Android

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.09.2022 | 20:32
Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

Dobrý večer,

Mám Android telefón a denne urobím cca.100 fotiek, ktoré sa ukladajú do internej pamäte telefónu, teda nie na pamäťovú kartu.

Chcem sa vás spýtať, či vám niekedy smartfón umrel?

Dával vám telefón najavo, že je pamäť opotrebovaná a teda hrozí smrť?

Prípadne existuje nejaká apka, ktorá by zoskenovala internú pamäť a vedela určiť opotrebenie.

Ďakujem

    • RE: Android 08.09.2022 | 06:54
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      S aplikáciou na opotrebenie Ti neporadím, avšak myslím, že nemusíš mať obavy z množstva zápisov, pretože 100 fotiek denne o veľkosti 2MB po dobu 356 dní je cca 72 GB zápisov ročne (čo je 0,072 TB). Bežné SSD majú TBW v terabajtoch, čiže na počet zápisov by to nemalo skolabovať ani po 10 rokoch takéhoto používania.

    • RE: Android 08.09.2022 | 07:52
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      Ano umrel Xiaomi 1s, umrelo ulozisko. po 2,5roku pouzivania

      ale to zalezi od velkosti, mnozstva zapisov a typu: pre android eMMC alebo UFS. a NVMe v iPhonoch

      na test stavu telefonu je dobry Phone Check and Test ale neukazuje podrobne opotrebenie

      co som neskusal je skontrolovat ulozisko z linuxu ked je telefon pripojeny cez usb

      Do or do not. There is to no try.​
    • RE: Android 09.09.2022 | 21:13
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      zálohovať, zálohovať, zálohovať ???

      hocijaké úložisko nie kedykoľvek kľaknúť

      interval zálohovania by som nastavil podľa toho ako si cenis tie fotky (ak sú neoceniteľné tak by som zálohoval po každej fotke)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Android 11.09.2022 | 17:17
      Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

      Jasné zálohovanie je dôležité. Mňa skôr zaujíma, či sa opotrebenie, nadchádzajúce zlyhanie nejak prejavilo. Dal vám mobil najavo, že čoskoro chcípne?

      • RE: Android 11.09.2022 | 19:38
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Nemyslím si, že sa dá spoliehať na to, že ti mobil nejako dá najavo, že čoskoro chcípne. Podobné typy úložiska majú tendenciu odísť bez varovania. Preto zálohuj, zálohuj a ešte raz zálohuj, ako keby mal mobil zajtra chcípnuť.

        • RE: Android 12.09.2022 | 15:09
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ja by som to mierne opravil namiesto "podobné typy úložiska" by som povedal "všetky bežné spotrebiteľské druhy úložiska"

          či už HDD, SSD, flashky, pamaťové karty, eMMC, CD/DVD/BR ... môžu odísť z minúty na minútu

          mne sa to s mobilom ešte nikdy nestalo ale všetko ostatné vyššie uvedené mi už zomrelo zničoho nič (ideálne v polke zápisu/čítania), najčastejšie samozrejme pam. karty a flasky, ale už mám aj mŕtve SATA SSD aj reklamované NVMe SSD, zomrela mi pamať na BannaPi s eMMC a nečitateľných CD/DVD mám plnú krabicu

          niekedy zomierajú pomaly a dajú vedieť (v SMARTe alebo prepnutím do read only režimu) inokedy proste kľaknú bez najmenšieho náznaku

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment