Zamikanie nevyriesených tém

Sekcia: Ostatné 17.05.2009 | 18:02
samo javoran   Návštevník
Preco?...
    • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 18:20
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Prečo som to zamkol ?

      Nuž preto, lebo tam už všetko bolo povedané, dostalo sa Ti obrovské množstvo rád, ktoré keď všetky zužitkuješ, získaš solídnejší základ v Linuxe. teraz je čas, aby si si sadol ku zdroju a začal trochu študovať a zhŕňať informácie.
      Uisťujem Ťa, že každý na tomto Fóre Ti s radosťou zodpovie na Tvoje budúce otázky typu:
      "Kde mám hľadať takú a akú informáciu" .... :-)
      Musíš už začať vynakladať konečne vlastné úsilie na odhaľovanie Linuxu.
      Držím úprimne palce.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 18:41
        hidden   Návštevník
        Som skúsil Ubuntu 8.04 a tam to funguje, preco v novsej verzii nefunguje to co fungovalo v starsej aký to ma zmysel ta nová verzia?
        • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 18:45
          Avatar lubos679   Používateľ
          Vies ako, snazia sa spravit z Ubuntu distro, ktore nebude userfriendly a kazdou novou verziou tam nieco zmenia len preto, aby to mal pouzivatel tazsie.
          Skus ine distro alebo si daj operacny system od bohatej firmy Microsoft, Windows. Mozno ti to tam bude fungovat.
          • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 18:51
            hidden   Návštevník
            nerozumiem tomu co si napísal, preco by to robili?, a preco menit distro ked ubuntu 8.04 funguje?
            • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 18:53
              WlaSaTy   Návštevník
              A prečo je tráva zelená?
              • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 18:55
                hidden   Návštevník
                http://andrejk.blogspot.com/2007/04/preo-je-trva-zelen.html
                • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 18:59
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Takze vek by sme mali.
                  • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 19:01
                    hidden   Návštevník
                    no a?, ae stale nechapem preco sa o to ubuntu snazi a ako ktomu dosiel?
                    • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 19:15
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Obcas, ked nieco opravujes,tak mozes nieco ine pokazit. To sa asi stalo s automatickym pripajanim disku u teba na picitatde. Su tri sposoby ako to opravit, a vsetky tri uz odzneli.Ale pre istotu Ti ich zopakujem:
                      1. pockas kym sa to v ubuntu neopravi, alebo vyskusas inu verziu ci distribuciu
                      2. ten disk za kazdym pripojis az po nastartovani
                      3. prejdes skripty v ubuntu a pokusis sa to opravit alebo to prestavis z automatiky na manual

                      a mne je to jedno.
                      • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 19:18
                        hidden   Návštevník
                        1. Funguje.
                        2. Funguje ale je to nepraktické.
                        3. Nefungovalo skúšal som.
                        • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 19:29
                          WlaSaTy   Návštevník
                          3. funguje vzdy, inak by rozne firmy nemohli pripajat diskove pole cez optiku z inej casti mesta.
                          • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 20:05
                            hidden   Návštevník
                            tak preco mi to neslo? :D
                            • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 20:16
                              WlaSaTy   Návštevník
                              A ako si to spravil? Skus to porovnat s tym co Ti poradili a potom zopakuj co Ti na tom neslo.
                              • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 20:38
                                hidden   Návštevník
                                "dopíš do toho fstabu toto na koniec (rob to ako root)
                                /dev/sda5 /media/ext-disk vfat users,defaults,utf8,umask=000 0 0
                                vytvor si pred tým ale priečinok /media/ext-disk"

                                A aj tak mi to po štarte nenačítalo.
                                • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 21:05
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  A moze to byt tym ze si nevykonal co si mal? Nevytvoril si dany priecinok a namiesto toho si zacal filozofovat o nazve disku a potom si to nehal tak s tym ze je to pokazene. Myslim ze pri tom mozeme skoncit, dobre?
                                  • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 21:10
                                    hidden   Návštevník
                                    ten priecinok som vytvoril... ja som sa len pýtal, ale vytvoril som ho
                                    • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 21:19
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      A vypisalo to nejaku chybu, napriklad po zadani prikazu sudo mount -a v terminali ? Reboot nie je riesenie, ani nastroj tak ako Ta to ucili vo svete kde aj peklo zmrzlo.
                                    • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 21:32
                                      l_barbarossa   Návštevník
                                      1. zatial vymaz z fstab-u ten riadok,
                                      2. po nabootovani pripoj disk, chod do "Miesta" > "Pocitac", lavym tlacidlom kliknes na ikonu problematickeho zvazku, prejdes na zalozku "Volume", spravis screenshot toho okna, niekam ho pastni
                                      3. ked to budes mat, tak zo srandy (pre ucely diagnostiky), dopis v tom okne do riadku "Mount options" toto: utf8 /pre ostatnych - nezamyslajte sa preco prave utf8, je to len pre ucely diagnostiky, v podstate moze byt aj ina volba, ale utf8 je bezproblemova/
                                      4. potom restartuj komp a daj vediet, ci sa ti niekde zobrazila ikona toho disku/zvazku a ci sa pomocou nej da pripajat
                                      • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 21:49
                                        hidden   Návštevník
                                        1. vymzal som
                                        2. Ako kliknem na ikonu problematickeho zvazku ked tam nieje (iba ak by som disk odpojil a znova pripojil vtedy by mi ho naslo)
                                        A zalozku Volume tam nemam
                                        3. zatial nic
                                        4. ok ale potrbuje bod 2. vysvetlit
                                        • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 21:50
                                          hidden   Návštevník
                                          omyl volume mam tak nic
                                          • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 21:54
                                            hidden   Návštevník
                                            http://img3.imgup.eu/Obrazovka.png
                                            • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 22:05
                                              hidden   Návštevník
                                              http://img7.imgup.eu/Obrazovkajsg.png nejde mi spustit ext-disk nereaguje, a da sa najst iba pod root, a v normalnom ho ano nevidim
                                              • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 22:28
                                                hidden   Návštevník
                                                http://img8.imgup.eu/Obrazovka.png
                                                • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 22:31
                                                  hidden   Návštevník
                                                  http://img10.imgup.eu/Obrazovka48d.png
                                                  • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 22:35
                                                    123   Návštevník
                                                    to kto schvalil ten nechutny preklad ze firmver?? pre kristove rany...no konecne vidim na vlastne oci slovensku lokalizaciu ubuntu....tak bud vsetko, a to poriadne, alebo radsej nic...sa tam splieta AJ so SJ
                                                    • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 22:36
                                                      hidden   Návštevník
                                                      nj
                                                    • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 22:42
                                                      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                                                      Len k tym prekladom.., ak máš akykolvek problem s prekladom, stači byť aktivny na strankach prekladov Ubuntu Registracia je jednoducha a potom už len hor sa do prekladu čohokolvek čo si našiel chybne, alebo začat, či pokračovat na množstve prekladov....
                                                      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                                                      • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 22:44
                                                        hidden   Návštevník
                                                        privital by som skôr riesenie problemu s hdd upol som obrazky
    • Re: Zamikanie nevyriesených tém 17.05.2009 | 23:29
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Tu je riešenie, považujem ako jeden z administrátorov tohoto sajtu túto otázku za vyriešenú.
      Zamykám tému.
      Pekný večer.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."