Virtualna CDromka

Sekcia: Hardware a Drivery 24.02.2005 | 17:06
DanoD   Návštevník
Viete mi poradit nejaky programik na virtualnu cdromku aby som nemusel furt palit isa?
    • Re: Virtualna CDromka 01.02.2005 | 15:25
      michal00   Návštevník
      urobis iso image (fura programov, od klasiky mkisofs cez k3b a ...) ulozis na disk potom ho mountnes kam chces (trosku sa to lisi medzi distrami, takze man mount)
    • Re: Virtualna CDromka 01.02.2005 | 16:24
      Avatar juice Arch Linux  Používateľ
      iso sa da namontovat s pomocou jaderneho modulu loop (byva v distribuciach standardne prekompilovany), takze mount -o loop /cesta/nieco.iso /mount_point (neviem ci si sa pytal prave na toto ale dufam ze to pomoze)
    • Re: Virtualna CDromka 01.02.2005 | 23:52
      ZimaN   Návštevník
      Genialita Linuxu spociva prave v jeho jednoduchosti a priamociarosti, ktora sa vsak zaciatocnikom moze zdat prilis zlozita.. ;) Kedze vsetko je subor, staci len (ani nemusis montovat skutocne cd, staci ho mat v mechanike) cp /dev/cdrom /home/user/obraz.iso mozes pouzit aj "dd", len pri "cp" nemusis tolko pisat (man dd) ;) a potom ho namontujes mount /home/user/obraz.iso /mnt/cdrom -t iso9660 -o loop a hotovo
      • Re: Re: Virtualna CDromka 02.02.2005 | 11:03
        Avatar sugavara Mandriva 2006, Suse 10.1,Win  Používateľ
        Ten prvy prikaz na vytvorenie Iso obrazu mi funguje,ale ten druhy na pripojenie akosi neviem "spojazdnit" .Skusal ho niekdo?...nie je v nom chyba? nechce sa pripojit
        • Re: Re: Re: Virtualna CDromka 02.02.2005 | 12:28
          otrek   Návštevník
          Caf, niekedy je treba dodrzat poradie rozsireni pre prikaz. Niektore distra to vyslovene ziadaju, ak ti to nepojve, skus: mount -o loop /kde_je_iso /mnt/iso adresar /mnt/iso si musis vytvorit, ak vsak mas s tym problem, pastni sem vystup, teda chybu, ktoru ti to vypise a potom to bude pre nas jednoduchsie otrek
          • Re: Re: Re: Re: Virtualna CDromka 02.02.2005 | 18:31
            Avatar sugavara Mandriva 2006, Suse 10.1,Win  Používateľ
            Diki moc, uz ide jak dabel. Je to fakt velmi sikovne....jeden riadok a vytvoris si ISO....druhy, a mas ho pripojeny. To sa mi na Linuxe paci
    • Re: Virtualna CDromka 03.02.2005 | 03:38
      DanoD   Návštevník
      dikes
      • Virtualna CDromka 06.02.2005 | 21:17
        Nighthawk   Návštevník
        pomocou tohto prikazu mozem vytvoryt obraz z cd-rom cp /dev/cdrom /home/user/obraz.iso otazka: mozem vytvorit obraz aj z ineho miesta ako cdrom? ako napr. /home/user
        • Re: Virtualna CDromka 06.02.2005 | 21:35
          Toudy   Návštevník
          jasne! len neviem ci to pojde cez cp alebo dd.. skus mkisofs! cez to, to urcite pojde.. :)
    • Re: Virtualna CDromka 24.02.2005 | 12:47
      Nighthawk   Návštevník
      cAF! Pomocou tohto prikaz mozem na mountovat obraz typu iso: mount /home/user/obraz.iso /mnt/cdrom -t iso9660 -o loop Ako by som potom mohol namountovat obraz typu vcd?
      • Re: Re: Virtualna CDromka 24.02.2005 | 13:11
        Toudy   Návštevník
        VCD myslis ako VideoCD alebo VirtualCD? Asi to druhe myslim.. Pozeral som to na googli, ale nic som nenasiel.. :(
        • Re: Re: Re: Virtualna CDromka 24.02.2005 | 14:27
          rasto   Návštevník
          toto je dobra vecicka http://freshmeat.net/projects/mount-iso-image/ v KDE ti prida priamo pod prave tlacidlo akciu na pripojenie iso obrazu
          • Re: Re: Re: Re: Virtualna CDromka 24.02.2005 | 17:06
            Avatar sugavara Mandriva 2006, Suse 10.1,Win  Používateľ
            Naozaj je to dobra vec....i ked ten jeden riadok sa da tiez rychlo vypisat.....ale pomoze