problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 22.05.2009 | 21:44
Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
Precital som si tento navod:

http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/8/index.html

Podarilo sa mi dostat po 8mi bod.
Po zadani: sudo stdsl.sh start
sa objavi hlasenie: sudo: unable to execute /usr/sbin/stdsl.sh: No such file or directory
po zadani: sudo pppoeconf sa objavi modra obrazovka s okienkom a hlasenim:

ALL DIVICES FOUND?
I found 2 ethernet devices:
eth0
wlan0
Are all your ethernet interfaces listed above?
(If No, modconf will be started so you can load the card drivers manualy)
Or press ESC to about here.

<ANO> <NIE>

po kliknuti na NIE sa zobrazi rovnake hlasenia, po kliknuti na ANO sa "nieco" urobi (scaning device) a vypise:

NOT CONNECTED
Sorry, I scanned 2 interfaces, but the Access Concentrator of your provider did not respond. Please check your network and modem cables. Another reason for the scan failure may also be another running pppoe process which controls the modem.
<OK>
po kliknuti na OK vypise terminal:
/usr/sbin/pppoeconf:modconf:not found

Pripojenie pod vistou ide dobre, takze v nom problem asi nebude. Mam naistalovany Ubuntu 8.04
Dakujem za pomoc.
    • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 22.05.2009 | 21:51
      rici   Návštevník
      nehovorim, ze to je "skvely" modem...
    • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 23.05.2009 | 12:58
      WlaSaTy   Návštevník
      hm, ake prava ma /usr/sbin/stdsl.sh a co je naozaj v nom?
      • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 23.05.2009 | 15:18
        Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
        prava suboru /usr/sbin/stdsl.sh :
         - rwxr - - r - -  1 root root 401
        a s tom subore je naozaj to co hovori navod , cize:
        #!/bin/sh
        #  ADSL connect for ST DSL
        #2005.04.03 Ladislav Rado (lr (at) rsw (dot) sk)
        case "$1" in
            start)
        	modprobe br2684
        	modprobe ppp_generic
        	modprobe pppoe
        	br2684ctl -b -c 0 -a 0.1.32
        	ifconfig nas0 up
        	pppd call dsl-provider
        	;;
           stop)
        	stopadsl
        	ifconfig nas0 down
        	ps h -o pid -C br2684ctl | xargs kill -s 9
        	;;
            *)
        	echo "Usage `basename $0` {start|stop}"
        esac

        v tretom bode som si vsimol ze je napisana cesta /Desktop/.. kedza mam slovenske Ubuntu prepisal som to na /Plocha/.. urobil som dobre??
        • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 23.05.2009 | 20:23
          WlaSaTy   Návštevník
          Mna skor zaujimalo ci ten subor nebolulozeny inak ako textak, napriklad to moze nastat pri pouziti sofistikovaneho editoru a neulozenia dokumentu vo formate TXT.

          Inak, ci si prepisal Desktop na Plocha v kroku 3, tak to nemozem posudit. Ja stahujem veci do ~, nie na plochu.

          Inak, ked si spustil prikaz sudo stdsl.sh tak to nacitalo firmware do modemu?
          • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 23.05.2009 | 23:06
            Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
            subor ma priponu .sh shell script , mal by byt typu .txt??

            a ako zistim ci sa nacital firmware do modemu?
            • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 23.05.2009 | 23:35
              kekso   Návštevník
              Ak počítač modem rozpozná, svieti na ňom oranžová kontrolka.
            • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 23.05.2009 | 23:41
              WlaSaTy   Návštevník
              Operacnym systemom unixoveho typu je jedno aku ma program priponu, staci executable flag. Ak mas teda nieco co je vykonavatelne,tak sa jadro pozre na jeho obsah a podla toho ten program spusti. Ci uz je to ELF ktory sa spusti priamo cez dynamicky zavadzac alebo je to nejaky skript ktory sa pusta v interpreteri. Takze ak si toulozil vo formate RTF, tak to nevykonas. Maximalne to otvoris v nejakom editore. Takze na koncovky som sa naozaj nepytal. Co o tom subore hovori napriklad nastroj file?

              A to s tym firmware, dany skript by to mal vypisat na obrazovku a samozrejme by sa malo rozsvietit aj nejake svetielko na tom modeme.

              • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 24.05.2009 | 00:41
                Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
                prikaz
                file /usr/sbin/stdsl.sh
                (dufam, ze si myslel toto) vypisal:
                /usr/sbin/stdsl.sh: POSIX shell script text executable
                v linuxe som zaciatocnik, tak dufam ze chapete ze sa pytam na kazdu blbost :)
                • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 24.05.2009 | 01:25
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ten vystup z nastroja file potvrdil ze nenastala druha najcastejsia chyba :-)

                  Inak, kazdy zaciatocnik sa pyta. Niekedy dokonca aj na to, cobolo zodpovedane.

