This demonstrates one of the reasons why I like Linux

Sekcia: Ostatné 20.07.2009 | 22:10
Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
No secrets.

Now this is not to say I am anything other than disappointed that this vulnerability exists, because this is not acceptable. But at least I know about it and know the exact nature of it without having to rely on the guesswork of security researchers or the willingness of the programmers to talk about their mistakes. I do not expect perfection, but I do expect transparency, and I expect programmers to own up to their mistakes and fix them. And with Linux we get that. With other operating systems you never get transparency, and only if you are lucky will the programmers own up to a mistake.
http://talkback.zdnet.com/5208-9595-0.html?forumID=1&threadID=66934&messageID=1267137
G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 20.07.2009 | 22:27
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      myslim, ze ludom, ktori sa ucili nemcinu alebo rustinu, neda toto totalne nic...
      • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 20.07.2009 | 22:51
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj.

        No a čo ?

        Rád som si pokecal, servus.
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 21.07.2009 | 00:06
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          a co? sme na slovenskom webe ...
          • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 21.07.2009 | 00:08
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            ale niekedy sa tu citim ako u mongolov
        • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 21.07.2009 | 01:46
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          dobremu administratorovi by to nebolo jedno, tebe je. a nepokecali sme, pretoze si nedal jediny normalny argument na moju kritiku.
      • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 21.07.2009 | 02:18
        l_barbarossa   Návštevník
        priblizny preklad:

        Neda sa na to povedat nic ine, iba ze som rozcarovany z toho, ze existuje takato trapna zranitelnost. Aspon vsak viem, aka je jej povaha, bez toho aby som bol odkazany na dohady analytikov bezpecnosti ci ochotu programatorov hovorit o svojich chybach. Neocakavam dokonalost ale transparentnost, a od programatorov ocakavam, ze priznaju a opravia svoje chyby. A toto v linuxe mame. V inych op. systemoch nebudete mat nikdy (pozadovanu) transparentnost a iba so stastim sa prihodi, ze programatori si svoje chyby priznaju.


        pozn. transparentnost - cca predvidatelnost, tzn. viete co vas system vykonava a co od neho mozete ocakavat

        - dalej, pod odkazom je este diskusia, takze niektorym ostava pouzit len translate.google.com
        - linux-ovat bez znalosti anglictiny je ako bezat o barlach - nie je to az tak pohodlne, ako bezat po svojich.
        • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 21.07.2009 | 02:46
          l_barbarossa   Návštevník
          ...sorry vypadlo mi dolezite slovicko, cize:
          "...Aspon vsak viem, ZE JE a aka je jej povaha, bez toho aby som bol odkazany..."

          - dodoedo - nevieme s akym zamerom - vypichol len tento jeden komentar spod clanku, boli tam aj take ze linux sucks a haha linux.
          ale spomenula sa aj, ze UZ vyslo jadro opatchovane voci tejto chybe, ktoru spomina tunajsi archiv sprav zo 17.07 - "Zvláštna zraniteľnosť bezpečnosti linuxového jadra"
        • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 21.07.2009 | 10:10
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Až také zlé to nie je. Ja tiež neviem anglicky a nemôžem povedať, že by som vôbec nevedel ovládať Linux.
        • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 21.07.2009 | 12:17
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          diky za preklad

          inak k tym barlam... nie je to fakt ono. na druhu stranu, niekto vobec nema hlavu na jazyky a ide mu nieco uplne ine. kazdy sme nejaky...
    • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 21.07.2009 | 00:31
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
    • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 21.07.2009 | 02:08
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Smutné že také názory má dodoedo...

      teda pokial ide o argumentáciu prečo anglicky, či argument o "rád som si pokecal" a podobne..

      smutné...naozaj...ale hold...možno je džungar a nevie to preložiť do svk :-D

      Close the Windows Open The Source
      • Off topic .... never ending story. 22.07.2009 | 17:35
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj.

        Už niekoľko krát som si všimol, že sa vyjadruješ (neobjektívne) o veciach, ktoré sú tak povediac mimo Teba. Samozrejme môžes, už tu nevládnu komančovia a totáč a každý si môže robiť, čo len chce.
        Tu jednoducho reaguješ na MOJU reakciou, ktorou odpovedám nie Tebe ale S.H. Predpokladám, že si prišiel na linuxos.sk už po skončení extempore pána Stanislava Hofereka a spol. a naozaj nemôžeš vedieť prečo takto reagujem na neho, keď vôbec na niečo a niekoho reagujem.

