Aktuizacie na mail

Sekcia: Konfigurácia 20.09.2023 | 10:42
Avatar Balin50 Debian  Používateľ

Dobrý deň Používam Debian 11 a nastavil som unattended-upgrades. Otázka je čo doporučujete na to, aby mi systém mailom oznámil čo sa aktualizovalo. V podstate by stačilo aby mi správu uložil niekam do pracovného priestoru a log si môžem pozrieť. Ďakujem

    • RE: Aktuizacie na mail 22.09.2023 | 13:24
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ja mám log tu: /var/log/unattended-upgrades/unattended-upgrades-dpkg.log

      ak to potrebuješ na mail skús cron pravidlo

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Aktuizacie na mail 22.09.2023 | 18:20
      Avatar Balin50 Debian  Používateľ

      Jj, viem. Log si viem pozrieť. Ide o to, že v poslednej dobe sú pri PC skôr vnúčatá ako ja takže by nebolo od veci dostať upozornenie, že prebehla aktualizácia.

      Debian na wiki píše, že sa dá nastaviť odoslanie mailu ale neviem ci treba na to utilitku alebo SW.

      • RE: Aktuizacie na mail 25.09.2023 | 09:44
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        ked si pozrieš konfigurák: /etc/apt/apt.conf.d/50unattended-upgrades nájdeš v ňom túto zázračnú časť:

        // Send email to this address for problems or packages upgrades // If empty or unset then no email is sent, make sure that you // have a working mail setup on your system. The package 'mailx' // must be installed or anything that provides /usr/bin/mail. //Unattended-Upgrade::Mail "root@localhost";

        // Set this value to "true" to get emails only on errors. Default // is to always send a mail if Unattended-Upgrade::Mail is set //Unattended-Upgrade::MailOnlyOnError "true";

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Aktuizacie na mail 26.09.2023 | 10:52
      Avatar Balin50 Debian  Používateľ

      Viem Je to podobné ako 02periodic Keď dám meno@localhost alebo priamo môj mail tak na mail nič a na localhost neviem kde ukladá. Preto som sa pýtal či k tomu niečo treba. Možno to mám blbo nakonfigurovať é alebo log hľadám na zlom mieste

      • RE: Aktuizacie na mail 27.09.2023 | 05:34
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        priamo v tom texte je ze treba balik mailx alebo iny nakonfigurovany mail

        ako nastavit mailx vygooglujes

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Aktuizacie na mail 07.10.2023 | 12:00
      Avatar Balin50 Debian  Používateľ

      Ďakujem Vôbec som si to nevšimol.