BSD

Sekcia: Ostatné 19.09.2021 | 20:26
Avatar fr4nk21   Návštevník

Ktorý Unix (like) systém pre desktop by ste mi doporučili? Som začiatočník, ale tooly zo sveta unixu bežne používam aj na Windows, používam aj WSL tooly z C++ sveta taktiež editor Neovim. Linux som používal zhruba pol roka (v bývalom zamestnaní). Teraz fungujem na Windowse (kôli práci)

Rozhodujem sa medzi: - Arch Linuxom - Niektorou variantou BSD pre desktop (ak si mám vybrať BSD tak ktoré?) - Illumos

Chcel by som na tom používať (asi) KDE Plasma (kôli akcelerácii) a 4K rozlíšeniu na ktoré je KDE stavané asi najlepšie.

Kúpil som si na to ďalšie 250GB SSD, aby som sa vyhol problémom s delením disku atď. Bude mi 250GB na bežné desktopové apps stačiť?

    • RE: BSD 19.09.2021 | 21:19
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      neviem ako BSD ale pre Arch Linux aj s plnohodnotnym desktopom a aplikaciami staci aj 30GB, ja mam na starsom pc 64GB SSD a nikdy mi nechybalo miesto (priecinok /home aj vsetky data mam na druhom disku)

      neviem ake mas skúsenosti s linuxom ale na uvod by som zvolil nieco lahsie na instalaciu ako cisty arch (napriklad manjaro zalozene na archu alebo MX Linux, oba maju vcelku vyladene verzie s KDE)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: BSD 22.09.2021 | 14:29
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Pokiaľ by si predsa len chcel inštalovať Arch Linux s KDE, dávam do pozornosti tento článok.