Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu

Sekcia: Komunita 15.04.2009 | 03:03
Roman Mátyus   Návštevník
Zdravím, rozbieham jeden miniprojekt na www.romiix.org/objednavka Cieľom je hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu.
V prípade záujmu ma kontaktujte uvedeným spôsobom.
    • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 10:21
      ---   Návštevník
      Preco tu oJe ba Va SS ludi :-(

      CD Ubuntu ti pridu ZADARMO priamo domov .... staci si naklikat co xes

      Ze takyto chuji este nevymreli


      • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 15:31
        Roman Mátyus   Návštevník
        Zjavne som bol zle pochopený, pravdepodobne mojou vinou.
        Ide o CD objednané priamo z Canonicalu.
        Ak budú všetci iba žiadať CD cez shipit absolútne nijako neprispejú NIKOMU iba sebe. Dokonca takto sa Canonical dostáva ešte viac do straty, keďže má náklady, ale žiadne zisky.
        Nie je problém doložiť faktúru.
        • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 21:10
          Dragon   Návštevník
          Nemyslim si, ze Canonical potrebuje niekoho pomoc. Zjavne ma dostatok financii na vyrobu CD zdarma. Koniec koncov, vyroba jedneho CD nie je nijako nakladna zalezitost, urcite ich neposiela po jednom, cize aj zasielky zvladaju. Keby to Canonical tak velmi zatazovalo, neposkytovalo by tie CD zdarma - vela distribucii tuto moznost nema, kedze nie su financovane takou bohatou spolocnostou.
    • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 10:45
      Vlado   Návštevník
      Akože celkom zaujímavý nápad na zarobenie pre neznalých, ale ja napríklad som si už posledných 5 vydaní objednal sám priamo na ich stránke a vždy do 3-4 týždňov prišli, samozrejme bezplatne. Takže neviem koľko ľudí získate. A nepáči sa mi ten vedomý podvodík akože výpočet ceny, keďže cena od Canonicalu je 0, tak aj tie +10percent sú vlastne nulové hodnoty. Takže to asi budete dávať len za poštovné po Slovensku. A neviem za čo zarátavate poštovné z USA, keď mne tie CD došli raz z JAR, raz z Belgicka, raz z Anglicka a staršie si už nepamätám, ale znovu podotýkam že bezplatne.
      Možno robíte pre Linux úslužnú činnosť, avšak netreba si pri tom pomáhať malým podvodíkom, kedže CD ktoré Vám príde zadarmo, predáte za 3€. A aj keď asi hromadná objednávka od Canonicalu niečo stojí, môžete tých 20 CD brať aj samostatne a máte to zadarmo.
      • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 10:48
        Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
        Suhlasim Vlado, mam taku istu skusenost

        !!!! uopzornujem aj ja, CD Ubuntu su ZADARMO !!!! staci si ich len objednat

        nevyhoda je, ako Vlado pise, 3-4 tyzdne, ale 100% pridu a NIC NEPLATITE !!!

        PS: dostanete k tomu aj SAMOLEPKY Ubuntu :-D


        • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 13:19
          Vlado   Návštevník
          Ozaj, na tie samolepky som aj zabudol :)
        • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 15:34
          Roman Mátyus   Návštevník
          Neviem ako ostatný, ale je nepredpokladám, že Ubuntu je zadarmo. Vývoj predsa nie je zadarmo. Canonical nie je charita, je fajn, ale dokedy sa nechá zneužívať? Prečo aspoň trochu neprispieť?
          • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 17:31
            Vlado   Návštevník
            Ale veď oni majú aj platenú podporu pre firmy a pod. na ktorej podľa rôznych informácií zarábajú.
            Preto môžu napríklad "zadarmo" distribuovať ich CD po svete. Ver mi, že ten oficiálny nákup
            CD/DVD ich nevytrhne, keďže sú obrazy ISO voľne dostupné na stiahnutie a v dnešnej internetovej
            dobe nie je ich stiahnutie takmer pre žiadneho linuxáka problém.
    • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 11:02
      Stanly   Návštevník
      Moze to nejaky admin uzamknut resp. zmazat ? Snad nebudeme podorovat klamarov !

    • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 12:13
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      podla mna je to fajn myslienka takymto sposobom podporit nejake tie zdruzenia. ani ta cena vysoka nie je. ale... myslim, ze tu o to velky zaujem nebude.
      • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 12:18
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        pochybujem o doveryhodnosti projektu
        • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 15:35
          Roman Mátyus   Návštevník
          Po objednaní doložím faktúru. Skôr fakt ťažko :(
        • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 17:23
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          nemam dovod pochybovat o doverihodnosti, a ak by som takto ubuntu potreboval, tak by som uz 3€ niekde nasiel
          • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 17:33
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            naivita je slabost
    • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 12:35
      Dragon   Návštevník
      Existuju aj verzie CD a DVD Ubuntu (a derivacii), ktoru sa daju kupit. Ide vsak o cenu podstatne vyssiu ako necele kilo. Preto v tomto pripade pojde o obycajne "papierove" vydanie zadarmo. Pokial mi je ale zname, licencia GPL neumoznuje takyto predaj. Produkt je mozne predavat, ale za cenu, ktora neprevysuje naklady na distribuciu (necitujem, je to len moja interpretacia). Cize dotycna osoba porusuje licencne podmienky a moze byt trestne stihana, zo strany spolocnosti Canonical.
      Nevyznam sa v tychto pravnych zalezitostiach, a preto dufam, ze som uviedol spravne fakty a nrobim tu zo seba zbytocne hlupaka.
    • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 13:38
      WlaSaTy   Návštevník
      Vzhladom na to ze bezna cena od Canonical ltd je "zdarma", tak tych 3x10% navysi cenu o nula Eur.

