ktora distribucia?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.06.2009 | 15:47
ondrej   Návštevník
Chcel by som sa vás - viac znalých opytáť, že ktorú distribúciu linuxu by ste mi odporucili stiahnuť pre kamarata, ktory nema net. Lebo chce vyskušať Linux. Má len požiadavky, že tam musí byť program na napalovanie CD/DVD, mohol by tam byt openoffice, gimp, nejaky DVD prehrávač a alternativu k ICQ v českom jazyku. Existuje nieco co by malo tieto programy hned po instalacii? Alebo má nato zabudnuť ked nemá net? Ja s linuxom nemam skusenosti - ma len poprosil ci by som mu to nestiahol a nenapalil na CD/DVD. Diky za kazdu odpoved
    • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 15:49
      ---   Návštevník
      alternativa k icq a bez netu?
      • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 15:56
        ondrej   Návštevník
        :-), no to mna napadli tieto programy lebo mam net :D ale no jednoducho nieco na pisanie, napalovanie, upravu obrazkov...mozno by som to po case skusil aj ja tak aj preto ICQ som napisal podvedome
        :-D
    • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 15:58
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      odporucim Ti greenie, to je robene aj pre ludi bez internetu. dalsie moznosti mas DVD verzie mandriva ci fedora

      (netuzim po flame, len pisem pravdu)
      • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:02
        ---   Návštevník
        (netuzim po flame, len pisem pravdu)

        O tej pravde si bohuzial presvedceny len ty sam

        kto chce pisat pravdu, ten neodporuca GREENIE ani najvacsuiemu nepriatelovi. Bodka
        • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:04
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          prosim ta prestan sa strapnovat. niekto sa pytal, tak som dal odpoved. preco ty nedas svoje odporucanie?

          odporucil som mu greenie, mandrivu, fedoru. teraz pride niekto dalsi, a odporuci mu niekto nieco dalsie. a co si vyberie ten clovek co sa pytal, to je uz na nom. osobne davam ludom bez internetu greenie, mandrivacik by dal mandrivu, dodoedo fedoru... neviem kde je problem. teda viem, medzi tvojim pc a tvojou stolickou :)
        • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:05
          Avatar chatpall   Používateľ
          prosim ta nechaj si tieto vylevy na niekoho ineho dobre? mas co povedat k teme?

          Odporucam Greenie a Fedoru.
          NERUSTE TENTO UCET!!!
          • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:11
            ---   Návštevník
            ake vylevy?

            Zaver recenzie je jasny: Závěr

            Co říci ke Greenie závěrem? V přírodě signalizuje zelená barva často dvě věci - jedovatost a nedozrálost. Greenie vám sice počítač neotráví, ale jistá nevyzrálost je až příliš znát. U většiny funkcí pro Greenie člověk jen nevěřícně kroutí hlavou - koncepcí jsou minimálně podivné a i ty, které vypadají rozumně, zabíjí naprosto příšerné provedení. Greenie rozhodně nemohu nikomu s čistým svědomím doporučit - začátečník bude ztracen a pokročilý uživatel zděšen. Autor by měl celou distribuci (nebo spíše koncepci) od základu předělat, nebo se raději přidat k nějakému již existujícímu projektu, kde by svůj elán využil mnohem lépe...



            Ja som tu recenziu nepisal, ani som nemal na jej zavery vplyv. Pokial viem ziaden novy zazrak s menom greenie nevysiel (navzdory autorovym tvrdeniam ze po 25.5 vyjde nova verzia)

            A podla otazky hore, je to pre zaciatocnika, co greenie nesplna pre ten chaos.

            Odporucam Mint
            • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:21
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              aha super, milion krat spominana recenzia autora, ktory si vsima len to co nefunguje uplne podla jeho predstav. nepacilo sa mu napriklad, ze ked napisal do greenportu "Trefný", tak mu to neslo. preco asi? zeby si ten greenport dopredu nevytvoril?

              a inak nazor, ze je v tom zaciatocnik strateny, sa mi vyvracia kazdy den. ma to vsetko po poriadku. Aky mas ty system, ked tvrdis ze je to bordel?

              greenie je momentalne ako rc3. odklad je z dovodu dopisovania a spresnovania dokumentacie, a tiez z testovania novych vlastnosti. takze termin sa nesplnil a je na to dovod.

              Mint je fajn. DVD verzia Mintu by bola dobrym riesenim pre tohoto cloveka.
      • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:15
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        a je to tu. mozno by stalo skontrolovat opat ipcky ludi v tomto vlakne.
        • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:17
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:19
            ---   Návštevník
            len aby pytajuci zase nebol z tvojho vchodu a nakoniec si to bol ty sam! Alebo uz si sa poucil ?
            • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:22
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ano, poucil. urobil som velku blbost vtedy a nikdy viac
              • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 20:24
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                o com to tu tocite ??
                to ma celkom zaujalo,co to stano vyviedol ?? dajte dakto odkaz na topic
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 20:31
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  napisal som sem reklamu pod inym nickom
                  • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 20:46
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    to som si domyslel ale chcel som vidiet konkretne ako
                    ale co ti poviem, si riadne cislo stano, ale inac ti drzim palce,
                    greenie "pouzivam", nie ani tak greenie ale galadriel (ci ako sa vola ta okliestena verzia) zbavila ma nutnosti odstranovat soft pri instalacii
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 08:38
                  prv   Návštevník
                  nech sa paci -> http://linuxos.sk/forum/16590/index.html
                  • Re: ktora distribucia? 24.06.2009 | 23:40
                    Tygr   Návštevník
                    Hmm... Lidi jsou stejní všude. Myslel jsem, že takové podpásovky jsou obvyklé možná u nás v Česku. Ale jak to vidím, ani Slováci nejsou jiní. Stano napíše reklamu pod jiným jménem. No to byla blbost. Ale hned se najde další inteligent, co mu to při první příležitosti omlátí o hlavu - I přes to, že sám uzná svou chybu a lituje ji...

                    Nevím, nevím. Ale radši bych si nejdřív zametl před vlastním prahem, než budu na někoho útočit...
        • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:28
          ondrej   Návštevník
          No ved je to celkom jedno, len som chcel nejake tipy od vas...Mozem stiahnut aj vsetky 3 distribucie a nech si on vybere :D...Ja si tiez myslim, ze kazdemu pasuje nieco ine. Tu ide o to len aby po instalacii splnal system vsetky zakladne potreby (aspon do akej miery sa daju vramci volneho OS) bez internetu i ked asi je to dost tazke, lebo vestky aktualizacie a programy je lahsie riesit cez net. Potreba bola hlavne multimedia (napalovanie, uprava obrazkov, hudba, pisanie) co potrebuje obycajny clovek - nie Linuxovy Guru...ziadne extra funkcie Adobe photoshop, alebo zbytocne Microsoft Office funckie, co nevyuzije a su drahe...
          • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:36
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            debian, 5 DVD
            http://cdimage.debian.org/debian-cd/5.0.1/i386/iso-dvd/
            + update DVD
          • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:38
            ---   Návštevník
            zabudni na Fedoru, je to made in USA a bez kodekov (az na par vynimiek), takze bez netu sa daleko nedostanes.
          • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 18:00
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj.

            Vieš Ondrej, úplne vážne Ťa chcem poprosiť, aby si kamarátovi odporučil aj tú tažko skúšanú linuxovú distribúciu Greenie. Zabijú sa tým 2 muchy jednou ranou. Ak ju zo zvedavosti vyskúša a potom pri nej ostane, je o jedného linuxáka viacej.
            A naviac, ak by mal ten Tvoj kamarát kvôli tomu, že nevýskúša aspoň raz vo svojom živote distribúciu Greenie, prejsť okamžite na Windows 7, sám uznávaš že to by nebolo dobré, bolo by o jedného MS_positive viac.

            Tak Ondrej, chlapče, ....
            vidíš a cítiš sám, že osudovosť linuxovej distribúcie Greenie spočíva v jej bezpodmienečnom vyskúšaní.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 19:16
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              boze moj, to by si nebol ty keby si nezacal zas tie svoje hluposti splietat. nech si skusi a pouziva kto chce co chce. vrtam ja do tvojej fedory?
              • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 19:33
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                keby si zacal vrtat do fedory, tak ta tu zotreme :P
              • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 00:20
                matt   Návštevník
                iste, lenze, uz sa to tu zacina vsetko tocit, len okolo greenie :(((( ako keby nebolo, aj nieco ine :( a taktiez dobre a pre zaciatocnika / uzivatela, postacujuce..... aj s jednoduchou instalaciou
      • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 20:58
        hofeerek   Návštevník
        nie preboha GREENE NIE to si daj radsej windows
    • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:27
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      aky ma hardver ten pocitac? hlavne CPU a RAMka
      • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:33
        ondrej   Návštevník
        No tusim by to chcel na notebook Siemens Amilo 1705 ale pozriem co tam ma...
        • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:35
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          to uz nejako zistil Google...
          http://fujitsu-siemens.katalog-notebookov.sk/notebook/fujitsu-siemens-amilo-li-1705/
          lacnejsi NB, len 1GB RAM, no to postacuje uplne na akukolvek distribuciu
        • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:38
          ondrej   Návštevník
          No toto som nasiel na nete teraz:

          Základní informace o notebooku Název modelu: Fujitsu Siemens AMILO Li 1705 M 430 Kategorie: standardní notebook Řada: AMILO Li 1705 Velikost: 357 x 271 x 26-39mm (2.8 kg) Chipset: VIA VN800 Procesor: 1.73GHz / 1MB L2 cache (Intel Celeron M (1 MB cache)) Paměť: 2GB (PC5300 SO-DIMM 200pin (DDR2-667)) Hard disk: 160GB SATA Mechaniky (stand. ): DVD-RW Dual Layer Displej: 15.4' - 1280x800 (WXGA, 16:10) Grafika: Integrovaná grafika (až 256MB sdilene pameti) Sítě: modem (RJ-11), LAN 10/100 Mbit (RJ-45), WiFi, WiFi 802.11b, WiFi 802.11g Rozhraní: USB 2.0, PCMCIA typ II, VGA (D-Sub konektor), mikrofon/line-in, sluchátka/line-out Vstupní zařízen
    • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:38
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja by som povedal ze nech skusi SABAYON sice je zlozitejsi system ale ma vela programov a pekne funkcne prostredie, na bezne pouzivanie staci

      pripadne UBUNTU DVD verziu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:54
        ondrej   Návštevník
        Tak diky vsetkym...skusim postahovat ten Mint a Greenie aelbo SABAYON a este je to v cestine?
        • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 16:59
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          kazde je aj v cestine.

          inak greenie skus radsej 5kovu radu. link: http://greenie.sk:8080/greenie-5j-rc3.iso
          • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 17:02
            ondrej   Návštevník
            Ok...uz stahujem dakujem.
            • Re: ktora distribucia? 07.06.2009 | 22:32
              matt   Návštevník
              Bez problemu "Slackware 12" :))
              • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 00:46
                Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                Ponúkať slackware niekomu, kto nemá ani šajnu o linuxe a NEMÁ zaujem sa venovať kompilovaniu je asi trochu mimo.. K tomu je vhodný názor jedného môjhoo kamaráta, čo robí grafiku na MAC-u a o linuxe sa vyjadril asi tak, že je to dobré, lebo je to zadarmo, ale keby sa mal zaoberať niečim viac ako klikaním, tak by nevydržal.. On totiž používa PC na prácu s konkrétnymi programami a nie s operačným systemom.. A preto je dobré ak greenie pritiahne kohokoľvek od windowsu a cíti sa dobre !! forum pre začiatočníkov
                skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
              • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 15:53
                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                To asi ťažko, je to začiatočník. Na Slackware si ešte stále netrúfam a Linux používam asi 2 roky
              • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 18:09
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                vyborne riesenie - teda ak si si isty, ze sa chce tomu cloveku citat manualy a vzdy si len tak z rana nieco skompilovat :)
                • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 21:18
                  Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                  Slackware ma tiez neaku zakladnu balikovu sadu, ktora je ale orezana, takze tam neni Totem, VLC a ine prehravace videi naraz (co je vskutku aj dost logicke ;-) to uznas sam) ale je tam iba jeden. A ohadom kompilovania nemas tiez pravdu nie vsetko je treba kompilovat dost balikov v tich repozitaroch je. A samozrejme tam niesu balicky ktore nepouziva vecsina uzivatelov, a su tam povecsine stabilne programi. ;-)
                  • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 21:22
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    to ano. je to dobra vec hlavne na server ci pre zdatnejsich pouzivatelov. zaciatocnikovi by som ale moc slackware neodporucal
                    • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 22:46
                      Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                      Tak nech skusia Zenwalk, podla mna je uplne jedno ci je to zaciatocnik alebo nie ak sa chce ucit a chce sa mu citat tak moze skusit uplne vsetko.
                    • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 22:14
                      matt   Návštevník
                      Stano, v 12tke ma zakladne veci nainstalovane, ide mu hudba, film, moze na net a na to ostatne ma cas. Ak ide niekto na Linux, len aby klikal, nech ostane tam, kde je. A "Slack", ked uz nic ine, je stabilna distribicia, co nepada. 12tku mam uz 8 mesiacov a slape ako svajciarske hodinky :)
                      • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 01:57
                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                        Každémmu kto zvláda Slackware ticho závidím...
        • Re: ktora distribucia? 05.06.2009 | 17:01
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          vzdy hladaj DVD verziu lebo live CD neobsahuje velmi vela softwaru
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: ktora distribucia? 07.06.2009 | 23:46
            Ondrej   Návštevník
            Tak som si stiahol ten Greenie a aj nainštaloval. Sa mi páči, že je to linux ako vy hovorite pre blbých, alebo lamy...no proste s inštaláciou ani problémy nemôžu byť. Páčili sa mi veľmi aj pozadia,, že mi hneď prehralo mp3, filmy...je to podľa mňa veľmi dobré distro pre uplné lamy. Myslím, že konečne sa črtájú lepšie časy pre tých čo nechcú tráviť hodiny študovaním linuxu a chcú mať systém zadara. Ešte chcem vyskúšať ten Mint. Lama ako ja neprišla na žiadne nevýhody tohto distra, možno aj preto že dané veci nebudem potrebovať - ktovie :-). Treba predsa myslieť aj na takýchto ľudí ako som ja-veď predsa všetci sa nevenujú programovaniu a veciam podobným, ale chcú iba využívať OS pre bežné a hlavne "klikacie" operácie. Myslím, že keď linux pojde aj týmto smerom, tak si skôr získa aj ostatných ľudí. A je super, že som k inštalácii kodekov nepotreboval ani internet. Diky
            • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 00:16
              Avatar lubos679   Používateľ
              Tolka chvala....
              • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 00:23
                matt   Návštevník
                cely den, nad tym pracovali :)))
                • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 00:51
                  Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                  cely den, nad tym pracovali :)))
                  každy kto niečo vie, tak sa aj niečomu venuje. Ja som si dnes preložil cca 300 položiek na launchpade a ak si urobil aj ty niečo pre linuxovú komunitu, tak môžeš byť spokojný..
                  Hlavne aby si len nekritizoval, lebo takych je všade dosť !!
                  skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                  • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 01:01
                    matt   Návštevník
                    Uplne s Tebou suhlasim. Nie som "Greenie", len preto, som sa trochu, tou debatou, pobavill, lebo distier je mnoho a kazdy nech skusi, co mu bude vyhovovat. Ja som zacinal so Slackom 1.0 a to bola, ina kava :) Nasilu sa nic urobit neda ))) A dnes som sa este, k nicomu nedostal, takze zajtra. :)
            • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 01:24
              123   Návštevník
              este mi povedz, ktory sused stana hofereka si? resp. co ti ponukol, aby si napisal taku hovadinu aku si prave napisal...stanko, aspon keby ste to robili menej nenapadne.....ajaaaaj
              • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 01:51
                Ondrej   Návštevník
                No napísal som to koli tomu, ze mi ten Stano Hoferek ponukol Linux Greenie, ktorý je zadarmo a funguje mi na nom všetko čo potrebujem. Komu ten system nepasuje, tak si ho nenainstaluje a moze mu byt jedno kto ho pouziva. Moj nazor nikomu nevnucujem, iba som sa vyjadril. Stana ani len nepoznam...to je vsetko
              • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 00:29
                prv   Návštevník
                toto je cisty fail... hoferek si kupil stary notebook (http://elven.blog.root.cz/2009/05/29/tak-a-mam-nb-aj-ja-huraaa/) kde je wifi a objavil open wifi siet... a teraz to tu spamuje blbostami kde moze poradit greenie a poznamenat ze vychadza verzia 5 ktora uz je RC3 a tesi sa ze to neni s tej ip odkial pise ako Stano hoferek.Po tom co som upozornil na preverenie ipciek s ktorych pisu ondrej a peter tak akoze sa nic nestalo ... ako minule(http://linuxos.sk/forum/16989/index.html#link_143898).... hoferek spamataj sa uz konecne!toto naozaj nikam nevedie,je to ubohe co uz robis.
                • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 00:35
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ahoj.
                  Stalo sa už.
                  Práve som mu odpovedal (metaOndrejovi), pozri si.
                  http://www.linuxos.sk/forum/16967/index.html#link_143945
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 01:04
                    prv   Návštevník
                    ja to vidim tak ze to dopadne ako vzdy.. hoferekov kamarat adminko si lockne temu a nic sa nestalo....
                    • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 01:16
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      Ahoj.

                      eMDi si teraz už nelocne tému. lebo NEMÁ dôvod. Lebo mali sme možnosť vidieť chod tohoto, svojím spôsobom výnimočného slovenského portálu BEZ Hofereka a TERAZ S Hoferekom. A zodpovedne poviem, že JE to rozdiel. Záleží priatelia iba od VÁS, ako sa rozhodnete, sloboda slova znamená, že každý si napíše, čo chce, ALE dá sa to aj odignorovať, čo poviete ???????
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                      • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 01:26
                        Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                        Nechcem sa miesat do tejto hadky, ale mas chybu v argumentacii:

                        Predstavme si dva scenare:

                        Situacia 1:
                        Clovek A je chobot a vyvolava flame. Clovek B na to reaguje a a mame to flame.... (V tomto pripade predpokladame, ze A sposobuje flamy)

                        Ak A nebude dva tyzdne prispievat, ziadny flame nebude.

                        Situacia 2:
                        Clovek B je chobot a vzdy ked A nieco napise, tak zacne utocit a vyvola flame... (V tomto pripade predpokladame, ze B sposobuje flamy)

                        Ak A nebude dva tyzdne prispievat, ziadny flame nebude.

                        Vysledok: z toho, ze tu bol klud ked stano sem neprispieval, nemozes objektivne povedat, ci je stanova chyba, ze je tu zase flame.
                        Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                        • Nikdy sa nehádaj s bláznom ... 09.06.2009 | 01:48
                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                          Ahoj.

                          Moja rada.
                          Nikdy sa nehádaj s bláznom, lebo okolití ľudia prestanú vidieť rozdiel medzi vami.
                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • Re: Nikdy sa nehádaj s bláznom ... 09.06.2009 | 10:43
                            Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                            Fiha, tolko sebareflexie :-D
                            Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                            • Re: Nikdy sa nehádaj s bláznom ... 09.06.2009 | 11:19
                              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                              Ahoj.