        Chcem Ťa požiadať, aby si si reči typu:

        " ...smutné...naozaj...ale hold...možno je džungar a nevie to preložiť do svk :-D " nechal pre iné príležitosti pri redigovaní Tvojho Fóra a úplne zbytočne ma takto neurážal.
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Off topic .... never ending story. 22.07.2009 | 17:57
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          takze si to zhrnieme:

          dodoedo napisal na forum anglicku vetu
          stano napisal, ze ludia ktori nevedia anglicky z toho nic nemaju
          dodoedovi je to uplne jedno
          stano si mysli, ze by to nemalo byt administratorovi fora jedno
          emdi tvrdi, ze by to malo byt v zrozumitelnom jazyku
          borgcube sa niekedy citi na tomto fore ako u mongolov
          hikikomori82 prelozil anglicky text do slovenskeho jazyka
          tomas si mysli, ze dodoedo nema spravne nazory a urazi ho
          dodoedo utoci na stana (ako vzdy)

          myslim, ze jasny "vitaz" diskusie je hikikomori82, ktori prelozil text do zrozumitelneho jazyka a zbytocne nikoho neurazil. tot moje nazory.
        • Re: Off topic .... never ending story. 22.07.2009 | 18:37
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          Odpovedám na S.H vzhladom na nemožnosť písať na jeho vlákno, a preto do tohoto vlákna lebo sa to týka horeuvedeného.
          re: dodoedo napisal na forum anglicku vetu
          stano napisal, ze ludia ktori nevedia anglicky z toho nic nemaju
          dodoedovi je to uplne jedno
          stano si mysli, ze by to nemalo byt administratorovi fora jedno
          emdi tvrdi, ze by to malo byt v zrozumitelnom jazyku
          borgcube sa niekedy citi na tomto fore ako u mongolov
          hikikomori82 prelozil anglicky text do slovenskeho jazyka
          tomas si mysli, ze dodoedo nema spravne nazory a urazi ho
          dodoedo utoci na stana (ako vzdy)

          myslim, ze jasny "vitaz" diskusie je hikikomori82, ktori prelozil text do zrozumitelneho jazyka a zbytocne nikoho neurazil. tot moje nazory.

          Ja som neurazil nikoho, ak hej, kde v tomto fóre?
          re: dodoedo Čo je mimo mňa? To čo sem vložíš? Tak to sem nevkladaj a bude to mimo mna. Lebo to čo je na fóre je vrátane somnou i ostatnými. Ja neobjktívne? ale ja som len obyčajný user. Ty čo? admin, moderátor...neviem ako ta poverily. Teba dosť nasiera kritika, že?
          Každý si môže robiť čo len chce? Teraz sa vrátim ku vláknu o zlepšení LOS-u, no...to je teda vidieť...

          Predpokladáš veľmi špatne že som tu na linuxos.sk PO Stanovi...bol som tu dlho pred ním. Ešte v jeho začiatkoch.

          Ozaj..a ak je tamto urážka...tak PREPAC...ale potom sa ospravedlnujem zbytocne, ale len pre tvoju utechu.

          Ozaj2, niekto ti napisal tu vo fore ze neznesies kritiku. Suhlasim. Neznesieš.

          a posledná vec, reagoval som na
          re: dodoedo napisal na forum anglicku vetu
          stano napisal, ze ludia ktori nevedia anglicky z toho nic nemaju dodoedovi je to uplne jedno dodoedovi je to uplne jedno dodoedovi je to uplne jedno
          Close the Windows Open The Source
          • Re: Off topic .... never ending story. 22.07.2009 | 18:43
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            asi je to zbytocne riesit. ak sa nadava na stana, tak nech to trva, nech si moze udriet kazdy. kedze sa teraz nadava na neho, tak to rychlo zamkne.

            btw nejake obmedzenia pisania k niecomu ak su, tak to nie je mojim zapricinenim. nemam ziadne extra pravomoci
          • Re: Off topic .... never ending story. 22.07.2009 | 19:12
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj.

            Obávam sa, že nemôžem s Tebou súhlasiť. Táto téma (anglický text, ktorý som mal možno uviesť aj s prekladom) je vyjadrením postoja (aj môjho) k tomu zvláštnemu bugu kernelu. uviedol som tam presný link na ten príspevok.

            Očakával som naivne, že prevážna väčšina reakci bude k veci a prakticky všetky okrem reakcie môjho priateľa, ktorý láskavo uviedol aj slovenský preklad (díki) boli ostatné väčšinou off-topic. Sloboda (Freedom) je aj o tom, že sa nedájú násilím vnútiť jedincovi sympatie voči niekomu, ktorý tieto sympatie sklamal .
            Ja to už neriešim, vyberte si z toho každý , čo len chcete a urážajte koľko len chcete.
            :-)


            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 22.07.2009 | 18:09
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Neviem o tom ze by som niekde nieco prekladal, jedine ze by som mal rozpoltenu osobnost.
      • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 22.07.2009 | 18:10
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        a ja zase vidim, ze ocneho naozaj potrebujem. Ospravedlnujem sa, malo tam byt meno l_barbarossa
        • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 22.07.2009 | 18:13
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          Ako si dosiahol ze sa na tvoj prispevok neda reagovat ? :D
          • Re: This demonstrates one of the reasons why I like Linux 22.07.2009 | 18:21
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            hackol linuxos.sk
    • Po klenote následoval zámok ... 22.07.2009 | 18:11
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahojte.

      Po pozornejšom prečítaní toho "klenotu" vyššie (a.k.a. "Matky Všetkých príspevkov") a jeho konfrontáciou s realitou prosím o prepáčenie, ale ja som to vlákno zamkol.

      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."