Ako vyzerá váš desktop?

Sekcia: Ostatné 20.01 | 15:09
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Celkom by ma zaujímalo, ako vyzerá váš desktop, presnejšie povedané ako to máte zorganizované na stole vy. Ja mám rád na stole poriadok a napríklad organizácia kabeláže musí byť, na stole okrem klasiky monitora a periférií mám len stojan na tablet a slúchadlá, merchový hrnček na perá a blbosti a USB hub s napájaním. Môj aktuálny daily komp je môj pracovný kancelársky Dell po miernom upgrade plus notebook.

    • RE: Ako vyzerá váš desktop? 21.01 | 06:50
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Minimalistický, prevažne bezdrôtový, docking station je pripevnená vzadu na stojane monitora.

      • RE: Ako vyzerá váš desktop? 21.01 | 09:15
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Ešte doplním pohľad zboku a motanicu káblov zozadu. V podstate s notebookom je spojený len ten jeden USB-C cez predlžovačku. Napájanie docking station je riešená cez Lenovo nabíjačku s touto redukciou. Mám magnetické USB-C, takže pripojenie vyzerá tak, že len dám notebook na stôl a ľahko priložím kábel. Ak niekomu pripadá monitor moc veľký tak áno a áno, bolí z toho krk, ale na šírku to zase pre progamátora nemá zmysel. Najradšej by som mal na stole niečo ako G170HAN01.0, ale ten sa reálne nedá kúpiť.

        • RE: Ako vyzerá váš desktop? 21.01 | 14:38
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Tie dokiny sú perfektná vec, pripájam cez usb-c notebooku sieť, monitor, klávesnicu s myšou a repráky. A zároveň napájam notebook.

          • RE: Ako vyzerá váš desktop? 21.01 | 17:19
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

            Ja z toho nie som moc nadšený, lebo to funguje nespoľahlivo a po prebratí z hibernácie si prehadzuje výstupy, takže DisplayPort-3 je zrazu DisplayPort-4 atď. Nie je to dostatočne vychytané, ale samozrejme pripojenie jediným káblom vyzerá elegantne.

            • RE: Ako vyzerá váš desktop? 21.01 | 17:28
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Hybernáciu nevyužívam a nikdy som s tým nemal problémy. Používam HP notebook a HP dokinu.

            • RE: Ako vyzerá váš desktop? 22.01 | 08:58
              Avatar bluesundown   Používateľ

              tak to si este neprehadzoval medzi 2 notebookmi (win a linux) to uz je potom diskoteka. :)

      • RE: Ako vyzerá váš desktop? 22.01 | 15:01
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Ešte nech je sranda trochu spomeniem sedenie. Na foto nie je stolička, lebo žiadnu nemám. Aktuálne som na fitlopte, v ťažko popísateľnej polohe, najbližšie sa tomu asi podobá turecký sed a v ruke mám hrnček kávy. A asi by som mal poklepať po stole, ale ešte sa mi takto bez držania nepodarilo spadnúť. Vlastne je to strašna sranda takto sedieť, mať pustenú rýchlejšiu hudbu a len tak si tu poskakovať. Hej som divný.

    • RE: Ako vyzerá váš desktop? 21.01 | 13:26
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      tak ja mam bordel :D este mavam pajkovaciu stanicu vonku.

      Ale bezne desktop - Fujitsu ESPRIMO P420 a nad druhym monitorom mam sekundarny desktop - Fujitsu Futro S920.

      k tomu laptop (zapnuty 24/7)

      za monitorom mam 8 portovy 1gbps switch, nad monitormi o 2 police je server (miniitx case) a nas D-Link.

      pracovnu mam totiz ako dielnu a za zatvorenymi dverami :D

      verejny desktop je tu

      Do or do not. There is to no try.​
      • RE: Ako vyzerá váš desktop? 21.01 | 14:42
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Náhodou je to geniálne a mne sa o páči, mám chuť hneď niečo rozobrať :-D

    • RE: Ako vyzerá váš desktop? 22.01 | 11:25
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      trošku staršia foto:

      https://photos.google.com/search/monitor/photo/AF1QipMKKq1nameVgPwflp06ewZqm8AR-j-F7xHJOoYr

      dnes mám na stole veľkú A1 pracovnú podložku a viac nástrojov na stene a väčší monitor

