Ako nakonfigurovat dva Ubuntu servery v LAN.

Sekcia: Konfigurácia 15.03 | 18:23
Avatar maxxim999   Používateľ

Zdravim Vas, v LAN sieti mi nejaky cas bezi server s Kubuntu 22.04. Bezi na nom Apache s domenami, mailovy server pre dve domeny, na domenach Nextcloud a Jellyfin, Samba lokalne pre zdielanie v LAN. Chcem sprevadzkovat druhy Ubuntu server 22.04, spravovany len cez SSH, zatial na nom chcem spustit AdGuarHome, LAMP ale samostatne nainstalovane sluzby kde bude bezat jedna domena na spravu na dialku cez WebUI (Webmin...) + nejake subdomeny pre jednotlive sluzby ale neviem ako to rozbehat. Pripadne Nginx ako proxy server len ho neviem nakonfigurovat aby fachal ako ma. Porty mam naforwardovane na prvy server a ako mam spustit HTTP aj HTTPS sluzby na druhom serveri, ked uz po instalacii AGH je problem s portami? Vie mi niekto poradit ako nastavit Proxy, Reverzny Proxy, LaodBalancer a podobne. Nepouzival som tieto nastavenia, kedze ani stranky nie su indexovane vo vyhladavacoch, viacmenej su tieto sluzby pre sukromne pouzitie. Ale pri dvoch serveroch to neviem nastavit.

Dakujem za kazdu pomoc.

    • RE: Ako nakonfigurovat dva Ubuntu servery v LAN. 20.03 | 01:05
      Avatar paldopice   Používateľ

      Ani ako vtip to nie je dobre...

      • RE: Ako nakonfigurovat dva Ubuntu servery v LAN. 21.03 | 17:46
        Avatar Donsonsoft Ubuntu  Používateľ

        To mal byť akože pokus o urážku mierenú na maxxim999? Buď sa vyjadri k otázke poriadne - vysvetli to, čo sa ti nezdá, čomu nerozumieš... ALEBO sa ani nevyjadruj.

    • RE: Ako nakonfigurovat dva Ubuntu servery v LAN. 22.03 | 07:54
      Avatar bluesundown   Používateľ

      myslim ze setup je dost zlozity. Skus najst tutorial nejaky, a potom povedz kde si sa zasekol.