přesunutí dat Thunderbirdu z windows na linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.08.2023 | 16:17
Avatar Šimon Hart Linux Mint  Používateľ

Zdravím, prosím o radu jak přesunout data Thunderbirdu z windows 10 na Gurada Linux. Zkoušel jsem návod na webu, ale nefungovalo to. Tedy jestli jsem to správně udělal. Předem děkuji za ochotu

HP EliteDesk 800 G1, 32 GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 1650
    • RE: přesunutí dat Thunderbirdu z windows na linux 08.08.2023 | 20:18
      Avatar kamowski Linux Mint  Používateľ

      ak máš celý adresár thunderbird nakopírovaný do /home/user (nejaké tvoje meno), tzn.:
      /home/user/thunderbird
      a pri spustení aplikácie, chce aby si si založil nový účet, tak jediná chyba bude asi len chýbajúca bodka, má to byť:
      /home/user/.thunderbird
      tá bodka znamená, že je to skrytý adresár, takže:
      - v prehliadači súborov stlač ctrl+h - zobrazia sa ti skryté súbory a adresáre
      - vymaž automaticky vytvorený adresár .thunderbird
      - tebou nakopírovaný thunderbird prepíš na .thunderbird (s bodkou)
      - ctrl-h - skry, čo má byť skryté :)
      - spusti thunderbird

      • RE: přesunutí dat Thunderbirdu z windows na linux 08.08.2023 | 21:47
        Avatar Šimon Hart Linux Mint  Používateľ

        Zdravím, děkuji. Tak tento postup mi nefungoval. Ale pokud bych se v Thunderbirdu pořádně podíval do "Nástrojů", tak bych zjistil. že tam dvě možnosti "Importovt..." a "Exporovat...". Export vytvoří zip soubor. Tento soubor lze pak kamkoliv nakopírovat. Pak při importu stačí vybrat tento soubor. A vše je hotovo.

        HP EliteDesk 800 G1, 32 GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 1650
      • RE: přesunutí dat Thunderbirdu z windows na linux 08.08.2023 | 21:48
        Avatar Šimon Hart Linux Mint  Používateľ

        Zdravím, děkuji. Tak tento postup mi nefungoval. Ale pokud bych se v Thunderbirdu pořádně podíval do "Nástrojů", tak bych zjistil, že tam dvě možnosti "Importovt..." a "Exporovat...". Export vytvoří zip soubor. Tento soubor lze pak kamkoliv nakopírovat. Pak při importu stačí vybrat tento soubor. A vše je hotovo.

        HP EliteDesk 800 G1, 32 GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 1650
      • RE: přesunutí dat Thunderbirdu z windows na linux 08.08.2023 | 21:48
        Avatar Šimon Hart Linux Mint  Používateľ

        Zdravím, děkuji. Tak tento postup mi nefungoval. Ale pokud bych se v Thunderbirdu pořádně podíval do "Nástrojů", tak bych zjistil, že tam jsou dvě možnosti "Importovat..." a "Exporovat...". Export vytvoří zip soubor. Tento soubor lze pak kamkoliv nakopírovat. Pak při importu stačí vybrat tento soubor. A vše je hotovo.

        HP EliteDesk 800 G1, 32 GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 1650