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Ako vyzerá váš desktop? 22.01 | 14:58
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        404 ;)

        • RE: Ako vyzerá váš desktop? 22.01 | 15:57
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          link asi funguje len mne pokus č. 2 DESKTOP

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Ako vyzerá váš desktop? 22.01 | 16:05
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Akú klávesnicu používaš? Ja som mal predtým mechanickú NEO+ Compact od CONNECT IT ale začala sa mi na hranách odlupovať farba po pár mesiacoch. Inak bola celkom dobrá.

            • RE: Ako vyzerá váš desktop? 23.01 | 09:20
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              určite je to CONNECT IT myslím že táto: https://sk.connectit-europe.com/produkty/klavesnice/dratove/connect-it-neo-mechanicka-herni-klavesnice-(cz-sk

              ale identifikoval som ju len podľa toho že k nej bol ten červený rámik, ktorý sa mi povaľuje v skrinke

              nemám sňou najmenší problém v danej cene a mám ju už celkom dlho, prežila aj mlátenie od dcérky

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: Ako vyzerá váš desktop? 23.01 | 12:46
                Avatar Richard Antix  Používateľ

                Je fajn, že tieto mechanické klávesnice rokmi zlacneli. A pritom sa dajú lacno udržiavať pri živote, najmä ak majú hot-swap spínače.

                • RE: Ako vyzerá váš desktop? 23.01 | 13:42
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  nerozoberal som ju ale pochybujem že má hotswap snímače pri cene 30€

                  jej najväčším nedostatkom je ten kábel

                  ale bezdrôtové stoja násobne viac

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • RE: Ako vyzerá váš desktop? 23.01 | 14:14
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                    Áno sú drahšie a často nemajú SK klávesy práve tie, ktoré sa mi páčia.

                    • RE: Ako vyzerá váš desktop? 23.01 | 14:58
                      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                      Počkať, to akože vážne existuje skupina používateľov mechanických klávesníc, ktorým záleží na popisoch kláves? Ja teda používam lacnú membránu, ale ani som si nepamätal aké klávesy to má.

                      • RE: Ako vyzerá váš desktop? 23.01 | 15:12
                        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                        Čo je na tom nelogické? Na mechanických klávesniciach sa okrem hrania hier dajú prekvapivo aj písať texty. A ak som drevo a neovládam prstoklad musím mať klávesnicu s SK diakritikou.

                        • RE: Ako vyzerá váš desktop? 23.01 | 15:46
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                          ja síce ovládam prstoklad (ako tak) ale uprednostňujem SK klávesnice kvôli niektorým znakom nakoľko musím písať s diakritikou som nútený používať SK layout a niektoré znaky proste z hlavy neviem a na EN klávesnici nie sú nakreslené

                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                          • RE: Ako vyzerá váš desktop? 26.01 | 15:57
                            Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

                            toťto je dost problem.

                            Ja v praci eng, obcas de ale doma sk klavesnicu a niektore znaky nie su na popiskoch ziadnej klavesnice.

                            BTW pouzivam drahu HP membranovu PS/2 klavesnicu, nejako si na nizko zdvihove neviem zvyknut.

                            a logitech MX mi vadilo rozlozenie tak sa vratila do alzy

                            Do or do not. There is to no try.​
                            • RE: Ako vyzerá váš desktop? 26.01 | 17:02
                              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                              Ja idem už cez rok a štvrť na pôvodných baterkách na Logitech Wireless Combo MK220, malá a odolná klávesnica. Ale keby mala SK layout YENKEE YKB 3600US ATOM, hneď ju beriem.

                              • RE: Ako vyzerá váš desktop? 27.01 | 12:58
                                Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

                                kup a k tomu polepy https://www.tntrade.sk/oem-prelepky-na-klavesnicu-biele_d9448.html

                                su biele, modre, cervene

                                Do or do not. There is to no try.​
                                • RE: Ako vyzerá váš desktop? 28.01 | 15:24
                                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                                  Polepy som už skúšal ale určite nie na podsvietenej klávesnici.

                                  • RE: Ako vyzerá váš desktop? 31.01 | 09:34
                                    Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

                                    tak ano je to trochu odveci. ja nejako neviem najst cestu k podsvietenej, potrebujem svetlo zhora

                                    Inak takto to vyzera ked "pracujem. 3ks PC (2x desktop 1x laptop) 

                                     

                                    Do or do not. There is to no try.​
                                    • RE: Ako vyzerá váš desktop? 01.02 | 09:35
                                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                      normálne ma až striaslo, keď som zbadal že každý monitor je v inej výške ;-)

                                      BTW podľa mňa aj k podsvietenej klávesnici je ideálne svetlo zhora ale stačí ho oveľa menej

                                      ja tak mám led pás v skrinke nad stolom a pri práci s PC ho mám pustený na minimum (ale ak napr. letujem samozrejme ide naplno)

                                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                      • RE: Ako vyzerá váš desktop? 01.02 | 19:00
                                        Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

                                        s monitormi chapem, ale kedze 90% casu je na kazdom iny PC tak to mam schvalne, lebo mam odlisene plochy a aj OS. Stale mi nerozchodili pristup cez linux takze v pracovnom case Windows X je nutnost.

                                        Ja mam nad monitormi LED pasik tiez... len klavesniciam s podsvietenim som si nejak nenasiel cestu, tie na notebooku pouzivam ale nie na desktope. 

                                        Do or do not. There is to no try.​
                          • RE: Ako vyzerá váš desktop? 26.01 | 18:01
                            Avatar Donsonsoft Ubuntu  Používateľ
                            ja síce ovládam prstoklad (ako tak) ale uprednostňujem SK klávesnice kvôli niektorým znakom nakoľko musím písať s diakritikou som nútený používať SK layout a niektoré znaky proste z hlavy neviem a na EN klávesnici nie sú nakreslené

                            Stačí sa doučiť ten prstoklad a bude ti jedno čo je nakreslené na klávesoch. Ja som sa síce prstoklad neučil z vlastnej vôle, ale som vďačný za to, že som musel. Neviem si predstaviť písať na inak.

                            • RE: Ako vyzerá váš desktop? 27.01 | 07:04
                              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                              Písanie všetkými desiatimi nie je ani zďaleka tak ťažké, ako si niektorí myslia. Dnes je inak množstvo online kurzov, kde sa to dá naučiť úplne zadarmo.

                              Hlavnou výhodou je, že sa človek po naučení sa vôbec nevenuje pozornosť samotnej mechanickej činnosti, pretože to ide automaticky. Jednoducho si na niečo spomeniem a rovno to napíšem bez zamýšľania sa nad tým, ktoré klvávesy vlastne stláčam.

                        • RE: Ako vyzerá váš desktop? 23.01 | 16:23
                          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                          Hranie ma ani nenapadlo, ale veru si neviem predstaviť hľadať klávesu. Všetky znaky vyskytujúce sa na en klávesnici normálne + cez shift viem napísať na sk klávesnici cez alt gr. Mimochodom minule som sa divil, prečo ľudia nadávajú na snake_case a potom som zistil, kde je znak _ umiestnený na EN klávesnici.

                          • RE: Ako vyzerá váš desktop? 23.01 | 16:48
                            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                            Normálne si ma teraz dostal, začal som rozmýšľať či mala NEO SK layout. Nedalo mi a našiel som ju v krabici, má.

                          • RE: Ako vyzerá váš desktop? 23.01 | 18:25
                            Avatar Richard Antix  Používateľ

                            Ja píšem nejakými modifikovanými desiatimi, asi ako každý samouk. Ale keď som prišiel o jeden prst (teda nie celý, ale článok), tak som hádam pol roka robil neustále chyby. Liezlo mi to strašne na nervy.