                  Ale naspet k veci, skus to restartnut a spustit ten stdl.sh start a kuknut ci to vypisalo nieco s firmware (mozno sa to schova aj do dmesg) a ci ta ledka nesvieti tak ako ma.
                  • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 24.05.2009 | 17:31
                    Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
                    po restarte a zadani
                    stdsl.sh start
                    bol vypis:
                    bash: /usr/sbin/stdsl.sh: Permission denied

                    svieti zelena ledka napajania, a orandzova ledka LINK
                  • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 24.05.2009 | 17:36
                    Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
                    a este ma napadla jedna vec, mozno to je blbost, ale netreba nahodou v linuxe nastavit nieco ako IP adresu pripadne MAC adresu, ako som uz spominal modem funguje na viste, a neviem ako to v T-Come funguje, ci to nieje nejak fixovane na MAC adresu tohoto PC (modem sa snazim rozbehat na notebooku)

                    a este jedna vec, da sa tu dako pridat priloha, ze by som sem supol vypis po tom dmesg (ak je potrebny), nechcel som to tu davat, lebo toho je spusta :)
                    • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 24.05.2009 | 18:14
                      kekso   Návštevník
                      Skús to ešte doplniť podľa tohto:

                      vytvorme si prázdny súbor v priečinku /etc/ppp/peers s názvom dsl-provider ak tam ešte taký súbor náhodou nemáme a skopírujme tam:


                      # Minimalistic default options file for DSL/PPPoE connections
                      noipdefault
                      defaultroute
                      replacedefaultroute
                      hide-password
                      #lcp-echo-interval 30
                      #lcp-echo-failure 4
                      noauth
                      persist
                      #mtu 1492
                      usepeerdns
                      plugin rp-pppoe.so
                      nic-nas0
                      user "mojeprihlasovacie meno@dsl.stonline.sk"


                      samozrejme treba upraviť:

                      user "mojeprihlasovacie meno@dsl.stonline.sk"


                      8. Ďalšia vec je potrebné tak isto vytvoriť prázdny súbor v priečinku /etc/ppp s názvom
                      pap-secrets a skopírovať do neho:


                      # /etc/ppp/pap-secrets
                      #
                      # This is a pap-secrets file to be used with the AUTO_PPP function of
                      # mgetty. mgetty-0.99 is preconfigured to startup pppd with the login option
                      # which will cause pppd to consult /etc/passwd (and /etc/shadow in turn)
                      # after a user has passed this file. Don't be disturbed therefore by the fact
                      # that this file defines logins with any password for users. /etc/passwd
                      # (again, /etc/shadow, too) will catch passwd mismatches.
                      #
                      # This file should block ALL users that should not be able to do AUTO_PPP.
                      # AUTO_PPP bypasses the usual login program so it's necessary to list all
                      # system userids with regular passwords here.
                      #
                      # ATTENTION: The definitions here can allow users to login without a
                      # password if you don't use the login option of pppd! The mgetty Debian
                      # package already provides this option; make sure you don't change that.
                      # INBOUND connections
                      # Every regular user can use PPP and has to use passwords from /etc/passwd
                      * hostname "" *
                      # UserIDs that cannot use PPP at all. Check your /etc/passwd and add any
                      # other accounts that should not be able to use pppd!
                      guest hostname "*" -
                      master hostname "*" -
                      root hostname "*" -
                      support hostname "*" -
                      stats hostname "*" -
                      # OUTBOUND connections
                      # Here you should add your userid password to connect to your providers via
                      # PAP. The * means that the password is to be used for ANY host you connect
                      # to. Thus you do not have to worry about the foreign machine name. Just
                      # replace password with your password.
                      # If you have different providers with different passwords then you better
                      # remove the following line.
                      # * password
                      "mojeprihlasovaciemeno@dsl.stonline.sk" * "mojeheslo"


                      samozrejme upravime "mojeprihlasovaciemeno@dsl.stonline.sk" * "mojeheslo"

                      9. Vytvorime si do tretice ešte jeden súbor v priečinku /etc/ppp s názvom resolv.conf a skopírujeme tam :


                      nameserver 195.146.132.58
                      nameserver 195.146.128.60


                      toto platí pre T-com ,takže ak máme iného IPS upravíme.


                      10. Reštart pc


                      11. Ideme do konzoly a napíšeme:

                      sudo stdsl.sh start

                      malo by vypisať:

                      br2684ctl[4631]: Interface "nas0" created sucessfully
                      br2684ctl[4631]: Communicating over ATM 0.1.32, encapsulation: LLC
                      br2684ctl[4631]: Interface configured
                      Plugin rp-pppoe.so loaded.

                      • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 24.05.2009 | 18:38
                        Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
                        subor dsl-provider tam mam, je v nom ale nieco ine:
                        # Minimalistic default options file for DSL/PPPoE connections
                        
                        noipdefault
                        defaultroute
                        replacedefaultroute
                        hide-password
                        #lcp-echo-interval 30
                        #lcp-echo-failure 4
                        noauth
                        persist
                        #mtu 1492
                        #persist
                        #maxfail 0
                        #holdoff 20
                        nas0
                        
                        skusal som ho prepisat, ale neda sa, ten druhy subor pap-secrets tam tiez mam, ale neda sa ani otvorit
                    • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 24.05.2009 | 18:20
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Vidim ze ta napada vela veci, ale skus sa najprv zamysliet.

