ved ja to aj v pohode beriem. myslis, ze by som to nazval katastrofabuntu, keby som nebol "nad vecou"? 5 dni do fedory prezijem aj na win95, potom to bude raj.

                    pokecat mozeme, JID mam verejny (asi)
                    • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 14:18
                      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
                      PS: som sa musel pobavit :-) http://www.fedora.org/ (viem ze jej to nepatri, ALE ... )
                • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 14:14
                  ---   Návštevník
                  tak preco je ubuntu popularne? Preto ze su fora plne otazok? Alebo preto ze vela ludi co ma ubuntu sa vela pyta a ti co maju fedoru a je ich menej vyprodukuju tym padom menej otazok. Urcite to nie je tym ze je fedora bez problemov, hlavne ked je to len devel. verzia pre red hat. Ale jedno musis uznat, ze fora o ubuntu su velmi rozsiahle a tym padom ak mas problemy lahko najdes riesenie, co sa mi pri mandrive nestalo ze by som nasiel to s cim mam prave problem (neutocim na mandrivu, ale musel som sa vratit k staremu dobremu ubuntu).
                  • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 14:28
                    Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                    no neviem.. forum na forum.mandriva.com mi pride celkom kvalifikovane (a nielen pre problemy s mandrivou). celkovo fora su to posledne, na co by som u distribucii utocil. aj pri mensej distribucii sa najdu ludia, ktori vedia a pomozu. ked nie na fore, tak na irc.

                    inak, moj osobny nazor je, ze pri fedore padaju ine otazky.. nie typu "ako zmenim rozlisenie, kde to naklikam?".. ale to sa mi len mozno zda.
    • Máš ponaučenie ... 20.11.2008 | 15:26
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Zarytý Fedorista nemá nikdy opúšťať Fedoru. Prečo si si, keď už chceš všelijako skúšať, nestiahol preview F10 ??????????? Je výborný !
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Máš ponaučenie ... 20.11.2008 | 15:32
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        viem, ze je.. ale menil som disk.. tak som si povedal, ze kym vyjde finalna 10-ka, tak poskusam co najviac z "trhu"
    • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 17:16
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      tak a nasiel som to.

      v kode ubuntu je toto:

      if user=kotrcka

      then working=false

      else working=true
      • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 18:05
        Jožko   Návštevník
        ... to je dobrééééé :) :)

        Tiež patrím k totálnym začiatočníkom, už je to pomaly 3 roky čo nemôžem prísť na chuť xyz-inuxom.
        Je to katastrofa, všetky nové distrá sú o hovne, ak ... Mandrivu 2009 (všetky nové distrá ) som vyhodil, Ubuntu 8.1, pozerať sa na Gnome, to sa môžem pozerať psovi do riti .... Teraz bežím Kubuntu 8.10, a vďaka tunák Hoferekovi ako si dorobiť triviálne veci ako je OO 3.0 a novšiu verziu KDE 4.1.3, tak ako tak to chodí.. no neviem mám pocit... čím ďalej tým sú všetky distrá horšie a pomalšie.
      • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 19:04
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        skor:

        if distro=greenie

        then fedora>distro && slackware>distro && debian>distro && make clean distro

        else fedora==distro && slackware==distro && debian==distro
        • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 19:27
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          skratka mas komplexy ze greenie nezaklada na fedore :)
          • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 20:10
            WlaSaTy   Návštevník
            precitaj si to este raz.

            Priradenie : 'premenna = hodnota`
            Podmienka : 'premenna == hodnota'
            • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 21:21
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              toto bolo urcene komu?
              • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 21:39
                WlaSaTy   Návštevník
                tento krat obom, a ty si za domacu ulohu zisti co robi '>' v shelli.
                • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 21:46
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  ja?

                  kotrcka pouzil tento znak, nie ja. ja viem co to znamena a on to myslel ako matematicke znamienko ak to teda chapem tak ako to chape on :)

                  md5sum linux.iso > subor_s_md5_udajmi.txt
                  • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 21:53
                    WlaSaTy   Návštevník
                    hm, tak to potom vysvetli matematicke znamienko '&&'. ironia, ze?
                    • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 22:37
                      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                      sorry.. neprogramujem.. takze to neber ako shell skript ci nieco podobne. len taky mix matematiky, basicu :-) a ako feeest poriadnu provokaciu zeleneho guru uja Stana
                      • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 22:40
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Vtip je ze v tom, ze tvoj zapis vyznel ako pochvala.
                        • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 22:57
                          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                          preco?
                          • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 23:26
                            WlaSaTy   Návštevník
                            vykonaj to, a zbadas. a nezabudni si vsimnut ci bude pravda ak do premennej vlozis hodnotu.
                            • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 23:47
                              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                              tebe nieco hovori veta "nie som programator, neber to ako shell skript ci nieco podobne"?
                              • Re: Katastrofabuntu 21.11.2008 | 00:01
                                WlaSaTy   Návštevník
                                uz tomu rozumiem, bezne zverejnujes tvoje vyroky ktorym nerozumies. a ked si to niekto vsimne, tak az vtedy to vyklopis. idem inhalovat, do nemoty.
                                • Re: Katastrofabuntu 21.11.2008 | 00:07
                                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                                  definuj "bezne" :-)
                                  • Re: Katastrofabuntu 21.11.2008 | 00:11
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    teraz a obvykle. precitaj sa. otvor svoju mysel. zahod stres. nie je individualita. pozitivny pohlad.
                                    • Re: Katastrofabuntu 21.11.2008 | 01:11
                                      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                                      to skor ty sa nad to povznes.. nemozes vsetko brat tak vazne..
                                      • Re: Katastrofabuntu 21.11.2008 | 12:51
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        ja som sa nad to povzniesol a bral som to ako humornu ironiu. vytacku ktoru obet nepochopila. to ze si to myslel inak, to je uz tvoja vec.
                                • Re: Katastrofabuntu 21.11.2008 | 00:17
                                  Avatar lazzio F16  Používateľ
                                  :-D
                                  $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
        • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 22:06
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          bingo paaaani, len tak dalej ;-) mozno sa to zmeni na sourcelinuxos.sk :-D :-D
          • Re: Katastrofabuntu 21.11.2008 | 07:49
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            hmmm... urobime ho? :)

            logo mame, ideu tiez... este treba vyber programov :D

            a na com to zalozime? :)
            • Re: Katastrofabuntu 21.11.2008 | 08:26
              Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
              Myslim ze je to jedno ;-) , konecny efekt by mal byt univerzalny a platformovo nezavisly .. takze JAVA ;-)
    • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 22:38
      Avatar chatpall   Používateľ
      Hmm instaloval som 8.10 na obdobny stroj tomu tvojmu, dalej AMD neviemco X2, HP nx6110, AMD Sempron. Na vsetkych tychto strojoch som postrehol narast rychlosti oproti verzii 8.04. Dokonca na tom Semprone je 256 MB RAM a mala by to byt hroza, ale az taka to nie je.

      Tvoje casove useky su dost zavadzajuce. Pretoze "neuveritelne pomaly" je pre moju PIII asi 10 min. Bezne sa do plneho gnome dostanem do 3-4 min. Zatial som necitil potrebu to merat presne.

      Mam pravo prehlasit tuto distribuciu Mimoriadnestabilnebuntu X.X ? Nemam, pretoze 1. nemam dostatocne mnozstvo udajov na to aby som to spravil, 2. nemam na to ani vzdelania aby som sa s tym rypal.
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: Katastrofabuntu 20.11.2008 | 23:00
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        mne to nastartuje na kazdej distribucii zhruba do minuty a pol.. jedno, ci je to gnome alebo KDE 3/4. o to by az tak neslo.

        ale kedze pracujem v gnome denne, vidim rozdiel rychlosti medzi ubuntu a fedorou - to mi dofam nevyhovoris.

        ja som si to dovolil povedat, pretoze mam udaje zo vcerajsej instalacie. pre mna (opakujem, pre MNA) je to katastrofabuntu, ci uz je to rychlejsie alebo pomalsie, ako verzia 8.04 (ktoru som videl max. z rychlika).
      • Re: Katastrofabuntu 21.11.2008 | 07:53
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ja tiez nemozem sudit. 32 bitova verzia kazdeho ubuntu ide u mna velmi rychlo aj pri mnozstve pustenych programov. nestazujem sa

        problemy mi robillll uplnou nahodou hlavne dapper, no vtedy som mal najmenej skusenosti, takze je to pochopitelne
        • Re: Katastrofabuntu 21.11.2008 | 18:00
          01   Návštevník
          podla mna by sa mal tento thread zamknut, uz len nadpis a obsah prveho prispecku vyvolavaju flame a nevedu ku konstruktivnej diskusii. imho lock
          • Re: Katastrofabuntu 22.11.2008 | 11:58
            Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
            Pripajam sa k 01, toto k nicomu nevedie!
            Viem, že nič neviem.
            • Re: Katastrofabuntu 22.11.2008 | 11:59
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              suhlas
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte