atomaticke zapnutie sa laptopu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.06.2009 | 14:56
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
stava sa mi cudna vec a to ze moj notebook sa sam o polnoci (to mi je cudne najviac) zapne, neviem prist nato preco respektive co ho zobudza

wake on lan to nie je na net sa pripajam len pomocou wifi

hladal som v programoch a jedine co som nasiel bol audacius a ten ma alarm vypnuty

nevie niekto poradit co moze moj pc zapinat ??
alebo kde by som mohol najst nejake dalsie info ??

dakujem
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: atomaticke zapnutie sa laptopu 02.06.2009 | 15:51
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj Brano,
      skus nam napomoct ci sa to stava v presne stanovenom case (ze by to bol alarm nastaveny v biose) alebo ci je to v nahodnom case (ze by NB obdrzal nejaky signal na zobudenie). K tomu nam skus este povedat ci mas NB hibernovany a na nabijacke (ze by si baterka povedala ze je nabita a chcela sa s tym zdoverit OS, popripade ci nemas nejake kolisanie na elektrike ktore moze BIOS zle vyhodnotit), alebo ci nemas zapnuty napriklad BT ktory moze zobudit komp, najme ak sa vedla vyskytne nejaky dobrak s telefonom (ci inym zariadenim) v jednej ruke a stopkami v druhej ktory da vyhladavat dostupne prepojenia a tvoj komp si povie ze mu odpovie a tym padom sa zobudi.

      Moznosti je neurekom a tie co som uviedol su len zlomok z vsetkych moznych.
      • Re: atomaticke zapnutie sa laptopu 02.06.2009 | 16:23
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        pekne po rade
        1.co som si vsimol tak vzdy presne o polnoci (00:00 ukazuje radiobudik) ale nie vzdy som to skontroloval
        2.notebook je normalne vypnuty
        3.bateria je zvacsa vytiahnuta a ked sa dokonci nabijanie nezapne sa (odskusane/odsledovane)
        4.o kolisavom napati neviem nic ale stalosa mi to ja doma aj na intraku takze asi to nebude ono
        5.BT mam zvacsa vypnuty ale nie vzdy (to by mohlo byt aj ono - vyskusam ho nechat vypnuty)
        6.v biose mam asi 5 veci co sa daju zmenit a default nastavenia nepomohli (predtym to nerobilo teda predpokladam ze to robi ubuntu 9.04)

        ak ta napadaju dalsie veci kludne spomen mozno to fakt bude daco z toho
        zatial DAKUJEM
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: atomaticke zapnutie sa laptopu 02.06.2009 | 16:51
          Avatar xapoh Mint  Používateľ
          Ja som sa stretol s podobnym problemom ale na XP. proste o polnoci sa z nicoho nic zapol, nevedeli co to sposobuje ani v servise :) vymenili dosku a uz to nerobilo :)
        • Re: atomaticke zapnutie sa laptopu 02.06.2009 | 23:19
          WlaSaTy   Návštevník
          To by chcelo aj info ci je to kazdu polnoc, teda. Inak odporucam kuknut nvram-wakeup. Inak to moze byt aj zlym handlingom ACPI ktory mize omylom nastavit priznak "zobud sa" aj ked cas su same nuly (polnoc). Tak isto by bolo vhodne kuknut ci to robi aj na inom jadre alebo inej distribucii alebo ci nie je iny firmware/bios k dispozicii.


          Inak, k tomu programu. Tato informacia sa normalne nastavuje hlavne v BIOSe, takze nechcem strasit. Zapis by som robil radsej cez bios.
          • Re: atomaticke zapnutie sa laptopu 02.06.2009 | 23:23
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            ked pises ze je to zlym handlingom ACPI mohlo by pomoct dat acpi=off ako boot parameter?? o co by som tym vlastne prisiel ??

            robilo to aj na strasom ditribucnom jadre, ani miesto na disku pre install inej distribucie (aj ked to mozno bude konecne riesenie tohto problemu - chystam sa na novu fedoru)


            to nvram-wakeup si kuknem este

            zatial dakujem
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: atomaticke zapnutie sa laptopu 02.06.2009 | 23:47
              anes   Návštevník
              ak vypnes acpi prides o spravu napajania a veci s tym spojene, osobne si myslim ze problem bude niekde na strane biosu, skus inu verziu biosu nie je vzdy pravidlo ze latest je best :)
              • Re: atomaticke zapnutie sa laptopu 03.06.2009 | 00:07
                WlaSaTy   Návštevník
                Yo, plne suhlasim.

                Vzhladom na to vypinanie sa to javi ako schodnejsia cesta. Tu druhu, teda pockanie si kym v Linuxe niekto neosetri nekorektnu implementaciu ACPI v BIOSE by som odporucil az neskor.
                • Re: atomaticke zapnutie sa laptopu 06.06.2009 | 15:29
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  no to vypynanie sa opravilo (asi fakt samo) a aj toto zapinanie prestalo
                  co mohlo pomoct je TU (teda to co som spravil)
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment