Brasero crash

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.07.2009 | 18:20
Avatar gabrieli Mandriva One 2009-Gnome,XP  Používateľ
Prosim o radu,nefunguje mi Brasero,nenapali ani CD,ani DVD.
vypisuje Error:Insufficient space on media-session error...
pritom napalovacka je OK,pod XP/Nero napaluje v pohode...riesil uz niekto cosi take?? Dakujem za info.
    • Re: Brasero crash 28.07.2009 | 18:22
      nikto   Návštevník
      brassero nemam velmi rad, pretoze su s nim len same problemy . pouzivam k3b
      • Re: Brasero crash 28.07.2009 | 18:36
        Avatar gabrieli Mandriva One 2009-Gnome,XP  Používateľ
        OK,ako sa viem ku k3b dostat? je sucastou Mandrivy?
    • Re: Brasero crash 28.07.2009 | 20:42
      WlaSaTy   Návštevník
      Ano. Ked som isiel napalovat na CD vecsie ako 700M, vtedy som musel zapnut overburn (prepalenie az za okraj). Tie media sa totizto nepodpisuju ako 820M aj ked takymi boli. Podobnu chybu som mal ked som nevypaloval on the fly (za letu) nezmestilo sa mitodo tempu ktory mal 128M v RAM disku. Z vypalovanim DVD som problem nemal, pokial som dodrzal ich kapacitu.

      Skus povedat kedy to nastane. Ja som si spomenul na dva rozne dovody ktore maju uplne oddielnu podstatu a tym padom aj uplne rozdielne riesenia.
      • Re: Brasero crash 28.07.2009 | 23:54
        Avatar gabrieli Mandriva One 2009-Gnome,XP  Používateľ
        mne to nechcelo napalit ani 300kB!!,jeden total malicky test subor,furt to padalo.(inak mam ulozeny log z toho) A teraz co sa stalo:poobede som skusil napalit CD cez CD/DVD tvorcu,to zbehlo. Reku-fajn,mam alternativu.Teraz vecer mi to nedalo,skusil som napalit najprv pokusne zo 80MB na CD-RW-cez Brasero.Podarilo sa,potom som skusil pridat data na dalsie CD-RW,aj to zbehlo.Finalny pokus bol na CD-R,asi 580MB,a bez problemov.Tak toto akosi neviem pochopit,ale vysledok je dolezity.Skratka-momentalne mam Brasero funkcne,uvidim ako sa bude spravat po vypnutu/zapnuti PC....Co Ty na to??
        • Re: Brasero crash 29.07.2009 | 00:00
          WlaSaTy   Návštevník
          Pri prvom starte Brasero je potrebne prejst ako spravca nastavovaci ritual v ktorom povies kde je vypalovacka, kde je temp a podobne. Nebol ten wizzard prave toto? Lebo bez toho to nejde. Aspon mne neslo ked som si davno pradavno nahadzoval brasero.
          • Re: Brasero crash 29.07.2009 | 00:40
            Avatar gabrieli Mandriva One 2009-Gnome,XP  Používateľ
            je to mozne,ono prve pokusy boli taketo-po vlozeni media na ploche vyskocila vyzva,klikol som teda ano,Brasero,podme vypalovat...a vysledok nebol ziaden...az po tych "pokusoch" s tvorcom a otvoreni Brasera cez ikonu aplikacie sa zda sa podarilo rozchodit to...
            • Re: Brasero crash 29.07.2009 | 00:50
              WlaSaTy   Návštevník
              S tym ma brasero pred rokmi prekvapil tiez. To tam este naozaj nedali okamzite upozornenie ze "aplikacia nie je nastavena, pouzite sprievodcu" ?

              • Re: Brasero crash 29.07.2009 | 00:55
                Avatar gabrieli Mandriva One 2009-Gnome,XP  Používateľ
                ziadna taka vystraha nenabehla,ma to aj svoje +,clovek je nuteny pospekulovat ;)) asi viac ludi pouziva k3B...
                • Re: Brasero crash 29.07.2009 | 13:55
                  Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                  ani gnomebaker nie na zahodenie (pouzivam ho miesto brasera) , s brasrom som sa tiez daleko nedostal (ked zacne napalovat skonci s veselou hlaskou nedostatok miesta na disku aj napriek roznym nastaveniam ... zvlastne v 32 bit funguje dobre ).
                  • Re: Brasero crash 29.07.2009 | 14:02
                    Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
                    sice napaloval som zatial iba par krat ale zatil to pali v poho. a nic som v brasere nenastavoval
                    • Re: Brasero crash 29.07.2009 | 14:10
                      Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                      tak potom nechapem kde je chyba .. u mna vsetko prebehne a az pocas napalovania ... vyhodi tento klenot ..
                      • Re: Brasero crash 29.07.2009 | 14:43
                        Avatar gabrieli Mandriva One 2009-Gnome,XP  Používateľ
                        vidis,ja mam 32bit,AMD,asi 5 rokov stare PCko,takze frcim na Gnome,pretoze KDE4 mi neslo dobre,a zatial sa teda Brasero tvari ze uz chce fungovat....inak mne ani nerozbehol napalovanie,hned po svojich "prepoctoch",komprimacii a bufrovani ma potesil..
          • Re: Brasero crash 29.07.2009 | 16:26
            l_barbarossa   Návštevník
            "Pri prvom starte Brasero je potrebne prejst ako spravca nastavovaci ritual ..."
            - nic take si nepamatam

            Niektore dalsie volby sa daju nastavit pomocou gconf-editor v kluci /apps/brasero
            napr.:
            - umiestnenie pre docasne subory
            - umiestnenie pre (+/- docasny) obraz disku
            - napalovaci backend a zapnutie/vypnutie switchov pre tieto backendy (prave tu sa da poriesit chyba)
            ... atd.
            • Re: Brasero crash 31.07.2009 | 01:30
              Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
              ak mas cas , mozes o otm viac ... ? (som z toho jelen ) teda otvoril som pozrel som nepochopil som ...

              dakujem
              • Re: Brasero crash 31.07.2009 | 12:41
                l_barbarossa   Návštevník
                neviem co si nepochopil, nenapisal si...
                ... ale postup je taky, ze:
                1. spustis gconf-editor
                2. v lavom okne mas strom klucov, v ktorom sa pohybujes podobne ako v suborovom strome v spravcovi suborov. Ty si rozkliknes koren apps, dalej vetvu brasero 3. v tejto vetve su dalsie, napr. ta moze zaujimat vetva drives, ktora obsahuje kluc tmpdir (v pravom okne).
                4. kliknes na kluc v pravom okne a v jeho dolnej casti najdes zvacsa skratenu dokumentaciu kluca, zvacsa byvaju uvedene aj pripustne hodnoty
                5. kliknutim na kluc, ale pod zalozkou "Value" mozes dopisat pozadovanu hodnotu. K editacii kluca sa resp. prepracujes aj z kontextovej ponuky, ktoru vyvolas kliknutim lavym tlacidlom na nazov kluca.
                6. brasero moze na vypalovanie, vytvaranie obrazov a ine cinnosti vyuzivat rozne backendy (cdrdao, growisofs atd.). Tieto konzolove programy mozu pouzivat prepinace, ty niektore prepinace mozes zapnut/vypnut, cim mozes odstranit problemy pri napalovani. Prepinace su zdokumentovane v manualovych strankach k programom.
                Zakladnu diagnostiku mozes spravit tak, ze brasero spustis z konzoly.
                • Re: Brasero crash 01.08.2009 | 02:19
                  Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                  dakujem za vysvetlenie
            • Re: Brasero crash 31.07.2009 | 14:04
              WlaSaTy   Návštevník
              >nic take si nepamatam
              Ja ano, minimalne si musel najst vypalovacku pomocou toho wizarda a to sa pod uzivatelom automaticky nedalo.
              • Re: Brasero crash 01.08.2009 | 00:58
                Avatar gabrieli Mandriva One 2009-Gnome,XP  Používateľ
                chlapi,a co poviete na toto? spravil som zalohu cez drakbackup,reku-nech to rovno napali....a on ze medium je zrejme nezapisovatelne???? (CD R-Verbatim)
                vymenil som medium za CD-RW (HP),a zalohu mi napalil v pohode...pritom oba CD cka vedel precitat,aku maju kapacitu,700MB,a data mali nejak 490MB...
                • Re: Brasero crash 01.08.2009 | 13:44
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Lacne vypalovacky odmietali napalovat na urcite typy medii nakolko si nevedeli poradit s ich fyzikalnymi limitaciami. Ich Laser a motor to nedokazal urobit tak aby to aj vyslo. Skus si pizriet co Ti o tych dvoch mediach pise vypalovaci software, najme o intenzite lasera a rychlosti vypalovania. A to potom porovnaj s technickymi informaciami v prirucke k vypalovacke.

                  • Re: Brasero crash 01.08.2009 | 19:09
                    Avatar gabrieli Mandriva One 2009-Gnome,XP  Používateľ
                    Noo,vypalovacku mam NEC 4571 sa mi zda,ale zober to tak,ze kopiu z CD-RW na to iste medium vypalim....takze tu asi problem nebude...a takisto pod XP/Nero nema problem s tymto mediom...skratka zahada...
                  • Re: Brasero crash 01.08.2009 | 19:17
                    Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                    nemyslim ze mam zrovna lacnu napalovacku , ale prve CD s braserom som napalil az vdaka navodu od l_barbarossa , som zvedavy na dvd
                    • Re: Brasero crash 01.08.2009 | 21:56
                      WlaSaTy   Návštevník
                      V dnesnej dobe uz kvalitne vypalovacky neexistuju, vsetko su to lacne sunty na ktore si len dodavatel natlacil svoje logo. Niekedy dokonca take vyrobky predava aj silne predrazene pricom cena pochopitelne nereflektuje kvalitu.

                      Inak,ten navod by sa oplatilo dat do databazy znalosti, pomoze aj ostatnym. Ja som kedysi pouzival iny navod, ale to este neexistovali graficke klikatka ktorymi sa ten stary navod stal takmer zbytocnym...
                      • Re: Brasero crash 02.08.2009 | 12:43
                        Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                        tak šup šup ho sem , nevidim problem zverjniť ho , isto pomože aj iným ..
                        • Re: Brasero crash 02.08.2009 | 13:41
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ktory, ten co som pouzil v /usr/src/linux/Documentation alebo ten co uz mas od l_barbarossa?

                          Nechapem. Uz len preto, ze ten co som pouzil ja bol pre vrstvu ide-scsi ktora zomrela. Zvysok bol v man cdrecord a man mkisofs.
                          • Re: Brasero crash 02.08.2009 | 14:42
                            Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                            tak potom nič ... ja len že nech je info. čo najviac (myslel som ten tvoj) , ale už je to teda bezpredmetne, ako pišeš