Ubuntu + flash video

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.11.2008 | 16:33
Avatar xapoh Mint  Používateľ
Zdravicko.. v poslednej dobe sa mi pomerne casto stava ze ked spustim youtube tak mi prehra len par sekund z videa a hodi ho na začiatok+ zastavi prehravanie, ked si ho posuniem napriklad do stredu zas prehra len par sekund a hodi nazaciatok+stop. Robi to ako pod Firefoxom, tak aj pod Operou. Tak isto vidim aj na grafe vyuzitia procesora, ze ekd prehrava video tak je vytazeny, ked to sekne tak ako keby ziadne vodeo neprehraval /co je aj pravda :)Keď si však stiahnem video do PC tak ho ako flv vpohode prehra. Neviete nahodou kde by mohol byt problem? diky
    • Re: Ubuntu + flash video 28.11.2008 | 19:46
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no kedze ide o flash tak pravdepodobne v nom, skus nainstalovat najnovsi alebo mozno aj starsi flash, podla toho co mas

      problem moze byt ak mas 64bit OS ale mne to funguje pohode s flashom z repozitarov ubuntu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Ubuntu + flash video 06.12.2009 | 15:08
      Ján Ostrochovský   Návštevník
      Mám podobný problém na niektorých stránkach sflash videami.

      Youtube funguje, ale napr. toto http://www.zive.cz/clanky/tyden-zive-jak-otehotnet-a-jak-zhubnout/sc-3-a-150023/default.aspx a dalsie nie: prehra kusok, zastavi sa. Dam reload, prehra dlhsi kusok, zastavi sa, ...

      Mam Ubuntu 9.10 x86_64.
    • Re: Ubuntu + flash video 07.12.2009 | 12:23
      Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
      Tiež som mal tento problém, ale to bolo kedysi pri Ubuntu verzii 7.04 alebo 7.10. Osobne sa mi tento problém nepodarilo odstrániť, ale u známeho sa to napravilo po jednoduchom aktualizovaní flash playeru.
      • Re: Ubuntu + flash video 08.12.2009 | 16:22
        Ján Ostrochovský   Návštevník
        skúšal som reinštalovať adobe flash player, a skusal som aj dalsie 2 flash pluginy dostupne v synapticu (s nimi to nefungovalo vobec), problem sa mi zatial nepodarilo vyriesit :(
    • Re: Ubuntu + flash video 07.12.2009 | 21:24
      Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
      mne sa problém vyriešil inštalovaním vlc playera a následne som pre istotu dal ešte aj plugin pre mozillu
      sudo apt-get install vlc vlc-plugin-esd mozilla-plugin-vlc
      • Re: Ubuntu + flash video 08.12.2009 | 17:57
        Ján Ostrochovský   Návštevník
        dakujem za dalsi tip, nainstaloval som vlc aj mozilla-plugin-vlc, avsak vlc-plugin-esd sa nenasiel... instalacia prvych dvoch nepomohla, ani ked som nasledne odinstaloval adobe flash plugin a ani vtedy, ked som ho opat nainstaloval :(
        • Re: Ubuntu + flash video 08.12.2009 | 19:28
          Avatar janico Ubuntu x.xx ,  Používateľ
          na Ubuntu 32 bitovych to ide celkom fajn
          www.satforum.sk