Hľadajú sa slovenskí prekladatelia pre open-source stratégiu Bitka o Wesnoth

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.09.2023 | 12:28
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Ahojte. V súčasnosti sa v svete Wesnothu stala dosť veľká vec. Po rokoch neaktivity správcu SK prekladu som sa rozhodol, že ho kompletne nahradím. Znovu sa tak prekladá a komunikuje s tvorcami obsahu v hre. Vrátane rôznych nových doplnkov, ktoré si samozrejme pokojne vyskúšajte. Wesnoth funguje na kadečom :)

Problém je, že pôvodný správca, Aceman, sa kompletne odmlčal. Nemám tak žiadny kontakt na ostatných autorov (až na jednu výnimku). A tak sa spýtam tu: Poznáte niekoho z týchto dobrých ľudí?

https://wiki.wesnoth.org/SlovakTranslation#Prekladatelia

Zároveň... je tu niekto, kto by sa chcel pridať k prekladom? Rád čokoľvek naučím, to nie je problém. Ak by chcel mať niekto napríklad v Cévéčku, že prekladá veľké stratégie, zachraňuje veľryby a tak :)

    • RE: Hľadajú sa slovenskí prekladatelia pre open-source stratégiu Bitka o Wesnoth 23.10.2023 | 13:05
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      Len spomeniem, že sme to štyria dotiahli na viac ako 80% a stále sa pokračuje :)

      • RE: Hľadajú sa slovenskí prekladatelia pre open-source stratégiu Bitka o Wesnoth 26.10.2023 | 07:50
        Avatar Richard Antix  Používateľ

        No... a štyria to dotiahnu na 100%. :)

         

        Nič v zlom, len skonštatovanie, že dnes sa akosi snaha spraviť niečo len tak, pre ostatných, akosi vytráca.

        • RE: Hľadajú sa slovenskí prekladatelia pre open-source stratégiu Bitka o Wesnoth 29.10.2023 | 08:34
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          raz napíšem blog o tom, ako som hľadal dobrovoľníkov na miniknižku o životospráve na 1 normostranu. A stále hľadám :D

    • RE: Hľadajú sa slovenskí prekladatelia pre open-source stratégiu Bitka o Wesnoth 26.10.2023 | 09:09
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      ja prekladam co pouzivam, stellarium, xfce, antix a mx linux.

      A to uz je dost problem nie su ani na to ludia, a ani ja tiez nemam cas tolko prekladat ako ked bol mx 16/17

      wesnoth ma nechytil. a myslim ze je to dost uzkoprofilova hra. 

      Do or do not. There is to no try.​
      • RE: Hľadajú sa slovenskí prekladatelia pre open-source stratégiu Bitka o Wesnoth 29.10.2023 | 08:33
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        maximálny rešpekt a veľmi držím palce, robíš skutočne veľa pre komunitu. Len tak ďalej a posielam imaginárneho Tuxa :

    • RE: Hľadajú sa slovenskí prekladatelia pre open-source stratégiu Bitka o Wesnoth 29.10.2023 | 08:49
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      čisto teroristicky tu nie je niekto, kto vie (alebo pozná niekoho kto vie) východniarčinu? Zemplín, spiš... skrátka východoslovenské nárečie?

      • RE: Hľadajú sa slovenskí prekladatelia pre open-source stratégiu Bitka o Wesnoth 29.10.2023 | 10:00
        Avatar Richard Antix  Používateľ

        Hm - kvôli prekladu tej hry? No bolo by to skvelé - zvoľ si rasu a jazyk - Elf, Ork,...  a východniar!

         

        Namiesto many by bola borovička a a pod. :)

        • RE: Hľadajú sa slovenskí prekladatelia pre open-source stratégiu Bitka o Wesnoth 30.10.2023 | 10:19
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          a nasleduje veľká battle o Minas Tirith a potom epická bitka o Trebišov :)

      • RE: Hľadajú sa slovenskí prekladatelia pre open-source stratégiu Bitka o Wesnoth 29.10.2023 | 18:01
        Avatar Rudolphus   Používateľ

        Som sa normalne musel zaregistrovat :) mi nedalo nereagovat. "Vichodňarski", samozrejme, viem a keď je treba, tak pomôžem...kľudne aj s prekladom, mám v tom prax (a východniarske titulky som tiež robil). Kľudne mi napíš a rád prispejem svojou troškou...

        • RE: Hľadajú sa slovenskí prekladatelia pre open-source stratégiu Bitka o Wesnoth 30.10.2023 | 10:19
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

          to hľadám na niečo iné :) prosím, napíš mi na FB či mail :)