Houston mám problém...heslo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.11.2023 | 14:42
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Priatelia-čosi som doye.al na Linuxe-A-FB mi nejde pripojenie a iné stránky idú,a B-nemôžem sa prihlásiť do diskusii-pýta si :"Zadaj svoje hlavné heslo"!!..už som vyskúšal všetky...

    • RE: Houston mám problém...heslo 14.11.2023 | 15:06
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Vyskúšaj iný browser než ten, z ktorého ti to nešlo.

      • RE: Houston mám problém...heslo 16.11.2023 | 07:36
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Rád by sdom ale v tých balíkoch v Linuxe som žiaden iný ani Operu ani Gogle nenašiel....Ten FB mi stále nejde-niečo mám s nastavením takto mi odišiel aj Plus jeden deň...

      • RE: Houston mám problém...heslo 16.11.2023 | 07:37
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Rád by sdom ale v tých balíkoch v Linuxe som žiaden iný ani Operu ani Gogle nenašiel....Ten FB mi stále nejde-niečo mám s nastavením takto mi odišiel aj Plus jeden deň...

        • RE: Houston mám problém...heslo 16.11.2023 | 12:21
          Avatar menom   Používateľ

          Môžeš pohľadať prehliadač chromium, ten v zdrojoch softvéru určite je.

    • RE: Houston mám problém...heslo 15.11.2023 | 06:35
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Už som zistil chybu -ja som v súkromí a bezpečnosti vo Firefoxe nastavil v-V používať hlavné heslo-chcem tú vačku odznačiť ale to bez hlavného hesla nejde zrušiť...

      • RE: Houston mám problém...heslo 16.11.2023 | 19:29
        Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

        Ahoj,ak nemáš Firefox synchronizovaný,kľudne vbehni do domovského priečinku,stlač klávesy Ctrl+H a v priečinku .cache zmaž priečinok mozilla. Firefox bude ako by si ho nanovo nainštaloval ale budeš si musieť ponahadzovať všetky doplnky alebo nastavenia,ktoré si tam mal.

    • RE: Houston mám problém...heslo 17.11.2023 | 06:29
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      ..mám ho synchronizovaný...

    • RE: Houston mám problém...heslo 17.11.2023 | 06:36
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Ale prečo mi nejde FB?Na mobile áno,aj keď zo stránok Novinky.cz pridám článok na FB zoberie ho s komentárom-ale na PC mám stránku prázdnu-nerjder sa prihlásiť ani odhlásiť-už 3dni...ten problém z heslom-mi už nevadí...

      • RE: Houston mám problém...heslo 17.11.2023 | 14:11
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Nemám na notebooku nahodený Firefox ale asi by som na tvojom mieste vymazal cache cez menu prehliadača.

    • RE: Houston mám problém...heslo 17.11.2023 | 19:56
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      To som skúšal-nepomáha,ako tože ostatné stránky idú-len pred 2 rokmi mi prestala isť plus jeden deň a teraz FB..

      • RE: Houston mám problém...heslo 17.11.2023 | 23:36
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Tak potom ak máš synchronizovaný Firefox cez konto do ktorého si pamätáš prihlasovacie údaje, vymazal by som komplet .mozilla adresár v HOME. Máš aktuálnu verziu?

    • RE: Houston mám problém...heslo 18.11.2023 | 06:12
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Účet mozila som zrušil a nič...

      • RE: Houston mám problém...heslo 18.11.2023 | 13:34
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Nie účet, ty tam máš nejaký bordel vo vyrovnávacej pamäti prehliadača, čítaj pozornejšie čo ti píšu iní,,,

        • RE: Houston mám problém...heslo 19.11.2023 | 07:22
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          Ja som 72 ročný záhradkár...kde nájdem vyrovnávaciu pamäť prehliadača..nie všetkému rozumiem..ja to potrebujem vysvetliť polopatisticky....

        • RE: Houston mám problém...heslo 19.11.2023 | 07:22
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          Ja som 72 ročný záhradkár...kde nájdem vyrovnávaciu pamäť prehliadača..nie všetkému rozumiem..ja to potrebujem vysvetliť polopatisticky....

    • RE: Houston mám problém...heslo 19.11.2023 | 15:02
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Požičal som si od dcéry PC s Windovsom-tam mi všetko fungovalo-čiže z IP adresou nič nie je blokované!!..tak neviem či sa dá preinštalovať Mozila Firefox a ako?...

      • RE: Houston mám problém...heslo 19.11.2023 | 15:27
        Avatar menom   Používateľ

        Čo najprv vymazať tú cache, nájdeš Nastavenia / Súkromie a bezpečnosť / Cookies a údaje stránok / Vymazať údaje.

        Cez program Synaptic môžeš hľadať firefox a dať "Označiť na úplné odstránenie", potom klik vľavo hore na "Použiť", potvrdiť.

        Keď to prebehne, tak môžeš znova nainštalovať.

        • RE: Houston mám problém...heslo 19.11.2023 | 17:42
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          To môže použiť sudo apt purge firefox*, ale podľa mňa to bude zbytočné.

          • RE: Houston mám problém...heslo 20.11.2023 | 12:53
            Avatar menom   Používateľ

            Áno to môže, dokonca by to bolo aj rýchlejšie. Ale či chce použiť terminál, vie vložiť príkaz a neurobí preklep ?

            Mohol nainštalovať Chromium, či to robí aj tam, na to nereagoval.

            Takže, kto vie...

            • RE: Houston mám problém...heslo 21.11.2023 | 15:11
              Avatar laco2 cinamon  Používateľ

              Chromium som nenašiel-blbec som v okne neroloval...zmazal som Firefox-ale už sa nedal nainštalovať vyhadzoval hlášku po Ingliš niečo s pripojením,tak som sa nasral a preinštaloval Linux komplet-už mám firefox aj chromium--lenže 8 hodín práce-som dôchodca mám čas!!tak sa bavím...díky za vaše rady!

              • RE: Houston mám problém...heslo 21.11.2023 | 15:59
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Myslím si že stačilo vymazať nakomplet nastavenia v .mozilla a že to nebolo preinštalovaním. Inak Laci palec hore, ja som sa veľa naučil práve x inštaláciami rôznych Linux distribúcií a programov. Mne pre zmenu mrzne Chrome po poslednej aktualizácii Windows 10, niekedy je to o držku tieto počítače :-)

                • RE: Houston mám problém...heslo 22.11.2023 | 07:50
                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                  Už používam oba prehliadače,len mi zasa nejde záložky vo Firefoxe-mal som ich naľavo-v novom sa to nedá nastaviť sú hpre na lište...inak najprv mi odišla strámnka Plus jeden deň pred 3-rokmi a teraz aj FB-už to fachčí oboje-nepomáhali žiadne resety,ani vymazávania-hlásilo mi akýsi problém s wifi-ale veď ostatné stránky mi šli??

                  • RE: Houston mám problém...heslo 22.11.2023 | 08:38
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                    Čo všetko si mazal keď si to skúšal?

                    • RE: Houston mám problém...heslo 22.11.2023 | 13:06
                      Avatar menom   Používateľ
                      len mi zasa nejde záložky vo Firefoxe-mal som ich naľavo-v novom sa to nedá nastaviť sú hore na lište

                      Tá lišta sa dá vypnúť, vpravo hore klik na Ponuku, Ďalšie nástroje, Upraviť panel nástrojov...

                      Vľavo dole Panely s nástrojmi, Panel záložiek, Nikdy nezobrazovať. Potom klik vpravo dole Hotovo.

                      Bočný panel (lišta) so záložkami sa dá zobraziť aj stlačením naraz dvoch tlačidiel Ctrl + B. Dá sa to, len trocha pohľadať. :-)

                      • RE: Houston mám problém...heslo 22.11.2023 | 13:10
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                        na toto dostaneš odpoveď že "ja som 72 ročý záhradkár, ja som rád že som rád" ;-)

                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                        • RE: Houston mám problém...heslo 22.11.2023 | 14:31
                          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                          I ty fištulo jedon..

                        • RE: Houston mám problém...heslo 22.11.2023 | 14:34
                          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                          ..a zabudol si na vínko z čiernych ríbezlí?..a Josty??

                          • RE: Houston mám problém...heslo 23.11.2023 | 09:58
                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                            vidím som Ti chcel ušetriť námahu s odpoveďou a na vínko som zabudol ;-)

                            nazdravie

                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                            • RE: Houston mám problém...heslo 01.12.2023 | 11:22
                              Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                              Ešteže mám po ceste domov šikovný obchodík s točenými vínami -ríbezľové, jahodové, višňové a pod :)

                      • RE: Houston mám problém...heslo 22.11.2023 | 14:39
                        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                        Macher-dal so CTRL +b a je to!!!-načo som si odpisoval celý postup??Inak dík máš u mňa 1L jostového vínka-až pôjdeš okolo MT zastav sa---

                    • RE: Houston mám problém...heslo 22.11.2023 | 14:33
                      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                      Odinštaloval so firefox-už sa nedal nazad nainštalovať,-dávalo mi tam, chybovú hlášku niečo z wifi...zmazal so Cache-neviem čo to je...

        • RE: Houston mám problém...heslo 20.11.2023 | 07:08
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          Zmazal som-dal som FB-pýtalo si heslo-potvrdil som a zasa prázdna obrazovka...idem skúsiť preinštalovať Firefox