vhodne pozadie?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.11.2007 | 20:51
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Prijemny vecer prajem

V recenzii Greenie bola kratka diskusia o pozadiach. Predvolene (Balony) posobi dost umelo. Tak som sa rozhodol uploadnut vsetky, a spytat sa vas, skusenych pouzivatelov, ktory z obrazkov:

1) hodit ako predvoleny
2) ktory rozhodne vyhodit

http://greenie.sk/greenie/pozadia/backgrounds.zip
(kusok pod 20MB)

dakujem :)
    • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 20:59
      ---   Návštevník
      preco zatazujes toto forum svojimi zabavkami?
      sprav si na svojom serveri klikaciu anketu a mas to. Snad necakas ze si niekto bude kvoli tvojim rozmarom stahovat 20MB? A aj tak ide o velke...
      Vhodne pozadie je originalne ubuntu.
      • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 21:02
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        je tam aj obrazok z originalneho ubuntu, kto chce, ten si ho da...

        tu je viac ludi, ktori maju skusenosti s roznymi systemami...

        inak 20MB je vela? no ked myslis...

        a ked ide o velke ... podla teba, tak preco nerobis nieco? ci to ty nedokazes a ostatny co sa snazia su na velke ... ?
        • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 12:18
          WlaSaTy   Návštevník
          Ahoj Stano,
          áno, pre niekoho je aj 20Mb veľa. Niekomu neplatí internet ocino tak ako Tebe. Stálo by ťa to veľa námahy ak by so spravil náhľady na tie obrázky a vedľa nich zbierku radio buttonov v post formulari, tak ako sa robí anketa s jednnou povolenou hodnotou na hlasovanie? Asi áno, viac ako pol roka je dlhá doba.
    • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 21:08
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a greenie.sk nema uz vlastne forum?
      • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 21:12
        ---   Návštevník
        ma , ale to Stanovi neprinesie 5 minutovu slavu. Tak spamuje tu
        • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 21:48
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          nejde mi o slavu, keby mi islo iba o slavu tak vsetko robim sam a na vsetkych kaslem...
          • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 21:50
            ---   Návštevník
            sam? a si schopny vobec postavit vlastne distro? Vlastné , nie prefarbene ubuntu. Tak sa tu nenaparuj.
            • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 21:51
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ty ano? si schopny urobit nieco sam? nie. nevidel som ta este nikomu poradit, a nevidel som ta dokonca ani sa podpisat...
              • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 22:43
                ---   Návštevník
                ano som, a nepotrebujem sa zviditelnovat. Keby si mal tolko schopnosti ako mas sebavedomia aj by si sam nieco dokazal. Holt ale sebavedomie nestaci.
    • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 21:55
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
    • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 21:59
      qw11   Návštevník
      Pekne ste sa porozpravali a teraz k teme.
      Moze byt
      seria liptov
      liptov2 ak odstranis tie el. droty
      seria tatry sa mi zda nezaostrena
      seria greenie je super a predpokladam ze to budu profi fotky a preto sa pytam ci mas na ne prava.
      seria zima je ok ovsem zima3 by mohla vyzerat zaujimavo po farebnej uprave(do zelena, do modra... ovsem rozumne)

      Vyhodit seriu modelka, bez urazky.
      • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 22:36
        Avatar Tomáš Mihok Ubuntu 8.10  Používateľ
        Takto fandim tomu tvojmu napadu s greenie.. zatial to je prefarbene ubuntu ale verim ze sa to vyvinie v nieco ine ako len to... myslim si vsak osobne ze pozadie je ta posledna vec, ktora by ta mala zaujimat.. to je fakt iba o tom ze to je ubuntu s naviac softwareom a navyse v zelenom. Ja byt tebou tak sa pokusim skor vymysliet nieco nove co tu este nebolo a pridat to do toho distra nez rozmyslat nad hlupostamy ako pozadie... to si vie kazdy zmenit... samozrejme je to iba moj skromny nazor....
        Pičoch jest veľo, len nalivačoch malo!
        • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 22:40
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          pozadie: tie som urobil, a myslel som ze je pokoj. mylil som sa. tak to cim skor odklepnem nech sa zas sustredim na nove veci...

