Bluetooth pre sluchadla.

Sekcia: Ostatné 12.01 | 20:04
Avatar MichalK   Používateľ

Chcel by som pripojit sluchadla, stupne k PC. Nasiel som vhodne Bluetooth Edinmax BT-8500. No podla uzivat.recenzii su nedostacujuce v dosahu. Jedny pisali ze max.3-4 m, iny ami mobilu sa to nevyrovna. Vedel by mi niekto poradit ? Samozrejme na Linux. (MX-21).Bez hladania ovladacov, doladovania a pod. No nie kupu cez Ebay, AliExpress a podobne,zdlhavo. Nieco co kupim v nasom resp.ceskom spolahlivom obchode. Vdaka.

    • RE: Bluetooth pre sluchadla. 13.01 | 09:23
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Teraz som si spomenul že až jeden bluetooth adaptér adaptér som skúšal, konkrétne model ASUS USB-BT500, nekupovať, problémy so spárovaním. Preferujem už len kábel, ale ak by som chcel voliť k počítaču predsa len bluetooth pripojenie audia, asi by som zvážil Sennheiser BT T100, čo sa zase asi pri cene lacných štupľov nevyplatí.

      • RE: Bluetooth pre sluchadla. 13.01 | 10:49
        Avatar MichalK   Používateľ

        Tak to urcite uz nechcem ist do takej cenovej relacie. :-/

    • RE: Bluetooth pre sluchadla. 13.01 | 20:06
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      na mx23.1 mam TP-Link UB400 a sluchadla mam Grundig BT-096 z actionu.

      po byte dosah vsade (cca 15m cez steny), co by som vytkol je len trochu plochy zvuk sluchadiel.

      zvukovo su lepsie Roseland RH-600 ale zase tam mi vypadaval signal v kuchyni (cca 12m)

      Do or do not. There is to no try.​
      • RE: Bluetooth pre sluchadla. 13.01 | 20:49
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Mňa by celkom zaujímalo, ako by hrali cez BT napríklad také Audio-Technica M20× BT. Poznám celú radu káblových od M20x po M50x a toto ma celkom láka vyskúšať, staršie M20x až tak dobre nehrali.

        • RE: Bluetooth pre sluchadla. 14.01 | 12:47
          Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

          netusim vacsinou mam kabel (Sennheiser, koss, akg a superlux). bt mam len tie grundigy kvoli mobilu a o2pody

          proste konzerva na kabli

          Do or do not. There is to no try.​
      • RE: Bluetooth pre sluchadla. 14.01 | 08:27
        Avatar MichalK   Používateľ

        Si si isty ze TP Link UB-400 bezia na Linuxe ? Zaujimave ze v Alze to v popise nieje, len Wind. 🤔 .....mamna mysli fungovanie bez zbytocnych doinstalacii ovladacov.

        • RE: Bluetooth pre sluchadla. 14.01 | 12:49
          Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

          ano, rovnako funguje aj lacny Vention

          Do or do not. There is to no try.​
          • RE: Bluetooth pre sluchadla. 15.01 | 12:51
            Avatar MichalK   Používateľ

            Dnes dosla ta UB-400. pripojil som, nasiel som zariadenie. a dalej neviem. Povolil som ale zvuk nehra. Ci treba nieco zaskrtnut ??

          • RE: Bluetooth pre sluchadla. 15.01 | 12:52
            Avatar MichalK   Používateľ

            snimka ka BT

          • RE: Bluetooth pre sluchadla. 15.01 | 14:48
            Avatar MichalK   Používateľ

            Vyriesene ! Musim potvrdit ze Bluetooth TP-Link UB-400 fakt funguje pod Linux MX bez hladania zbytocnych ovladacou. Len rucne najst zariadenie a dat sparovat. Na webe predajcu tam nebola ani zmienka ze BT funguje pod Linux. Len Win 8, 8.1 a 10.

            - Vo VLC sa musi prepnut zvuk. V nastaveniach AUDIO - AUDIO DEVICE. (nema to automaticke prepinanie ) Takze pri kazdej volbe si to treba prepnut. Ci chcem klasicke repro po drote alebo BT sluchadla.

            - V Clementine. Panel - Nastroje-Prehravanie-Vystup zvuku-Vystupne zariadenia (moznosti to ma Vybrat automaticky, Vstavany zvuk, a "tie moje stupne", ......a ine moznosti.

            Vdaka, redhawk1975 :-)

            • RE: Bluetooth pre sluchadla. 15.01 | 15:20
              Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

              ano nevyhoda je pri zmene vystupu nutnost manualneho zmenenia (plati to aj pri hdmi a zvukoveho vystupu)

              MX je robeny prave tak aby vsetko islo jednoducho. 

              ma aj v sebe slusny balik ovladacov.

              tak isto ma lepsie ovladanie odberu ntb na bateriu nez take Ubuntu ci Linux mint

              Do or do not. There is to no try.​
            • RE: Bluetooth pre sluchadla. 15.01 | 16:44
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Super, dobré vedieť a vďaka že si sa podelil o skúsenosti :-) A samozrejme redhawkovi za tip.

          • RE: Bluetooth pre sluchadla. 17.01 | 12:15
            Avatar MichalK   Používateľ

            Kedze som vahal ci TP-cko to zvladne. Kupil sopm pre istotu aj ten vention. (nestoji to vela ) Dnes dosiel. ......Len ho nevie najst. Bluetooth zartiadenia-Hladat. .....a nic. Max mi sem tam najde nejake Huawei watch 7.

            • RE: Bluetooth pre sluchadla. 17.01 | 16:03
              Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

              divne. mozno zly kus.

               

              Do or do not. There is to no try.​
    • RE: Bluetooth pre sluchadla. 19.01 | 13:26
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ja by som len doplnil, že tie mini USB BT kľúče nikdy nebudú mať taký dosah ako BT v notebooku/mobile, ktorý má anténu po obvode celej obrazovky

      bez externej antény by som žiadne zázraky nečakal, ak "výhľadu" bude vadiť stena/stvol/skrina, očakávania by som mal ešte nižšie

      zároveň čakať od BT viac ako pár metrov je v civilizácii nereálne, keďže BT beží v najzasratejšej frekvencii 2,4Ghz, ktorú ruší všetko od mikrovlnky až bezdrôtový zvonček

      samozrejme ako vždy platí, že od lacného produktu nečakaj veľa ;-)

      a takisto očakávať od BT slúchadiel kvalitný zvuk je mierne scestné (a to vrátane 300€ modelov), o oneskorení ani nehovorím

      ja mám v desktope bezejmenný BT kľúčik z aliexpresu, ktorý na vzdialenosť 1m funguje dostatočne pre exeternú makro klávesnicu, ale slúchadlá by som cezzeň nezapájal (aj keby odhliadnem od straty kvality tak to oneskorenie by ma zabilo)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment