dnešný úlovok v TNTrade

Sekcia: Ostatné 01.02 | 18:57
Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

Musím sa pochváliť ulovil som zaujímavý kus hardvéru 

Revoltec Fightpad advanced (8€ s DpH) v prilohe

Do or do not. There is to no try.​
    • RE: dnešný úlovok v TNTrade 02.02 | 09:57
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      pekný úlovok, vyzerá to zaujímavo ak sa všetky klávesy dajú preprogramovať

      predpokladám že minimálne tých 9 Mx kláves pôjde

      ja mám jednu DIY makro klávesnicu s 6 tlačidlami a 1 otočným (diely z aliexpresu + arduino nano a 3D tlačené časti) a jednu kúpenskú s 15 klávesami a 3 točítkami podobné napr TU.

      ale aj tá DIY vyšla určite drahšie ako 8€,

      ale musím povedať že to používam častejšie ako som si myslel, najmä vo video editore a gimpe

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: dnešný úlovok v TNTrade 02.02 | 10:07
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Ako to funguje, dajú sa na to namapovať klávesové skratky? Celkom by som si to vedel predstaviť s Lightroomom napríklad.

        • RE: dnešný úlovok v TNTrade 02.02 | 10:44
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          na tej DIY je potrebné meniť kód bežiaci na arduine alebo klávesy nastaviť napr. na F20 - F26 a potom im v systéme priradiť komplexnú klávesovú skratku, toto ma dosť otravovalo a preto som si kúpil tú čínsku (ktorá má ešte ako bonus aj BT a funguje bezdrôtovo aj na bateriu)

          tá čínska má utilitku, ktorá to vie zmeniť na čokoľvek pár kliknutiami (vrátane kliknutí myšou, scrolovania, multimedialnych kláves alebo komplexných klávesových skratiek) samozrejme utilitka je len pre windows)

          pre mňa bola priorita tie otočné gombíky, ktoré mám nastavené v gimpe na zmenu velkosti šteca, krytia a tvrdosti, a klávesy na najčastejšie nástroje a teda keď niečo robím stačí mi wacom tablet a táto makro klávesnica

          ako bonus sa dajú nastaviť 3 vrstvy teda sw prepínať medzi 3 rôznymi nastaveniami tej makro klávesnice (jedna pre gimp, jedna pre davinciho a tretia pre hry)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: dnešný úlovok v TNTrade 02.02 | 10:51
          Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

          skratky sa naprogramovat daju, taktiez vytvorit profily a ulozit, tiez priradit klavesom makra alebo viacvrstvove skratky (alt+printscreen ci ctr+alt+del).

          napr. mam pre Stalker CoP alebo na ovladanie Youtube.

          Ano skratky pre LR alebo GIMP funguju.

          Do or do not. There is to no try.​
          • RE: dnešný úlovok v TNTrade 02.02 | 10:54
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            za 8€ parádička

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: dnešný úlovok v TNTrade 02.02 | 10:59
              Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

              ved to a ide od DOSu po Win 11 a aj na debiane, tam ale je trochu problem s priradenim makra, jednotlive klavesy su OK

               

              Do or do not. There is to no try.​
    • RE: dnešný úlovok v TNTrade 02.02 | 10:24
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Toto sa mi celkom páči, až na tú cenu doručenia: 6 Keys Usb Custom Mechanical Keyboard

      • RE: dnešný úlovok v TNTrade 02.02 | 10:53
        Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

        no ved prave. A kedze sa obcas hravam je to super, az na tu vahu :D ma to kilo. od spodu je ocel a modre podsvietenie. ale s tym tvarovanim je to prijemne aj po 3 hodinach zabijania

        Do or do not. There is to no try.​
      • RE: dnešný úlovok v TNTrade 02.02 | 10:58
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: dnešný úlovok v TNTrade 02.02 | 11:00
          Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

          parada. ale nie je to nic zlozite urobit to z arduina. mal som 4x4 + 4 rotacne volice. cez USB do PC 

          Do or do not. There is to no try.​
          • RE: dnešný úlovok v TNTrade 02.02 | 11:17
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            aj áno aj nie

            je to fun DIY projekt

            ALE urobiť viac ako jeden layer napr. neviem ani BT alebo 2,4Ghz wireless

            cena DIY (nezohľadňujúca potrebu 3D tlačiarne) je tak 10-15€, to nepočítam čas

            takže 20 za hotovú s klikacou utilitkou mi prišlo OK

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: dnešný úlovok v TNTrade 03.02 | 17:43
              Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

              tak ano. zalezi na tom, ci sa clovek tomu chce venovat. 