          inak greenie 2.0 prinasa dost vela veci, ktore sa v ziadnom inom distre predtym neobjavili :)
          • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 12:40
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            >inak greenie 2.0 prinasa dost vela veci, ktore sa v ziadnom inom
            distre predtym neobjavili :)

            ano? ake? ked to bude stat za to mozno to aj stiahnem a na 5 minut aj nainstalujem...
            • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 21:32
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              napriklad ma nastroj na kusok viac graficke upravovanie textovych suborov (greenie control center), zvukove ohlasovanie fungovania internetu (hodi sa ak internet vypadava. len co pojde, bude to pipat), root menu...

              niekolko programov ktore v linuxovej distribucii nie su zvykom, napriklad tuxguitar, firefox aj s moznostou safe mode priamo v menu, programy pre windows na citanie ext2/ext3 disku.

              taktiez je zaujimave, ze jedine CD je vhodne pre roznych ludi. od tvorcov stranok (2 poriadne a 1 jednoduchy prehliadac, bluefish, nedit), hudobnikov (tuxguitar + nejake tie sample, audacity) ci neznalcov angliny, kedze uroven prelozenia aplikacii je o kusocek lepsia ako v ubuntu.

              este aby som nezabudol z vlastnosti... napriklad run dialog vedla menu (pre ludi, ktory radsej klikaju ako pouzivaju alt+f2. osobne radsej klavesovu skratku, kedze ju pouzivam velmi casto. ale lama si tieto skratky nepameta...), ci tlacitko na ukoncenie programu (kill signal, nieco ako ctrl+alt+esc v kde ci xfce)
              • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 23:17
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                >napriklad ma nastroj na kusok viac graficke upravovanie textovych
                suborov (greenie control center),

                klikacka, alebo len ze spusti konfig subor v grafickom editore?

                >niekolko programov ktore v linuxovej distribucii nie su zvykom,
                >napriklad tuxguitar, firefox aj s moznostou safe mode priamo v
                >menu,

                pochybujem, ze by to debian alebo ubuntu nemal. ff mam aj ja v safe mode (firefox --safe-mode).

                >programy pre windows na citanie ext2/ext3 disku.>
                ale mi sa bavime o linuxe, nie o tom pochybnom operacnom systeme. mna ako pouzivatela linuxu nezaujimaju programy pre windows.

                zvysok sa da doinstalovat aj v inych distrach (programy).
                • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 23:26
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  1) nieco medzi tym
                  2) ubuntu ci debian ci distribucia ABCDEFGH firefox ma normalne (teda debian ma ladovu lasicu) moznost spustit cez safe mode horeuvedenym sposobom. no a greenie ma taku malickost ze ma tento prikaz priamo v menu. nic zlozite ci narocne... ale zaciatocnikom to moze pomoct, a nikde to zatial nebolo (teda aspon som to v ziadnom linuxovom vynaleze nevidel). tuxguitar nie je v repozitaroch.
                  3) ten pochybny OS s nazvom windows ma vela lam na "disku C", a linux maju na "disku D". je uplne prirodzene ze niekto pouziva dualboot (aj ja teraz - kvoli poctivo ukradnutemu grafickemu programu a jednej hre). tieto mini vecicky sa daju staihnut z netu, ale kto nema net, ten ma (bohuzial) smolu :(... alebo ma greenie a pohodka :D
                  • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 23:28
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    pochybujem, ze to maju na disku D ;)
                    • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 11:29
                      ---   Návštevník
                      Stano tam pridal doslova kozmeticke upravy a uz je z toho vraj svetova rarita, lebo to nikde nevidel. Argumentami ako zakryt tu zelenu temu sa to tu len tak hemzi. Ale vysledok je stale rovnaky , je to prefarbene ubuntu. Dat ako argument ze je v menu este jedna polozka , ktora nie je zvykom , tak to je chaby argument akot to vydavat za vlastne distro. No ale co uz, budeme si musiet zvykat aj v linuxe na podvodne praktiky niektorych jedincov .
                      A s tym linuxom na disku "D" Stano specatil svoje linuxove znalosti, o ktorych som nepredpokladal ze su vacsie nez ma lama po 3 tyzdnoch.
                      • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 13:09
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        pan ktory sa nevie podpisat si nevie vsimnut uvodzovky?

                        inak velmi rad odpovedam na tvoje vety, tak nechapaveho cloveka je problem najst :)

                        inak ak hladas podvodnikov, pozri si nebankovky (horizont a spol). alebo nejaku divnu sektu. mam od takych veciciek daleko :) schvalne mozes mi povedat o aky podvod sa u mna jedna?

                        a inak linux mint su potom tiez podvodnici, ubuntu vlastne tak isto... este aj linus torvalds je podvodnik, lebo upravovat unixovy system minix... vlastne aj praclovek je potom podla teba podvodnik, lebo upravil konare a urobil prvy luk... :)
                        • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 13:32
                          WlaSaTy   Návštevník
                          :este aj linus torvalds je podvodnik, lebo upravovat unixovy system minix..

                          Stano, práve si sa ukázal v pravom svetle. Linus robil niečo iné ako že kradol minix, on mu vytvoril zdravú konkurenciu na inom základe. Ak je podľa Teba vytvorenie konkurenčného prostredia krádežou, tak hybaj do Telekomu. Tam Ťa s takými názormi prijmú.

                          PS.: mint, ubuntu majú vlastné repozitáre a podporu. Prečo to nemáš ty ak sa s nimi porovnávaš?
                          • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 15:03
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            ale jaj, ved viem co robil linus. urobil z minixu novy system, polozil zaklady linuxu. chvala za to. podla mna to prave nie je kradezou, ved vytvoril nieco nove, a poriadne sa na tom natrapil.

                            do telekomu nechcem :)

                            mint ma repozitare, ja si ich pripravujem. zober si ale, ze mint mal repozitare prvy krat v 2.2 bianca, teda rok po vzniku distribucie mint. no a greenie zacalo pred 2 mesiacmi a repozitare pripravujem. podporu mam, na fore sa riesia rozne problemy.
                            • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 15:49
                              Avatar borg Fedora  Administrátor
                              z minixu urobil novy system? linux je mikrokernel? linux bol zacati vyvijany ako slobodna alternativa k minixu.
                            • Re: vhodne pozadie? 03.12.2007 | 15:14
                              Avatar srigi   Používateľ
                              ale jaj, ved viem co robil linus. urobil z minixu novy system

                              IMHO si myslim, ze Linus otvoril textovy editor (pravdepodobne v Minixe) a zacal s prazdnym suborom od nuly. Takze ta veta je nepravdiva. Linus sa v prvom rade asi snazil nepouzit ziadny existujuci kod.
                        • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 13:44
                          ---   Návštevník
                          uz som ti Stano raz odpovedal , nemam zaujem sa zviditelnovat a uz vobec nie podpisovat. Plati stale "mena hloupych na vsech sloupych". Tak len sa vsade podpisuj. Ked si sa ty dokazal zviditelnit a zamerne strapnit, teraz sa zase stavias do polohy vyvojara , co ma mensie vedomosti ako lama po 3 tyzdnoch intenzivneho kurzu ,tak to mi je ta luto.
                          Este raz , nehraj sa na machra ,lebo na to nemas. Denne to dokazujes. Ziadne greenie neexistuje ,je to zelene ubuntu s par "svetovymi" novinkami.
                          A laskavo neutoc na Linusa , tomu nesiahas ani po clenky.
                          • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 15:09
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            na Linusa neutocim a velmi si ho vazim, dal zaklady niecoho, co tu predtym vobec nebolo. A aj jeho dalsou aktivitou posuva Linux stale vpred.

                            Pises ze mam znalosti mensie ako lama po 3 tyzdnoch. podla coho? podla toho, ze si si ty neprecital uvodzovky? tak potom priznavam, som vinny...