                              Tak potom tu neotravuj.
                              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                              • Re: Nikdy sa nehádaj s bláznom ... 09.06.2009 | 11:35
                                Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                                Ako prosim?
                                Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                      • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 01:44
                        prv   Návštevník
                        rad tomu uverim... lebo aby admin reagoval tymto stylom (http://linuxos.sk/forum/16602/index.html#link_139964) a obhajoval cloveka ako hoferek tak to je dost smutne....
                        • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 01:46
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          preco ma stale nazyvas priezviskom? mam meno, tak ako aj ty. len ty pod nim nevystupujes. inak ked ma stale obvinujes, preco sa nezaregistrujes?
                          • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 01:49
                            prv   Návštevník
                            ked si tento nick zaregistrujem co mi to pomoze? budes sa citit lepsie?
                • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 01:16
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  mam stary NB, na ktorom nepouzivam ziadne internetove pripojenie. zisti si to ako chces. mam ho doma na stole, cisto pre potreby prace nevyzadujucej internetove pripojenie

                  nech sa paci, overuj
                  • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 01:19
                    prv   Návštevník
                    prave si ma presvedcil... wake up!
            • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 12:29
              prv   Návštevník
              zeby to 1krat nestacilo? na root blogu sa stano vytesuje ze ma novy notebook ktory ma aj wifi.. Tu cakam kedy napise ze v greenie ma vsetko a ze tato 'distribucia' je urcene pre ludi ktory nemaju internetove pripojenie -> http://linuxos.sk/forum/16989/index.html ... ja by som pozrel ip toho 'Peter' a 'Ondrej' :) a ocakavam tu casom viac prispevkov kde budu potrebovat pomoc ludia ktory nemaju internetove pripojenie...
              • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 12:51
                Ondrej/Peter/Juraj/Stano :-)   Návštevník
                A co od toho ocakavas??? :-D Nejak ta to zere :-D prv--- atd...
                • Re: metaOndrej 08.06.2009 | 13:47
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ahoj.

                  Nuž kámo, práve si prepadol mystickému čaru tejto distribúcie a neoddeliteľnej nutnosti si ju nainštalovať. Tak ako tu kedysi člen s prezývkou "uid0" písal, že diaľke počuť šumenie C-kódu, tak Ty teraz dokazuješ svoj náskok pred nami, pretože si počul zurčať JEHO !
                  TEBE sa dostalo tej odmeny, počuť ho spievať si pri perfektnej obslužnej práci užívateľa. Ty si totiž POČUL zurčať Greenport a dokazuješ fakt, o ktorom si spotení programátori poticho šepkajú v stanových táboroch keď sa zotmie a síce, že ON funguje aj bez Internetu.

                  Niet čo dodať, závidím Ti kámo.
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: metaOndrej 08.06.2009 | 14:39
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    prosim ta, skus si svoje problemy riesit inde. stavim sa, ze pre teba maju niekde pripravene miestecko.

                    inak ty ma musis fakt nenavidiet. nahodou nemas taky pocit, ze su vsetci proti tebe? to sa da totiz riesit :)

                    viac zaujateho spravcu si neviem predstavit :D
                    • Re: metaOndrej 08.06.2009 | 16:25
                      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                      Ahoj Stano.
                      Nepoznáme sa, len sme si pár krát nejaké názory vymenili. Ani Dodoeda nepoznám, len z tohto fóra a niekoľkých konverzácií.

                      Ad 1. Dodoedo nemá so sebou žiadne problémy. Vie kto je a robí čo vie,
                      že vie. Pripravené miestečko pre neho nemajú. Asi ťa pomýlil jeho
                      tajuplný dialekt a jeho fantázia. Som muzikant, venujem sa
                      klasickej hudbe (nekomerčnej) tam je také niečo normálne. Mne je
                      to sympatické, ak mám vravieť za seba, že sa nevyjadruje ako
                      suchý informatik (nikoho nechcem uraziť, nech preto nieje ďalšie
                      flame, chcem tým povedať niečo iné).

                      Ad 2. Neviem, či nanávidí priamo teba, alebo niektoré z tvojich vlastností,
                      to ale vie iba on sám. A to že sú všetci proti nemu, tu už
                      zachádzaš priďaleko, lebo to ty tu rozsievaš takéto emócie. Takže
                      to rieš, keď vieš, že sa to dá.