                            Ešte väčšia sranda bola, že do jedného laptopu, ktorý som takmer nepoužíval, som mal prístup cez čítačku odtlačkov. Ale mal som tam nadefinovaný len ten jeden prst. A heslo som nevedel. Iné prsty to samozrejme nebralo :)

                            • RE: Ako vyzerá váš desktop? 23.01 | 20:52
                              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                              Ešte väčšia sranda bola, že do jedného laptopu, ktorý som takmer nepoužíval, som mal prístup cez čítačku odtlačkov. Ale mal som tam nadefinovaný len ten jeden prst. A heslo som nevedel. Iné prsty to samozrejme nebralo :)

                              Asi skončím v pekle ale ja som sa tak z chuti teraz zasmial :-D

                          • RE: Ako vyzerá váš desktop? 24.01 | 11:53
                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                            ale veru si neviem predstaviť hľadať klávesu

                            tak ja úplne bežne, pravidelne stlačím SHIFT (alebo ALT) a mačkám náhodné klávesy keď znak neviem nájsť (lebo nie je nakreslený na klávese) znaky typu < > alebo \ či | prípadne { } ktoré použijem raz za rok nemám kapacitu si zapamatať

                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                          • RE: Ako vyzerá váš desktop? 25.01 | 10:18
                            Avatar Richard Antix  Používateľ

                            Ja používam, ak to vyslovene niekto nepožaduje inak, camelCase. V Emacse je zaujímavý mód, ktorý to vizuálne zobrazuje ako snake_case, čo sa vraj lepšie číta.

    • RE: Ako vyzerá váš desktop? 17.02 | 12:21
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      Moj pracovny kut v byte odkial operujem v zime vyzera takto. 3x27" 4k a prepinanie medzi Linuxovym notebookom (primarny pracovny), macom (sekundarny pracovny) a windowsackym desktopom (virtualizacia + hry) pomocou inputov na monitoroch. Input medzi pocitacmi prepinam USB KVM switchom alebo priamym pripojenim na plochu cez vnc.

      Na chalupe je to potom iba 1x32" 4k monitor.

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Ako vyzerá váš desktop? 17.02 | 12:33
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Noo zaujímavo to vyzerá, pán je hudobník podľa foto a máš toho na stole teda dosť :-) Tie Mackie štúdiovky hrajú dobre? Raz som skúšal M-Audio a hneď som ich aj vrátil, mi dáko zvukovo nesadli.

        • RE: Ako vyzerá váš desktop? 17.02 | 12:47
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          Zvukovo mi vyhovuju. Neviem co pouzivas teraz, vela ludi je zvyknutych na prebasovany zvuk z 5+1 a podobnych sad, co tieto repraciky rozhodne nesplnaju. Paci sa mi na nich ze maju dost makky zvuk a v plnom pasme, takze je pocut vsetko. S M-Audio reprakmi nemam skusenosti, takze neviem porovnat. Zvukovo mi pridu ako studiove HS5 od Yamahy len trochu viac zamerane na koncoveho uzivatela, cize oproti Yamaham, uz co-to vyzehlia.

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
          • RE: Ako vyzerá váš desktop? 17.02 | 13:39
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Momentálne z priestorových dôvodov len malé repráčiky, pod jeden monitor som kúpil Dell soundbar a pod druhým mám malé Creativy, hudbu počúvam cez slúchadlá tak ich beriem len ako základný zvuk. Predtým som počúval hudbu cez Bose Companion 2, síce to nemalo nič spoločné so štúdiovami ale mali neskutočne plný a pekný zvuk. 2.1 repráky som samozrejme mal tiež v mladšom disko veku.

      • RE: Ako vyzerá váš desktop? 18.02 | 05:38
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        toto mi pohladilo dušu, rovnaké monitory v rovnakej výške, pekne symetricky uložené, nie ako ten horor co ucerjenil myslim REDHAWK

        a 3d tlačiareň, ender 3 ? mas nejeke zaujinave linuxove modely ?

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Ako vyzerá váš desktop? 18.02 | 12:56
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          Tu tlaciaren mam hlavne na bastling + osobne projekty, takze ziadne linuxove modely :D

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
        • RE: Ako vyzerá váš desktop? 18.02 | 13:03
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          A ano tlaciaren je Ender 3, prva verzia. Predtym som mal Anetku, ale ta neprezila moje nespocetne vylepsovacie zasahy (vylepsoval som ju tolkokrat, az to nerozchodila). ;)

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
          • RE: Ako vyzerá váš desktop? 22.02 | 20:48
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            moja prvá tiež neprežila upgrady a moje schopnosti v letovani

            asi taká klasika u kutilov

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Ako vyzerá váš desktop? 20.02 | 13:39
          Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

          mam to schvalne. vacsinou kazdy monitor iny pc.