              A ja davam prednost DIY. ale ten 6 Key BT , treti vo vrchnom riadku, je na ceste. 24,8€ s postovnym a dodanie 26.-29. februar.

              Do or do not. There is to no try.​
        • RE: dnešný úlovok v TNTrade 02.02 | 15:01
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Vďaka za tip, mám silné nutkanie to objednať :-)

    • RE: dnešný úlovok v TNTrade 03.02 | 19:46
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Pred chvíľou som narazil na zaujímavú mechanickú klávesnicu v dobrom pomere cena-výkon tak zdieľam info, mala by to byť rebrandovaná značka SPC Gear čo som zisťoval. Za mňa má len plusy, malá klávesnica bez numerickej klávesnice (v ponuke aj iné) čo nezaberie na stole veľa miesta, bezdrôtová RGB s red spínačmi a CZ/SK layout:

      ENDORFY Thock Compact Wireless Kailh Red

      • RE: dnešný úlovok v TNTrade 03.02 | 20:47
        Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

        vyzera zaujimavo. 

        Bolo by dobre ju pozriet osobne. Geek boy na to robil recenziu

        Endorfy je SPC Gear a Silentium je to len znacka polskej sro. Odkedy sa "premenovali" tak aj spartan sa zhorsil. 

        Do or do not. There is to no try.​
        • RE: dnešný úlovok v TNTrade 03.02 | 21:08
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Áno videl som aj to video, musím sa silno kontrolovať :-) Ale už mám v košíku iné položky, používate niekto k monitoru držiak od Alzy? Mám jeden komp na malom stole a rozmýšľam ten držiak kúpiť a trošku si tak uvoľniť pracovný priestor.

          • RE: dnešný úlovok v TNTrade 04.02 | 15:41
            Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

            polovicka ma na 2 monitory ergo arm. uplne v pohode. taktiez v kancli ma kamos presne ten co si nalinkoval

            ja mam lacnejsiu variantu z actionu

            a spokojnost. bohuzial na 1 monotor nemaju

            Do or do not. There is to no try.​
      • RE: dnešný úlovok v TNTrade 04.02 | 09:39
        Avatar Richard Antix  Používateľ

        Na ich (celkom peknom) webe je aj informácia, že sú spínače hot swap.

        To je, aspoň pre mňa, veľmi dôležité. V priemere najčastejšie používané klávesy u mňa zvládnu tak 3 roky, potom napríklad ešte fungujú, ale bez zvukovej odozvy, alebo už načisto blbnú.

      • RE: dnešný úlovok v TNTrade 05.02 | 09:25
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        na túto (ale pnohodnotnú s numpadom) som sa kukal a našiel som negativne recenzie na kvalitu kláves (neviem kde)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: dnešný úlovok v TNTrade 05.02 | 10:57
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Nevadí, nejdem ju kupovať :-) Inak vďaka za predošlé info ohľadom toho stojana na monitor, idem to tento týždeň objednať.

          • RE: dnešný úlovok v TNTrade 05.02 | 12:14
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            daj potom vedieť, lebo v robote budem potrebovať novú

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: dnešný úlovok v TNTrade 07.02 | 10:32
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Klávesnicu nebudem teraz kupovať a nakoniec som objednal miesto stojana na monitor niečo úplne iné. Ak nebudem lenivý hodím to do blogu, bude sa to týkať cable managementu. Už mám nejakú predstavu ako zariadiť kabeláž na malom stole, idem prehadzovať cez víkend počítač u rodičov a som tam priestorovo trochu limitovaný tak to musím premyslieť.

    • RE: dnešný úlovok v TNTrade 05.02 | 17:43
      Avatar bluesundown   Používateľ

      to je masinka z roku 2007 ?

      • RE: dnešný úlovok v TNTrade 05.02 | 18:16
        Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

        ten revoltec? cca. 

        Do or do not. There is to no try.​