                      Ad 3. Mal som viacero diskusií sním, s čítal som dosť príspevkov. každý
                      má chyby aj on aj ja aj "Stallman" aj "Torvads" ale každý asi iné že
                      áno? Ale to tvrdenie, že "viac zaujatého správcu" si nevieš
                      predstaviť, hovorí viac o tebe ako o ňom.
                      • Re: metaOndrej 08.06.2009 | 18:08
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        Ahoj. Rad sa vyjadrim :)

                        1) suhlasim ze je odbornik na nieco. kazdy sme na nieco odbornici, a malo kto z nas sa narodil s klavesnicou v ruke (to rozhodne nie je moj pripad). trochu ale nesuhlasim s tou fantaziu... clovek, ktory na nieco stale nadava bez toho, aby sa o to aspon trochu zaujimal, je podla mna blazon a hlupak. Je to nieco, ako keby si ty zacal nadavat na Kubuntu, pretoze je menej odladene ako Ubuntu a nie je tak rychle ako Xubuntu. Nerobis to, a tym ze to nerobis, si zbytocne nerobis tu nejakych nepriatelov a neviem co. Z takeho dovodu tiez ja neutocim na fedoru (ktoru som tu odporucil tomu ondrejovi ako jednu z distribucii) a neutocim z dlhej chvile ani na dodoeda. zaroven sa vsak nechcem prizerat, ako je niekto krajne nestranny a tvrdohlavy.

                        Tiez som casto tvrdohlavy, no nesnazim sa vyvolavat konflikty. Som rad, ked si kazdy robi svoju robotu. Dodoedo zasobuje spravickami, ten a ten pomaha zaciatocnikom s tym a ten a ten s tym. Tak by to malo byt, a bol by spokojny kazdy. Tymto tiez ziadam dodoeda, aby si nabuduce svoje nazory typu "toto je najvacsia blbost na svete" nechal pre seba, alebo aby uviedol jeho riesenie nejakej otazky. Bolo tu nieco pre pc bez internetu, a z tych neviem ci 400 alebo kolko distribucii sa da urcite minimalne par desiato pouzivat bez pripojenia.

                        2) priznavam, prehnal som tuto cast a zatiahol som do toho akurat to, comu sa vacsinou rad vyhybam. Tymto sa citatelom a samozrejme tiez dodedovi oficialne ospravedlnujem.

                        3) zaujatost som spomenul z toho dovodu, ze si naozaj neviem predstavit niekoho, kto by bol viac zaujaty. Je to nieco, ako keby bol na warez fore nejaky zaryty expert na slobodny softver, ktory by si nedoinstaloval ani operu, pretoze nie je opensource. Teda uplny nezmysel. Dodoedo nie je zly spravca, no ak porovnam s dalsimi, vychadza mi ako podpriemer pokial ide o spravanie sa na fore. Ina vec su samozrejme spravicky.

                        Takze asi tolko. Dufam, ze som nikoho neurazil...
                        • Re: metaOndrej, metaHoferek 08.06.2009 | 18:35
                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                          Ahoj, kámo.

                          Ale, urazil si niekoho, práve mňa si urazil, tým "kýblom nezmyslov", čo si napísal teraz o mne. Nuž, dobre vieš, že tu bol kľud, nebolo treba nič vymazávať, keď si bol neúčastník toho fóra. Zasa si tu, a zasa začína Tvoja otrepaná pesníčka, ktorá je tak vďačná na rôzne moje "odpovede".... -D

                          Tvoje urážky sú vlastne pochvala, takže prajem Ti čo najviac nováčikov, aby sa "zoznámili" s Greenie a zistili ako nemá vyzerať jedna distribúcia.
                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • Re: metaOndrej, metaHoferek 08.06.2009 | 18:40
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            ako nema vyzerat? no a preco zase ty urazas mna a moju robotu? co ta k tomu vedie?

                            otrepana pesnicka je podla mna pisanie o tom istom stale dookola. A prepac ak budem teraz neprijemny, ale tvoje keci typu "metahoferek" su fakt rypave a si naozaj neprijemny. nechcem sa nikdy dostat na tvoju uroven. takze ries spravicky a veci fedorovite, ja sa tu vrtam do ubuntovitych.

                            inak aj ked som tu nebol, tak sa nasli ludia, co na greenie rypali. preco neukazujes ich IP?

                            a ked si spravca, preco neukazes teraz IPcky mna a ostatnych na fore? idem sa radsej vrhnut na novu anketu, da mi to viac ako hadka s tebou, kedze mas hlavu este tvrdsiu ako ja :)
                        • Re: metaOndrej 08.06.2009 | 19:47
                          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                          Stano nepochopil si... A bez prepacenia, ani som nic ine nacakal.. Dodoedo nieje ani blazon ani hlupak, a viem preco to tvrdim, viem totizto nieco co ty nevies,viem aj na dialku vycitit s kym mam do cinenia. A tie prirovnania, co sa tych distier tyka, vobec nesedia, ale ANI TROCHU. A este malickost "slobodny softrver" a "open source" nieje to iste. Nastuduj si to. Ale to uz je mimo temu. Vlastne cele je to mimo temu, pokial to cele nieje jedna velka pseudo tema....
                          • Re: metaOndrej 08.06.2009 | 19:53
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            prosim ta nevyberaj z kontextu :)

                            prirovnania distier nesedia? no neviem... by som povedal ze az prilis. opensource a slobodny softver nei je to iste, to je samozrejmost.bral som to vsak ako prirovnanie k nonsensu aky je tu
                            • Re: metaOndrej 08.06.2009 | 20:22
                              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                              Presne to som čakal. Takúto reakciu. Povedal som si, že to vyskúšam aj ja. Mne si zatiaľ nič podobné nenapísal, lebo som nikdy nebol kritický. Ani nevieš, že si mal opäť šancu reagovať uvážene a opäť si ju nevyužil. A vieš, že minimalne rok som svedkom tvojho "účinkovania" na Linuxos a už si myslím, aj ja že niečo proste nehrá. Tiež som bol svedkom toho, že Dodoedo dlhý čas bol trpezlivý a vážil slová, kým sa začal takto fullkontaktne vyjadrovať. Stano ja sa s tebou do výmeny názorov nepustím. Tak naivný niesom. Nevidím totiž zmysel, ale jedo vedz, že nepatríš medzi ľudí, ktorý vedia zvážiť... Ty len reaguješ, rád by som bol keby si mal tú slobobu (vôle) ale ty ju nemáš, s tebou manipulujú chemicko-hormonálne reakcie a mikroelktro-magnetické impulzy... Veľmi mi pripomínaš môjho brata, ktorý si to už (vďaka Bohu !) uvedomil, ale len teraz zbadal, koľko roboty to dá, to zmeniť, nie hneď reagovať, hneď sa brániť, má depku z toho, že to je práca na roky, ak nie na celý život. Preto viem, že to spustí opäť vlnu tvojej neuváženej reakcie, ale nech je tak....
                              • Re: metaOndrej 08.06.2009 | 20:34
                                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                Vidim, ze sa vyznas do psychologie. Sice s tebou nejako extra nesuhlasim, ale budiz. Nevidim ale dovod, preco ma teraz urazas. Znamena to, ze ak niekto urazi mna a vyjadrim sa k tomu, tak mnou manipuluju hormony? Je to podla mna bezna reakcia, ze ak na mna niekto nieco povie, tak vyjadrim svoj nazor. Ci uz podla roznych zasad vsetkeho mozneho, alebo nie. Slobodnu volu si vazim, a vazim si aj teba ako cloveka, ktory sa tu vyjadruje otvorene.

                                Co mam teda robit, ked sa napise nieco typu "Stano je blbec", alebo "Greenie ani najvacsiemu nepriatelovi" ? Chapem ze tu mam zlu povest ciastocne z mojej viny, no nevidim nic zle na tom vyjadrit sa k veci.
                                • Re: metaOndrej 08.06.2009 | 23:37
                                  Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                  Neurazam ta. Nauc sa rozlisovat medzi kritikou a urazanim. Co mas robit? Rozmyslaj.... to je vsetko. S tym vyznanim sa do psychologie radsej opatrne, ale aj to co viem je preto, lebo ja sam som si bol nuteny slapnut na krk a povedat "staci!" A trochu som sa (verim tomu, ze aj trochu z nadhladu) prestudoval, a na dost veci som prisiel, preco ma tak "nemali radi" a podobne sebalutovania... nebolo to sice prijemne, ale inej cesty nebolo. A pochopil som aj to, ze casto ten, co si myslis, ze je tvoj najvecsi nepriatel, ma pre teba nieco co sa neda nicim zaplatit, keby si nad tym rozmyslal. Urazit sa vie skoro kazdy... aj ja :-), ale na opravnenu kritiku je to len na skodu mne samemu. Raz mi tu 123 napisal, ze 'som lenivy, a hned chcem na forach hotove riesenia, a nic nechcem googlit a skusat, a ze sa takto hovno naucim' okamzite som chcel reagovat, ale zastavil som sa..potom zase, ale zas som sa zastavil, lebo aspon u mna vtedy to boli len impulzy branenia sa a doteraz som na to nereagoval, ani nebolo treba, lebo svojim sposobom mal pravdu.
                                  A iste veci uz musis nechat tak, nieco si vybudoval a mas to teraz take, treba zacat budovat ine.
                    • Ad: Reklama... 08.06.2009 | 16:34
                      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                      ..a ešte niečo, toto mi ale neuveríš, ale je mi to jedno. Z tvojích príspevkov, flame, interwiev, foto... som vycítil, že si schopný sám seba propagovať, aj takýmto spôsobom. On ten spôsob vlastne ani nieje podlý, je len trápny a na poľutovanie, lebo zas hovorí úplne jasne za teba, a za to, že podvedome ani ty svojmu distru neveríš. To čo tu píšem, tu veľa ľudí vie. Nechodia sem tupci, ale nikto ti asi nechce ublížiť. Dúfam, že som si to dobre zrátal, a že ti vážne neublížim, ťým, čo tu píšem, lebo to, čo tu píšem, je pravda.
                      • Re: Ad: Reklama... 08.06.2009 | 16:39
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                        Ahoj.