                            a co ty, preco sa zviditelnujes ked sa "nemas zaujem zviditelnovat"? upozornujem, ze som dal pred chvilkou kusok textu do uvodzoviek. Si tu znamy tym, ze velmi rad si vyhladas ze som nieco napisal a velmi rad sa ma snazis vzdy nejako "dorazit". Nejdem sa pytat, co si dokazal ty. nech uz je to cokolvek, je to pravdepodobne nepristupne pre beznych ludi...
                            • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 16:47
                              ---   Návštevník
                              dorazit? Mne je jedno co robis , ale sa nestrapnuj. Ked ti moja kritika pripada zbytocna tak si ju nevsimaj a zi v presvedceni ze je vsetko OK. (narazam napr. na infantilne preklady z angl ,ale najde sa toho viac.) Presadzujem jednu teoriu ,ked sa nieco robi, ma sa to robit na 100% alebo sa na totreba vykaslat.
                              Napr. aby mali spravy hlavu aj patu a nebolo si treba domyslat o com to vlastne ma byt. Len tak dovetra nieco robit podla mna nema zmysel a treba ist potom od toho. Ano , narazam stale na to ako tu spamujes o tom zelenom ubuntu a riesi sa tu ci maju byt ikonky take alebo onake. Ak si autorom niecoho , tak si za tym stoj a nedavaj najavo svoju slabost. Samozrejme pri zachovani vysokej urovne! Len tak ti pripomeniem ,bol som zo zaciatku kritikom tvojho manualu , poopravoval si tam toho dost ,potom ma to prestalo bavit. Dalej preklad distrowatch-u. Takze tak. Mozes mi akurat tak podakovat , ze som nieco pre teba spravil. Ale ja o to nestojim .
                              • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 17:18
                                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                ok. stiahni si greenie2 a najdi tam nejaky infantilny preklad. cakam...

                                spravy sa snazim pisat dobre. ak sa nieco nepaci tak to tam kludne napis, tiez pisem ked sa nieco nepaci mne. nevidim na tom nic zvlastne.

                                a ze "spamujem" o "zelenom ubuntu", tak to asi ma svoje logicke opodstatnenie. Ved keby to nik nepoznal, tak to mozem robit rovno sam pre seba. Co mozem, ale rozhodne nechcem...

                                len tak medzi nami - myslis, ze ty sa nestrapnujes?
                                • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 17:31
                                  ---   Návštevník
                                  zelene ubuntu nebudem stahovat , ja potrebujem original , nie napodobeniny .
                                  Logicke opodstatnenie spamovat so zelenym ubuntu ma zrejme len pre teba. Ked uz , dam spravu a riesim si to vo fore zeleneho ubuntu. Ale aj tak si stojim za svojim ze inak ako spam sa to nazvat neda ,ked si tu pred par tyzdnami riesil kazdy den iny napad ,
                                  "tak necham tam KDE? Nie ,uz je dalsi den uz KDE vyhodim a dam tam GNOME , na dalsi den platilo to co predvcerom a tak dookola ...a taketo podobne bludy su tu vo fore popisane." Svedci to o tvojej veeeelkej rozhodnosti.
                                  Takze kto sa strapnuje? Ja urcite nie.
                                  Kritikou sa zvysuje uroven , ak nie si ochotny prijat toto zakladne pravidlo vyvoja , tak sa na to vykasli.
                                  • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 17:47
                                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                    kritikou sa uroven zvysuje, preto mam rad kritiku opodstatnenu a taku, ktora nehovori dookola to iste...

                                    potrebujes original? tak pod na ubuntu.com a stiahni si. nikto Ti to nezakazuje, nikto ta za to nesudi...

                                    Moja nerozhodnost? Tak ako vo vsetkom, zvazujem si ZA a PROTI. robit s gnome som zacal a aj pokracujem. ale to si si nevsimol urcite...

                                    ze ja sa aspon snazim nieco urobit pre uzivatelov pocitacov v podobe greenie pripadne sa snazim vychytat muchy na ubuntu a nie iba kritizovat uz existujuce. nic nie je dokonale. a len dve veci su nedokonecne. Vesmir (teda ten mozno nie tak uplne) a ludska hluposti. si zivym dokazom...

                                    inak vies nam vysvetlit, preco existuje tak vela distribucii?

                                    a schvalne ako by si nazval napriklad zakladatelov debianu, ubuntu ci napriklad mozilly? je tvorca debianu zly, lebo predtym uz boli nejake distribucie? tak potom tvorca ubuntu by mal byt uplny zlocinec atd atd atd... pre teba mozno ano, tak sa vyjadrujes. pre mna su to ludia, ktori nieco robili a nie len sami pre seba...

                                    schvalne mozem vediet co pouzivas? alebo je to rovnako nepristupne ako tvoje meno?

                                    niekto si da rovnake 3 pomlcky a co potom?
                                    • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 18:12
                                      ---   Návštevník
                                      no ako chces:
                                      pouzivam ubuntu , ale ty zrejme nevies citat medzi riadkami ,tak ti to treba extra napisat.

                                      Stano ty si prikladom toho ako by si aj chcel ale nemas na to. Ja len hodnotim to co pises , pises tu uz zo 2 roky a uroven tvojich prispevkov sa velmi nezvysila, akurat si sa pasoval do role vyvojara. Sam a bezucelne. Za tym distrom aj tak stoja ine kapacity. Ty si predpokladam len domaloval tam tu tapetu na ploche ,ktoru uz kazdy sudny clovek odmietol a nazval to gyc.

                                      Kolko ze si tych much uz vychytal v ubuntu? A ako si ich vychytal? Zeby si preprogramoval nejaku aplikaciu?

                                      Mozem vediet tvoje profesne zameranie? Ak to nie je tajomstvo. Nenutim ta odpovedat.

                                      Distier existuje vela , lebo kazde ma iny ciel , iny zaklad ,ine zameranie. To znamena ze kazde prinasa nieco ine ,prip. nove prvky.
                                      Zelene ubuntu je ubuntu so zelenou temou. Cize nie je to nove distro ,lebo nie su splnene zakladne predpoklady noveho distra. Nova tema nepatri medzi kriteria , ktore by distro posuvali medzi nove.
                                      • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 19:09
                                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                        Ok, pouzivas teda ubuntu. tiez som to pouzival, dobry system. bodka.

                                        Pisem 2 roky, vdaka Linuxos som robil prve kroky po vtedy uplne neznamom terene... uroven mojeho pisania povazujes za nizku. Mozem sa spytat na dovod? Myslim, ze za ten cas sa velmi zmenila. Ale ty ma poznas lepsie, vsak?

                                        V greenie 2 som dal predvolenu tapetu, ktora sa viac ludom nepaci. Tak sa meni, uz aj v tejto chvili. Co je na tom zle? A ak stale hovoris o nejakom zelenom ubuntu a vsimas si dookola len a len tapetu, tak kto si?

                                        Kolko chyb? prva vychytana chyba bolo opravenie Audacity, aby mohlo exportovat do MP3. Mnozstvo chyb vychytali aktualizacie, zapajam sa do diskusii na Lauchpade ohladom chyb v OOo. Programovanu aplikaciu mam Greenie Control Center, ktory je este len v plienkach.

                                        Zameranie - som mlady clovek ktory zmaturoval a zamestnal sa. Momentalne v administrative.

                                        Zelene ubuntu je, ked si svoje Ubuntu namalujes na zeleno. Greenie je mlada distribucia, do vyvoja ktorej sa zapaja coraz viac ludi a ma coraz viac veci, ktore ho od Ubuntu odlisuju. Zober si Ubuntu a maslickuj si ho ako chces. Ja pracujem na projekte, ktory je na Ubuntu zalozeny, a coraz viac sa od neho vzdaluje. Zameranie: Distribucia do domacnosti v strednej europe. Hlavne ciele: skratit poinstalacne nastavenia na minimum, vytvorit system fungujuci dobre s internetom aj bez neho, vytvorit system do ktoreho mozu aktivne sa zapajat ludia z komunity. mas nieco z toho ty? Jaj ty nic nerobis vsak? Alebo ak ano tak len pre seba.

                                        Prosim ta neotravuj ma uz svojimi dojimavimi recami, mam cas pre ludi, ktorych kritika je objektivna. Z teba citim len nejaku hlupu nenavist...
                    • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 13:05
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      vsimol si si aj take vecicky ze uvodzovky? kazdodenne odpovedam na otazky typu "mozem mat windows na disku C a Linux na disku D"?

                      samozrejme, chapem ako funguje SDA (a HDA pri starsich diskoch), a myslel som ze je uplne jasne ked som to napisal tak ako napisal...
                      • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 13:10
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        od 2.6.20 (priblizne) sa aj hdX ukazuju ako sdX, kde IDE disky su uz tiez pod SCSI vrstvou.
      • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 22:43
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        dievcine necham namiesto 4 obrazkov jeden...
        liptov oddrotujem, tatry necham tak, zo serie greenie na nieco mam uplne prava a na nieco nie. zatial :)
        zimu skusim pozriet teda...

        ktore navrhujes ako default?
    • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 23:02
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      jak vyriesena? ved som sa este nevyjadril!

      chcem pstrosa :P
      Debian. apt-get into it…
      • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 23:06
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Sice netusim o co sa jedna, ale podporujem uid0 a tiez chcem pstrosa.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 23:06
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Kua to je dobré,,, :-D
      • Re: vhodne pozadie? 30.11.2007 | 23:09
        Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
        jj, podobne. aj ja chcem toho pstrosa :-)
    • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 18:03
      Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
      No moj nazor na tie pozadia je asi taky, ze ich tam staci iba niekolko. Ja si myslim ze aj tak si kazdy da to svoje co sa mu paci alebo si najde ci uz na nete alebo z nejakej fotografie.
      Jedine na co by som asi upozornil je v pozadi nazvanom modelka2 (inac som nevedel ze tvoja kocka je modelka ;) ) tie oci tam su otrasne tvar pozera dopredu ale oci celkom smeruju pohladom doprava, takto mi pripada ze ako by sa bala ze nieco by jej malo spadnut nahlavu alebo skocit nanu. Ale to je len moj laicky nazor. :)
      <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
      • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 18:45
        Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
        Stano, ako prvý som Ti kritizoval greenie.sk- ešte v čase, keď Tvoju iniciatívu ľudia podporovali.
        Skúsim Ti ešte raz napísať presne to isté, čo som napísal aj predtým a stále to platí:
        Ak v Tvojej distribúcii budú stále anglické výrazy, tak pre linux nespravil vôbec nič. Desať preložených viet do slovenčiny je vyššia hodnota ako Tvoja distribúcia. Slováci nepotrebujú zelenú distribúciu, Slováci potrebujú slovenskú distribúciu.
        • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 19:04
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          slovaci potrebuju windows
          Debian. apt-get into it…
          • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 19:08
            ---   Návštevník
            slovaci potrebuju zacat rozmyslat a nenechat sa viest ako stado
            • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 19:18
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              krasne, mam slabost pre utopie
              Debian. apt-get into it…
              • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 23:13
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                si precitaj thomasa moora
                • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 23:20
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  mnozne cislo, lowercase na zaciatku

