openVPN instalacia

Sekcia: Konfigurácia 25.04.2007 | 01:58
kvalitka   Návštevník
chcel by som nainstalovat openVPN. po rozbaleni a spusteni ./configure mi najrpv vypisovalo chybu ze nemam C kompiler, to som vyriesil a teraz mi to vypisuje nieco take:
root@trnke:/home/ftp/Lokalne/openvpn-2.0.9# ./configure
checking for ifconfig... /sbin/ifconfig
checking for ip... /sbin/ip
checking for route... /sbin/route
checking build system type... i686-pc-linuxoldld
checking host system type... i686-pc-linuxoldld
checking target system type... i686-pc-linuxoldld
checking for a BSD-compatible install... /usr/bin/ginstall -c
checking whether build environment is sane... yes
checking for gawk... gawk
checking whether make sets $(MAKE)... no
checking for gcc... gcc
checking for C compiler default output file name... configure: error: C compiler cannot create executables
See `config.log' for more details.
mohli by ste poradit ako odstranit tuto chybu?. dakujem
    • Re: openVPN instalacia 25.04.2007 | 09:16
      still   Návštevník
      See `config.log' for more details :-)

      skus to spustit s pravami roota
      • Re: openVPN instalacia 25.04.2007 | 13:47
        WlaSaTy   Návštevník
        hm, to je nejaka novinka ze by configure pod uzivatelom na linuxe nepreslo koli pravam a s pravami roota preslo.

        skor si typnem ze niesu nainstalovane vsetky potrebne baliky obsahujuce okrem gcc aj ar, as, linker a tak dalej ...
        • Re: openVPN instalacia 25.04.2007 | 16:38
          kvalitka   Návštevník
          kde by som mohol najst tie baliky ar , as a linker ?! gcc som uz nainstaloval ale tieto neviem najst
          • Re: openVPN instalacia 25.04.2007 | 17:20
            Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
            nevieme ake mas distro, tak ti asi tazko povieme ake baliky nainstalovat
            cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
            • Re: openVPN instalacia 26.04.2007 | 00:34
              kvalitka   Návštevník
              distro: Slackware 10.1
        • Re: openVPN instalacia 25.04.2007 | 19:39
          still   Návštevník
          Par krat sa mi stalo, ze mi configure nepreslo bez prav roota, pretoze vlastnikom priecinka bol root - kopirovane pod rootom - zlozvyk, ktoreho som sa uz zbavil, no dokazalo to dost nastvat, a kedze som si len tak narychlo prebehol vypis a neuvazoval som nad tym, tak som napisal co ma prve napadlo.

          btw. ak sa nemylim, tak distribucia je slackware 10.1 ;-)
          • Re: openVPN instalacia 25.04.2007 | 20:51
            WlaSaTy   Návštevník
            ta chyba nebola koli tomu ze by si neBOL root, ta chyba bola koli tomu ze si BOL root.

            ps.: slackware uz dlho nepouzivam ale skutocne by som aj ja odporucil pozriet do config*.log, tam je zdroj chyby.
            • Re: openVPN instalacia 25.04.2007 | 21:58
              still   Návštevník
              WlaSaTy :
              Ved prave to, ze som bol root. Ale ta chyba sa dala odstranit jedine s pravami roota.

              kvalitka :
              Ak nebudes vediet odstranit tu chybu po prestudovani config.log, tak daj vypis sem. Niekto so slackware-istov ti urcite pomoze. A my ostatni sa aspon pokusime :-)
              • Re: openVPN instalacia 25.04.2007 | 23:10
                kvalitka   Návštevník
                no tak tu je ten log.. distribucia je : slackware 10.1
                nechcelo mi to tu vlozit, tak pridavam odkaz na ten log http://84.245.83.6/config.log
                • Re: openVPN instalacia 26.04.2007 | 00:05
                  WlaSaTy   Návštevník
                  myslim ze to configure iba potvrdilo to, co uz bolo povedane:

                  gcc: installation problem, cannot exec `as': No such file or directory

                  • Re: openVPN instalacia 26.04.2007 | 00:34
                    kvalitka   Návštevník
                    noo, oki.. a neviete poradit ako nainstalovat tie baliky as, ar, link ci ako
                    • Re: openVPN instalacia 26.04.2007 | 21:14
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Napriklad si pozries v prirucke k tvojej distribucii nieco o balickovacom systeme a pohladas prislusne baliky.

                      Ale ak sa ti nechce, tak mozes pockat kym za teba niekto nevykona Read The Funny Manual.
                      • Re: openVPN instalacia 26.04.2007 | 21:39
                        kvalitka   Návštevník
                        hmmm... ziadnu prirucku k distribucii nemam. som si slackware stiahol, nemam ho ako krabicove vydanie. a aky Funny Manual za mna niekto vykona?!
                        • Re: openVPN instalacia 26.04.2007 | 22:10
                          WlaSaTy   Návštevník
                          :hmmm... ziadnu prirucku k distribucii nemam.

                          cool, oni zrusili stranku odkial si to stahoval? predpokladam ze sa ta stranka volala www.slackware.com, mozno este aspon chvilku bude fungovat i ked podla teba ju uz vypli.

                          :a aky Funny Manual za mna niekto vykona?!

                          precita.
                          napriklad slackbook, kapitola 18, sprava balikov slackware.
                          a zoznam balickov bude tiez niekde na domovskej stranke danej distribucie.

                          ak by si chcel, tak ti to niekto za teba precita.
                          • Re: openVPN instalacia 27.04.2007 | 16:47
                            kvalitka   Návštevník
                            noo, takze nainstaloval som balik binutils-2.15.92.0.2-i486-2 a spustil instalaciu openVPN a skoncilo to presne takou istou chybou... co teraz?!
                            • Re: openVPN instalacia 27.04.2007 | 21:05
                              WlaSaTy   Návštevník
                              asi budes musiet najst balik obsahujuci as (gas) a nie as86. ked chces, tak si koli tebe nainstalujem slackware. asi to bude rozumnejsia volba ako keby si mal ty pouzivat distribuciu ktora moc neriesi zavislosti balickov.
                              • Re: openVPN instalacia 28.04.2007 | 20:52
                                kvalitka   Návštevník
                                som dal na slackware hladat nejaky ten as balicek ale nic nenaslo.. tak neviem, nemusis si s tym robit starosti, ale aj tak diki za ochotu. a ktora distribucia neriesi zavislosti balickov?! a ako to myslis
                                • Re: openVPN instalacia 29.04.2007 | 00:18
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  hm, a pozrel si sa do logu ci je tam taka ista chyba? typnem si ze nie.

                                  mimochodom odpoved na tvoju poslednu otazku uz poznas, taku distribuciu mas teraz nainstalovanu. a ak chces kompilovat vsetko zo zdrojakov, tak si nahod nejaku source-based. napsiklad gentoo a korektne si nastav use flagy.
      • Re: openVPN instalacia 25.04.2007 | 16:33
        kvalitka   Návštevník
        spustam to pod rootom takze to nebude chyba