Ubuntu 10.04 Mrzne

Sekcia: Hardware a Drivery 03.05.2010 | 11:08
Avatar Peter To sa pýtam vás  Používateľ
Zdravim, chcel by som sa spytat, ci as niekto z vas nestretol s podobnym problemom.
Ubuntu mi celkom normalne bezi na mojom PC, ale nahodne zamrzne. Vlavo hore chvilu blika kurzor _ potom zacnu asi kazde 3 sekundy blikat biele pasy vertikalne.
Naposledy sa mi to stalo ked som isiel zmenit pozadie. Pocas toho, ako som pisal tento prispevok som isiel pre link na youtube, a zas to padlo...


Nakameroval som to, tu si mozete pozriet ako to vyzera..
http://www.youtube.com/watch?v=Zq-U-fnysIU

Diky za rady. Uz si zacinam myslet ze mam na linux proste smolu. Nikdy mi na ziadnom pc nechodil :(
Popis PC mam v podpise.
    • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 03.05.2010 | 11:17
      Avatar Peter To sa pýtam vás  Používateľ
      Graficka karta ma len 6MB, je to integrovana od intelu. Myslite ze mam dat XUBUNTU ?
      Bude to lepsie ? Lebo PC niekedy aj chodi pomaly... Ale okrem grafiky, podla mna nie je na tom az tak zle...
      • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 03.05.2010 | 14:01
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj.

        Podľa Tvojho PC : P4 2Ghz, 512MB RAM, 40GB HDD, 6MB Intel Graphics, sa môže však jednať aj o HW problém na Tvojej konkrétnej matičnej doske, vo všeobecnosti skraty na nej, spôsobené mikrotrhlinkami na nej, vďaka jej veku, prachu a pod.
        Čo Ty na to ?
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 03.05.2010 | 14:01
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj.

        Podľa Tvojho PC : P4 2Ghz, 512MB RAM, 40GB HDD, 6MB Intel Graphics, sa môže však jednať aj o HW problém na Tvojej konkrétnej matičnej doske, vo všeobecnosti skraty na nej, spôsobené mikrotrhlinkami na nej, vďaka jej veku, prachu a pod.
        Čo Ty na to ?
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 03.05.2010 | 14:39
          remusator   Návštevník
          To si nemyslim. XP tu frci absolutne bez problemov. Nechcem pocut reakciu, tak teda pouzivaj XP... :-D
          Dal som aj XUBUNTU, system bezi krasne svizne, ale mam pocit ze ked grafiku viac zatazim. Proste ked sa jedna o grafiku, ze vtedy pada..
          Napriklad som skusal screensavery a zas padol...

          Kompik je zvnutra cisty ;)
          • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 03.05.2010 | 14:50
            Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
            A skusal si to poriadne zatazit aj pod XP?
            Inak ja to tiez vidim na HW problem, driver v XP nemusi na tu problemovu cast HW sahat, v Ubuntu ano
            http://www.itkids.sk/
            • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 03.05.2010 | 15:41
              Avatar Peter To sa pýtam vás  Používateľ
              Neviem, co si predstavujes pod poriadne zatazit. Benchmarky som na tom nerobil..
              Ale prehraavl som na tom video, torrenty neviem bezne veci proste...
              • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 03.05.2010 | 15:50
                jasomja   Návštevník
                ja by som zacal debugging v

                ~/.xsession-errors
                a syslogu
                • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 03.05.2010 | 15:52
                  Avatar Peter To sa pýtam vás  Používateľ
                  grafiku mam inak presne tuto
                  82845G/GL[Brookdale-G]/GE Chipset Integrated Graphics Device
                  • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 03.05.2010 | 16:09
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Intel chipset 845G (82845G/GL[Brookdale-G]/GE Chipset Integrated Graphics Device)

                    Manuál konfigurácie: http://alcor.concordia.ca/manpages/sys4/intel.4.html
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 03.05.2010 | 16:00
                  Avatar Peter To sa pýtam vás  Používateľ
                  Tie prikazy mi nefunguju..
                  • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 03.05.2010 | 16:18
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Ahoj.

                    To nie sú príkazy ale cesty k takzvaným log-súborom, kde sa zvyknú systémom vypisovať problémy:
                    jeden je v tvojom domovskom adresári ~/.xsession-errors
                    a iný súbor je napr. syslog
                    Myslím si, že aj Ubuntu má určite niečo podobné ako: Prehliadač systémových záznamov Tam sa pohodlne pozerajú log súboru tvojho systému.
                    :-)
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 09.05.2010 | 11:58
                      Martin   Návštevník
                      Mam Ubuntu 10.04 LTS na macbooku s intel grafikou a tiez to mrzne, tak ze zrazu sa zmenia farby pismo sa rozmaze a nasledne system rebootuje. Predtym som pouzival Karmic a ten siel bez problemov. Ked pouzijem stary kernel s Karmicu v LTS tak to nepada.
                      • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 09.05.2010 | 12:02
                        Martin   Návštevník
                        Tu je vystup xsessions-errors.log

                        /etc/gdm/Xsession: Beginning session setup...
                        Setting IM through im-switch for locale=en_US.
                        Start IM through /etc/X11/xinit/xinput.d/all_ALL linked to /etc/X11/xinit/xinput.d/default.
                        GNOME_KEYRING_CONTROL=/tmp/keyring-xGr76H
                        GNOME_KEYRING_CONTROL=/tmp/keyring-xGr76H
                        GNOME_KEYRING_CONTROL=/tmp/keyring-xGr76H
                        SSH_AUTH_SOCK=/tmp/keyring-xGr76H/ssh

                        (polkit-gnome-authentication-agent-1:1733): GLib-GObject-WARNING **: cannot register existing type `_PolkitError'

                        (polkit-gnome-authentication-agent-1:1733): GLib-CRITICAL **: g_once_init_leave: assertion `initialization_value != 0' failed

                        ** (gsynaptics-init:1750): WARNING **: Using synclient
                        ** Message: adding killswitch idx 1 state 1
                        ** Message: killswitch 1 is 1
                        ** Message: killswitches state 1
                        ** Message: killswitch 1 is 1
                        ** Message: killswitches state 1

                        (gnome-power-manager:1760): GLib-GObject-WARNING **: /build/buildd/glib2.0-2.24.0/gobject/gsignal.c:2273: signal `proxy-status' is invalid for instance `0x9226440'
                        ** (nm-applet:1752): DEBUG: old state indicates that this was not a disconnect 0
                        ** (nm-applet:1752): DEBUG: old state indicates that this was not a disconnect 0
                        Initializing nautilus-gdu extension
                        WARNING: Application calling GLX 1.3 function "glXCreatePixmap" when GLX 1.3 is not supported! This is an application bug!
                        Starting gtk-window-decorator
                        /usr/bin/compiz (video) - Warn: No 8 bit GLX pixmap format, disabling YV12 image format
                        Nautilus-Share-Message: Called "net usershare info" but it failed: 'net usershare' returned error 255: net usershare: cannot open usershare directory /var/lib/samba/usershares. Error No such file or directory
                        Please ask your system administrator to enable user sharing.

                        ** (nm-applet:1752): DEBUG: foo_client_state_changed_cb
                        I/O warning : failed to load external entity "/home/martin/.compiz/session/10accd2431d98b4763127338897799060100000016710031"
                        WARNING: Application calling GLX 1.3 function "glXDestroyPixmap" when GLX 1.3 is not supported! This is an application bug!
                        ** (nm-applet:1752): DEBUG: foo_client_state_changed_cb
                        evolution-alarm-notify-Message: Setting timeout for 60589 1273449600 1273389011
                        evolution-alarm-notify-Message: Mon May 10 02:00:00 2010

                        evolution-alarm-notify-Message: Sun May 9 09:10:11 2010


                        (gnome-terminal:2224): Gtk-CRITICAL **: gtk_accel_map_unlock_path: assertion `entry != NULL && entry->lock_count > 0' failed
                        ** (update-notifier:2282): DEBUG: Skipping reboot required
                        /var/crash/linux-image-2
                        /var/crash/linux-image-2
                        /var/crash/linux-image-2
                        /var/crash/linux-image-2
                        /var/crash/linux-image-2
                        /var/crash/linux-image-2
    • Re: Ubuntu 10.04 Mrzne 05.08.2010 | 21:23
      herki   Návštevník
      zdravim mam presne ten isty problem s ubuntu 10.04 takmer na rovnakom PC (P4 2Ghz, 1GB RAM, 40GB HDD, 64MB Intel Graphics) ... ako si to nakoniec vyriesil ?

      dikes :-)