      Ak by si chcel riesit hromadne objednavky pomocou nakupu, tak si pozri dve veci:
      1. cenu v obchode canonical (momentalne su zverejnene len niektore DVD verzie za £ 5)
      2. navysenie DPH a dovoznej prirazky na colnici pre dany typ produktu
      Takze pochybujem ze pokial to budes kupovat, tak Ti vyjde koncova cena 3 Eur.

      PS.: kedysi existovali projekty hromadneho zasielania lisovanych CDciek a boli dobre aj v tom ze setrili naklady na postovne pre jednotlivych koncovych uzivatelov. Dostat nieco zdarma neznamena ze naklady su naozaj nulove.
      • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 14:20
        Hokirk   Návštevník
        Ale v tomto pripade su ;-) Nezaplatil som ani cent, ani korunu ... vsetko az do domu

      • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 15:40
        Roman Mátyus   Návštevník
        1. ide o produkt (pravdaže 9.04 ale keďže JJ ešte nevyšlo nedá sa ZATIAĽ ani kúpiť). Cena na Slovensko mi bola shopom prepočítaná na cca 22€ za 20 CD.
        2. Vzhľadom na to, že podla mojich informácií majú sklad v Anglicku - odtiaľ posielajú CD, colné vrámci EU asi ťažko.
        • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 17:06
          WlaSaTy   Návštevník
          tak preto mi to davalo cenu v UK Pounds a nie v Eur :)

          PS: vela zdaru, ja mam internet a uz davno som si vsimol ze je pre mna vyhodnejsie spustit upgrade aj s aplikaciou novych zaplat a nie instalovat CD a znova vsetko nove tahat z netu.
    • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 15:13
      tristan   Návštevník
      OJEB!
      • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 15:50
        Roman Mátyus   Návštevník
        Tak toto je argument na úrovni.
        • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 15:52
          Frenky   Návštevník
          Neskutocne zavadzas a klames ! chod sa riesit niekde inde ... nie tu

          PS: zruste niekto toto vlakno
          • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 16:17
            Roman Mátyus   Návštevník
            Núti ťa niekto pridať sa?
            • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 16:19
              Frenky   Návštevník
              Znervoznuje ma to ... a neznasam T-PACKov, ktori chcu vytiahnut prachy za kazdu cenu...

              • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 16:27
                Roman Mátyus   Návštevník
                Tiež takých nemám rád
    • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 15.04.2009 | 17:16
      Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
      AK CHCE NIEKTO PODPORIT HOC AJ HROMADNE ... NECH SI KLIKNE NA PATRICNEJ STRANKE NA SEKCIU PODPORIT (alebo podobne znejuce) a nasledne moze zaslat financnu ciastku aka sa mu bude pozdavat
      ..ak to chce hromadne tak nech sa XY osob dohodne a v predom dohodnutom termine zasle obnos priamo na danny ucet :D

      ...ci je to ubuntu, suse alebo fedora ci openoffice alebo cokolvek
    • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 16.04.2009 | 18:21
      Roman Mátyus   Návštevník
      Dobrá správa:
      Spolu nás je: 20
      Objednaných Ubuntu 9.04 Desktop Edition CD x86 je spolu: 23 (zatiaľ)
      Objednávku Ubuntu 9.04 Desktop Edition CD x86 (20 ks/balík) je možné uskutočniť.
      No čo, pokoríme hranicu 100? máme na to ešte asi 2 týždne;)
      • Re: Hromadná objednávka originálnych CD Ubuntu priamo od Canonicalu 18.04.2009 | 20:09
        Avatar pitke ubuntu  Používateľ
        ani mne sa to nezdalo, pozrel som na ubuntu cz. je tam moznost zakupit min.100CD, ale jedno stoji 1.5€+postovne. pochybujem ze by postovne stalo 150€ a myslim si, ze ani 50€, ked odpocitam tych tvojich 30% pre zdruzenie a bla, bla bla........
        na stranke ubuntu cz sa nic o tom nepise, no asi mas dobre kontakty, u nás aj v cechách.
        inac na margo stana. ked som zacinal s linuxom, bol som taky amater a poslal som stanovi 100 Sk za Greenie, kedze z netu sa nedalo stiahnut. o greenie som sa dozvedel z PC revue a distro zo slovenskej dielne som povazoval za dobrý nápad a chcel som to aj podporit. stano mi poslal popisane CD-cko+list, ze pri instalacii je normalne, ze vypisuje test uz neviem kolko chyb. no nejak som to nainstaloval, to CD sa mi nejak nezdalo po profesionalnej stranke, ale co uz.......
        velmi rychlo som presiel na ubuntu a som s nim velmi spokojny a na stana, ktory jediny podporil vyberaca stokorunaciek, pardon 3-oj euroviek, ako je on sam, som tu cital vela chvaly.
        takze asi tak.....
        kazdy musi z niecoho zit.............:-)