                  a este raz
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 23:23
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    wtf? tak sa pise more a co?
                    • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 23:25
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      to slovo od u
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 23:27
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        utopia, utopie, vsetko je to jedno.
                        • Re: vhodne pozadie? 01.12.2007 | 23:29
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 11:16
                            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                            Ej veru, ide sa.... :)
                            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: vhodne pozadie? 02.12.2007 | 15:11
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Som si tak trochu kukol tie obrázky. Tie fotené sa mi zdajú dosť rozostrené niektoré. Nikdy by som si niečo také ako pozadie nedal. Čím to je fotené?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: vhodne pozadie? 04.12.2007 | 08:00
      Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
      Pocuj, jedine co riesis vo svojom distre je pozadie a farbicky? Tak tomu uz hovorim sila. Nie je jedno ako je distro vymalovane? Keby si sa radsej snazil poriesit to obrovske mnozstvo bugov ktore ubuntu ma :-D. Alebo radsej urob analyzu toho s cim maju uzivatelia problemy a podla toho ubuntu "customizovat".
      • Re: vhodne pozadie? 04.12.2007 | 13:19
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Skôr by som urobil prieskum, aké programy, balíky prípadne moduly jadra vyžadujú používatelia. Urobil by som z toho nejaký priemer a šiel by som tým smerom.
        • Re: vhodne pozadie? 04.12.2007 | 13:35
          ---   Návštevník
          chces zistovat moduly jadra? Ak to ma byt distro pre beznu populaciu a este aj takych co nikdy nevideli linux , tak ti nevedia ani makke "f" o moduloch.
          Ale stale si myslim ze treba dopracovat ubuntu k obrazu slov. pouzivatela ako tvorit nieco zelene. Podporu ma toto zelene ubuntu aj tak len od vyvojarov ubuntu , tak naco nieco dalsie. Len na dokazanie si, ze viem vyfarbit ubuntu je to zalostne malo.
          • Re: vhodne pozadie? 04.12.2007 | 13:49
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            tak tak, treba nejake to ubuntu ktore by nemalo veci pre slovaka/cecha nepotrebne, a aby to zas malo veci ktore si kazdy do bezneho ubuntu pridava. a to aj robim, ak si si nevsimol
          • Re: vhodne pozadie? 04.12.2007 | 14:54
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Ako zistiť moduly? Niektoré jednoducho, napríklad viacej používateľov bude chcieť v Linuxe používat Globetrotter modem, už budeš vedieť že potrebuješ nozomi. Niektorí budú chcieť mať on-acess vírus scanner kvôli stiahnutým Windows súborom, budú potrebovať dazuko. A to sú len tie bežné. Aj keď s potrebou antiviráku som to možno prehnal.
      • Re: vhodne pozadie? 04.12.2007 | 13:48
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        greenie 2 je hotove, a kedze sa vzhlad nepaci, tak je to JEDNA Z VECI ktore sa prerabaju

        robim analyzu a pravidelne po ICQ/jabberi otravujem ludi ze toto tak, toto tak...
        • Re: vhodne pozadie? 04.12.2007 | 14:25
          ---   Návštevník
          Ver mi Stano ,ze casom to skonci aj tak cele ako pridavne cd k ubuntu.
          • Re: vhodne pozadie? 04.12.2007 | 16:49
            Avatar m4rtin.m   Používateľ
            pre ---
            suhlasim s tebou vo vsetkom, ale

            - z licencie gnu gpl ma pravo prefarbovat ubuntu a sirit to pod inym nazvom
            - smola je ze v zurivej snahe o bfu privetivost tam pridal par istych balikov (namatkovo MSTTCoreFonts, mplayer, atd.) a porusil autorske prava / patenty
        • Re: vhodne pozadie? 10.12.2007 | 20:28
          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
          Cav cav ... pozeral som co obsahuje ten linux Greenie a su tam verzie CD a DVD ... ked si stiahnem DVD a nainstalujem budu tam automaticky nainstalovane vsetky tie odfajknute veci alebo ich budem muset doinstalovavat potom neskorej ??? tedal lepsie povedane tak ze ci sa vsetky nainstaluju po nahodeni na PC alebo ide len o to ze sa nachadzaju na DVD ??? vyzera to celkom dobre .. az na ten vzhlat ten by som si spravil vlastny ... no uvidime skusim ho nainstalovat ... jednoznacne pokracuj vo svojej praci ono zaciatky su tazke tomu ver ani linus a ani gates nezacinali len tak ze jeden den zacali pracovat a na druhy uz boli zraloci ... snaha sa ceni raz to mozno dotiahnes aj tak ze si spravis odzakladu cely linux ...

