Synchronizácia medzi web prehliadačmi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.12.2023 | 23:29
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Mám otázku kus mimo Linuxu, ktorá sa týka web prehliadačov. Používam všade Chrome ale všimol som si, že je v posledných verziách kus nestabilný, inštalačka vo Win 10 ako aj portable verzia vo Win 11 niekedy zostáva visieť v pamäti alebo vytuhne. Jedná sa o rôzne kompy s aktualizovanými verziami a preto ma napadla otázka: Štandardne používam cez konto synchronizáciu záložiek, hesiel, nastavení a rozšírení a exportoval som si záložky a heslá do Firefoxu, ktorý chcem vyskúšať. Existuje nejaký spôsob ako synchronizovať záložky a heslá medzi Chrome a Firefoxom? Nemyslím teraz komplet import ale že keď zmením alebo pridám záložky v jednom prehliadači prenesú sa mi aj do druhého. Toto je čisto hypotetická otázka, chcem si overiť stabilitu Firefoxu a keďže každý web prehliadač využíva svoje vlastné konto na synchornizáciu netuším, či je také niečo možné.

    • RE: Synchronizácia medzi web prehliadačmi 02.12.2023 | 08:47
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      hm najlepsie asi pouzit xbrowsersync pre firefox pre chrome

      Do or do not. There is to no try.​
      • RE: Synchronizácia medzi web prehliadačmi 02.12.2023 | 09:56
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Perfecto, funguje to :-) Nastavím službu kde použijem rovnaké ID a keď zmením záložku v jednom prehliadači prenesie sa aj do druhého, presne toto som mal na mysli. Díky z tip, máš u mňa pivo :-)

        • RE: Synchronizácia medzi web prehliadačmi 02.12.2023 | 11:00
          Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

          tak ja som prechadzal z Firefoxu na Chrome a teraz som plne na Brave.

          Takze mas len stastie ze som cosi take poznal

          Do or do not. There is to no try.​
          • RE: Synchronizácia medzi web prehliadačmi 02.12.2023 | 11:13
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Ja som používal možno 15 rokov dozadu len Operu, potom dlhé roky Firefox a prešiel som na Chrome. Inak ani Edge nie je zlý, používam ho primárne v práci. Ale v poslednej dobe ma Chrome pekne *** tak to vyzerá znovu na Firefox,,,

            • RE: Synchronizácia medzi web prehliadačmi 02.12.2023 | 12:36
              Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

              problem je ze od isteho casu Mozilu nemozem ani citit. a to som fungoval na Firefoxe od 0.8. predtym na netscape navigator.

              Edge je usposobeny Chromium. Ale mam zase potrebu mat vsade jeden browser . A ono ich moc nie je vela.

              Brave je na Androide, Win, linuxe, aj na MacOS

              S prechodom na FF pockaj do buduceho roku, Chrome ide zabit rozsirenia a FF udajne tiez chysta velke zmeny. 

              Tak dufam ze opacne ako posledne roky

              Do or do not. There is to no try.​
              • RE: Synchronizácia medzi web prehliadačmi 02.12.2023 | 13:50
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Netscape som používal tiež, ešte v Mandrake s dialup pripojením :-)

        • RE: Synchronizácia medzi web prehliadačmi 11.12.2023 | 19:25
          Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

          Ahoj,vyskúšal som to. V linuxe si môžeš preniesť aj heslá,ktoré si exportuješ z Chromu do .csv súboru a následne importuješ do FF. Vo winde mi FF ponúkol iba import z Exploreru. Inak perfecto,ďakujem za veľmi dobrú vychytávku.

          • RE: Synchronizácia medzi web prehliadačmi 11.12.2023 | 22:58
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Do Firefoxu nie je problém importovať záložky a heslá, tu šlo skôr o to, aby sa prejavili aj neskoršie zmeny hlavne pri zmenách u záložiek. Som kus pedant a mám všetko zatriedené v skupinách a tá synchronizácia je super vec. Inak po najnovšej aktualizácii Chrome poslúcha, tak zatiaľ prechod na Firefox odkladám na neurčito :-)