                      1) ten skript stdsl.sh aktivuje a deaktivuje ovladace, nechcel si ho spustit cez sudo?
                      2) nieco ako IP adresu prideluje poskytovatel internetu a zaoberat sa mac adresou pri modeme nema vyznam kedze autorizacia je cez meno/heslo.
                      3) vystup z dmesg je dobry, ale mozem ti garantovat ze v nom by si to nevydel nakolko ako uzivatel vid bod 1 tejto odpovede a syntax z bodov 8 a 10 danej prirucky. v dmesg to uvidis az po splneni jednej malickosti.
                      • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 24.05.2009 | 18:49
                        Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
                        sudo stdsl.sh start
                        sudo: unable to execute /usr/sbin/stdsl.sh: No such file or directory
                        a mam taky pocit ze to nerozbeham, asi to je pre zaciatocnika velke susto :)
                      • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 24.05.2009 | 18:58
                        Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
                        prirucka od T-Comu =problem je v tom ze nemozem prapisat subory
                        • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 24.05.2009 | 19:52
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Bud nemas nainstalovany posix shell (comu neverim) alebo nastala neocakavana chyba. co vyhlasi toto:
                          1) type -p sh
                          2) sudo sh -x stdsl.sh start

                          dufam ze si ten stdsl.sh neskopiroval pod windos a nenahral nejakou obskurnou cestou, to by si este potreboval prekonvertovat zalamovanie riadkov na standardne unxovo linuxove.

                          Ohladne tej prirucky, tak ta je pre Dial UP s klasickym modemom, Dokonca pre linux 2.2 a starsi, uz ani nepametam kedy sa prestal seriak nazyvat cua. Tebe s DSL je taka prirucka naprd pokial neozivis ten smejd co hrdo nazyvaju modemom a co neobsahuje ani pamet na firmware.
                          • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 25.05.2009 | 12:53
                            Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
                            type -p sh 
                            vypisal:
                            /bin/sh
                            sudo sh -x stdsl.sh start
                            po zadani hesla bol vypis:
                            sh: Can´t open stdsl.sh
                            takze predpokladam, ze je to ta chyba ktoru si predpokladal :) (este jedna info, neviem ci to nejak meni nieco na veci, ale Ubuntu je instalovane pod windowsom, pretoze sa s nim len zoznamujem a testujem)

                            "dufam ze si ten stdsl.sh neskopiroval pod windos a nenahral nejakou obskurnou cestou, to by si este potreboval prekonvertovat zalamovanie riadkov na standardne unxovo linuxove." tomuto som vobec nepochopil
                            • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 25.05.2009 | 15:08
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Mozno som sa nevyjadril presne, ale predpokladal som spustenie /usr/sbin/stdsl.sh: sh -x /usr/sbin/stdsl.sh start
                              Inak ide aj o to, ze unix nepouziva dosovske zalamovania riadkov (\r\n) ale unixove (\n). Takze je mozne ze sa to snazi najst interpreter /bin/sh\r ktory neexistuje nakolko cardrige return sa nepouziva v nazvoch suborov. To moze byt tiez chyba ktora sa prejavuje takouto spravou. Takze si ten subor vytvoril pod Windows alebo DOS? Myslim ze by bolo vhodne vytvorit ho pod Linuxom a nie len ho skopirovat. Popripade zneho vyhodit tie znaky \r.
                        • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 24.05.2009 | 22:18
                          skipi   Návštevník
                          Na nastavenie pppoe som v Mandrive musel zadať príkaz adsl-setup a v Suse pppoe-setup.
                          Možno v Ubuntu stačí pppoeconf, ale to nemám odskúšané.
    • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 25.05.2009 | 22:21
      tomas.pruzina   Návštevník
      pppoeconf zisti modem az po zavedeni modulov pomocou stdsl.sh start >>
      mas problem prave s tymto skriptom.

      Musis ho spustit cez sudo (!!!).
      V pripade, ze si chmodol spravne, nezalezi na tom kde tento subor mas.

      {
      <ALL DIVICES FOUND?>
      <po kliknuti na OK vypise terminal:
      /usr/sbin/pppoeconf:modconf:not found>
      }
      Je balast, ktory matie.

      Podla toho navodu mi to vzdy slo, problemy som maval len s 64 bitovou verziou Ubuntu, aj to len take, ze som musel pouzit debianovske balicky.
      • Re: problem s Microcom ADSL desk porte usb modem ad2622 + T-com v Ubuntu 26.05.2009 | 00:34
        Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
        pripadam si ako blbec, lebo som to asi nepochopil, skus to napisat tak aby som vedel co mam kde urobit a napisat, ja moc tym terminom nerozumiem, len sa ucim :)