          Do or do not. There is to no try.​
      • RE: Ako vyzerá váš desktop? 18.02 | 07:43
        Avatar kamowski Linux Mint  Používateľ

        ako sa dajú pripojiť tri monitory na pc?
        možno to niekomu príde ako triviálna vec ale nikdy som to neriešil a netuším ako na to :)

        • RE: Ako vyzerá váš desktop? 18.02 | 10:31
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Podľa toho, aké máš výstupy na grafike, väčšinou to býva kombinácia DVI, HDMI a DisplayPortu a na každý pichneš monitor. Prípadne viac DP alebo HDMI portov na jednej grafike, sú rôzne grafiky.

          • RE: Ako vyzerá váš desktop? 18.02 | 11:21
            Avatar kamowski Linux Mint  Používateľ

            takže stačí, ak viem pripojiť monitor na hociktorý z tých portov? super !
            ďakujem

        • RE: Ako vyzerá váš desktop? 18.02 | 12:59
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          Musi ti to podporovat graficka karta. Na desktope ich mam rovno pozapajane na radeon vega 56. Pre linuxovy notebook pouzivam usb-c/thunderbolt dockinu a macbook mam najnizssi z prockovej M2 rady, ten zvlada aj cez dockinu iba jeden monitor (pretoze sucasne macy su proste sracky).

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
          • RE: Ako vyzerá váš desktop? 18.02 | 17:00
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Inak toto by celkom aj mňa zaujímalo, keď máš dokinu cez usb-c/thunderbolt napríklad s dvomi DisplayPort výstupmi, vie ti cez ne desktop rozhodiť na dva monitory ako rozšírenú plochu?

            • RE: Ako vyzerá váš desktop? 18.02 | 22:24
              Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

              Ono celkom zavisi od toho aku mas chipset grafickej karty a aku dockinu, kedze usb-c/thunderbolt funguje iba ako passthrough medzi monitormi a grafickou kartou. Na tomto notebooku mam nvidiu GTX 1650 s touto dockinou, a idu 3x 4k relativne OK, predtym som mal thinkpad t470s s thinkpadovskou dockinou a intel grafickou kartou a daval 2x 4k. Vsetko samozrejme ako rozsirena plocha. Relativne OK pisem, pretoze displaylink driver, ktory k tomu pouzivam na Linuxe je velmi odflaknuty a niekedy dokaze moje 16 jadro vytazit chvilkovo nad 20%.

              Vdaka pinoutu na usb-c a kompresii cez displaylink by malo byt mozne rozchodit do 4ks 4k monitorov pri 60Hz na usb-c 3.2 gen1 a vyssich, ale z vlastnej skusenosti viem povedat iba ze 3ks 4k monitorov idu v pohode. Ked chces mat ale plne vyuzite vsetky porty pre monitory + prenasat cez dockinu nejake data z externeho USB disku + mas k nemu napojeny ethernet a tahas co to da, tak samozrejme, zazraky na pockanie sa nedeju a pride k trhaniu, co pri programovani az tak nevadi, pri pozerani videa to uz ale poznas.

              Ak mas thunderbolt (4), je oficialne podporovany maximalne 8k monitor @60Hz, cize vie tiezx teoreticky zvladnut 4x 4k @60Hz. Linkovany dock som s thunderbolt sice neskusal, ale dost pochybujem, ze by mali v jednej dockine sucasne displaylink aj thunderbolt a skor to bude iba marketingovy tah, kedze thunderbolt je spatne kompatibilny s usb-c.

              Cize aby som odpovedal na tvoju otazku - ano pri takejto dockine vies rozchodit dva monitory ako rozsirenu plochu ako s usb-c (displaylink), tak aj s thunderboltom do rozlisenia 4k, ak take mnozstvo monitorov/rozliseni podporuje aj tvoja graficka karta a dockina samotna (a konektor na PC do ktoreho pripajas dockinu :).

              git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!