    • Re: vhodne pozadie? 04.12.2007 | 20:45
      WlaSaTy   Návštevník
      Stano,
      myslím že mám pre Teba prekvapenie. Kedy sa to zohladní v greeniee? My chceme najnovší softwareee...
      • Re: vhodne pozadie? 09.12.2007 | 21:31
        Avatar m4rtin.m   Používateľ
        kedze greenie je vlastne ubuntu gusty zo zmenenym pozadim tak softver je ten isty ;-)
        a nemaj strachy, v aprili (alebo maji) sa forkne hardy a bude aj novy softver.. :-)
        • Re: vhodne pozadie? 10.12.2007 | 11:48
          Avatar srigi   Používateľ
          Nenazyval by som to forkom. Tak ako Kubuntu nie je v pravom zmysle slova forkom Ubuntu. Vsetko su to optimalizovane instalacne media - repozitar je ten isty.
    • Re: vhodne pozadie? 04.12.2007 | 21:19
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      stano zrejme ti to uz niekto povedal, ale nechce sa mi to citat. preco ***** riesis tieto hluposti tu?! je to vec tvojej distribucie tak bud taky laskavy prosim ta a uz viac sa na podobne veci tu nepytaj. zelenie ma vlastnu stranku mozno aj forum a cms. da to vela roboty tieto veci riesit tam?
      ak sa ti nepaci moja reakcia tak dopredu vravim, ze ak by sa to tu opytal hlavny vyvojar ubuntu reagujem tiez takto. jednoducho to tu nema co hladat.
      vies co je neziaduci obsah (tiez ho urcite nemas rad) a toto za taky obsah povazujem.
      ak chces nejaku radu vseobecne sa tykajucu vyvoja linuxu alebo podobne budem rad ak sa opytas ale riesit pozadie?! to ries na svojej pode.
      Everything is proceeding as I have foreseen.
      • Re: vhodne pozadie? 09.12.2007 | 21:53
        Jozef   Návštevník
        Boze je mi z vas zle ako vsetko kritizujete a pritom vy nerobite nic...ked urobite lepsie rad si stiahnem
        • Re: vhodne pozadie? 10.12.2007 | 18:06
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          vobec ho nekritizujem za to, ze nieco robi, ale nechapem preco tie jeho otazky dava stale tu. ak su smerovane k pouzivatelom greenie linuxu tak maju byt na webe/fore greenie linuxu. tu je to odveci davat. sluzi to tu na nieco ine. aspon ja mam taku predstavu.
          Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: vhodne pozadie? 04.12.2007 | 22:15
      l_barbarossa   Návštevník

      background vs underground

      • Re: vhodne pozadie? 04.12.2007 | 22:28
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        HTML nic? ;)
        sudo apt-get remove windows
    • Re: vhodne pozadie? 10.12.2007 | 13:53
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      pice vi ste nehorázny ludia, však ked nemám čo povedať tak nebudem jebať kokotiny na druhého prácu. pokial sa vám to nepáči alebo to chcete zhodnotiť tak píšte recenzie ! a stano ...ked vidíš že sa to tu niektorým nepáči tak to sem boha nepíš !
      však to nemá ani hlavy ani päty... na jeden velky prd tu jedným príspevkom rozpútate všeci taký flame že pokec sa môže skryť.
      [sory že píšem takto pozde]
      ked nevieš, tak nefušuj
      • Re: vhodne pozadie? 10.12.2007 | 13:59
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        a teraz chod na certsvy vzduch a dychaj zhlboka ;)
        • Re: vhodne pozadie? 10.12.2007 | 14:06
          Avatar srigi   Používateľ
          Preco_ Ja suhlasim, okolo Grennie by sa malo menej kecat a viac robit. Tym, ze Stano bude vediet nazor na pozadie od 1000 ludi, sa nove distro nevyrobi.
          • Re: vhodne pozadie? 10.12.2007 | 14:13
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            ok vsak v poho, ale da sa to dopice aj slusnejsie povedat ;)
            • Re: vhodne pozadie? 10.12.2007 | 18:23
              Avatar srigi   Používateľ
              ROFL, som sa na tvojom komente pobavil :-)
              • Re: vhodne pozadie? 10.12.2007 | 22:05
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                to som rad :)