                        Napísal si to pekne, lebo si to písal úprimne.
                        Srdečná vďaka.
                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                        • Re: Ad: Reklama... 08.06.2009 | 16:49
                          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                          Snažil som sa :-)
                      • Re: Ad: Reklama... 08.06.2009 | 17:15
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        vcera som pozeral The virgin suicides
                        • Re: Ad: Reklama... 08.06.2009 | 17:22
                          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                          No pekne..
              • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 14:37
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                nie som ziadny ondrej a nepoznam ho. jeden kiks mi stacil uplne. skontroluj si co len chces
                • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 18:27
                  Ondrej   Návštevník
                  Ja to nechapem ked si vas tu citam o co vam vlastne ide. Ja som tu uplne novy a nepoznam nikoho. Som lama a naozaj som si nainstaloval Greenie a iba sa vyjadril ze sa mi paci, i ked vela ludi asi vsetko sami profesionali tvrdia opak. Mne ten Greenie uplne sadol, odhliadnuc nato ci vela alebo malo casu nad tym stravil stvoritel, ci sa chce alebo nechce chvalit, alebo ukazat, ci urobil vela alebo malo prace, či to ma nejake chyby...proste je mi to jedno. A tak isto by to malo byt jedno vam, ak vas nikto neuraza, nikto sa nehada-je to kazdeho vec, ved je to linux ma byt free distribucia a ked niekto sa s niecim chce podelit, tak ho druhy chcu iba nejak znevazit. Nechajte nech si kazdy urobi mienku o kazdom a nie ako vsade citam, tak vacsinou zapory na meno Stano Hoferek a ten co si to stiahne je dement alebo nieco podobne. Nikomu clovek predsa nevyhovie a komu sa dana distribucia nepaci - nech si spravy svoju a lepsiu a nemusi sa ani nikomu pochvalit, ked je to podla vacsiny blbost.
                  • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 23:19
                    ---   Návštevník
                    tak ked si tu novy prezri si starsie diskusie a pochopis averziu k Hoferekovi a budes chapat suvislosti.
                    • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 23:42
                      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                      Je len na nom, ci za tym spravy ciaru, a bude sa to dat nazvat minulostou.
                    • Re: ktora distribucia? 08.06.2009 | 23:47
                      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                      A ja to Greenie fakt asi vyskusam. Mam to uz niekolko mesiacov stiahnute (prave to recenzovane) a pozriem sa na to ocami uplnej lamy (co by nemal byt problem :-) ) a sam uvidim, ci to ma tu hodnotu 'distra pre sloveskych linuxovych novacikov'
                  • Nováčik ... 09.06.2009 | 00:25
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Ahoj.

                    Zasa cigániš a tváriš sa pri tom , ako svätý za dedinou. Vôbec tu nie si nový a podľa Tvojej IP ktorú vidím a tvojich vyjadrovacích agresívnych čŕt, si tu už nejaký ten pátek. je úplne neobvyklé aby sa chovanie tohoto typu povyšovalo za pravdu. Chcem Ťa požiadať, aby si si dal pohov a nevnášal tu napätie a zvady, len preto, že vedome priprciavaš Hoferekovi a jeho chorému správaniu. Na tomto Fóre sa naozaj nepotýkaš s bláznami ale s ineligentnými ľudmi, ktorí rýchlo prehliadnu cigánstvo a podlosť.
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Horucka 09.06.2009 | 00:54
                      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                      Mam taky pocit, ze to tu vrchnost umyselne nezamkyna a spolieha sa na imunitny system servera "Linuxos.Sk" :-)
                    • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 00:58
                      123   Návštevník
                      som pisal, ze tu uz pisat nebudem, ale este mi neda naposledy.....ved to bolo hned jasne, ze bud je to hoferek sam (vyssie niekde spomina prv s open wifi) alebo je to nejaka jeho spriaznena dusa....nakolko si hoferek mysli, ze je najmudrejsi na svete, tak sa sam presvedcil o tom, ze to nikto neprekukne....a hla, nase podozrenia sa potvrdili...boha nieco tak primitivne okate som v zivote este nezazil...ked som sem prvy krat prisiel, tak sa mi portal zdal fajn, ludia sa pytaju normalne otazky a dostavaju na ne odpovede...potom som si zacal vsimat spravanie hofereka a spozornel som...zistil som, ze tento portal zahlcuje velmi agresivny typ nevyliecitelnej choroby menom hoferek...nielenze jeho rady nestali ani za deravy gros (a to sa bucha do pliec ako vyvojar distribucie), ale vsimol som si, ze si tu robi nechutnu propagandu na ten svoj paskvil....nakolko nikto okrem neho sa paskvilu nezastaval, stanko si zacal vymyslat alterega s prezyvkami, ktore si normalny clovek v zivote neda (napr. izidor ci ako sa volala ta odhalena druha identita)...tak sa mu nato prislo, tak si tu dohodol (fakt neverim, zeby bol taky blby, ze by pisal zas sam za seba) so svojou spriaznenou dusou z greenie chatu pocas rozoberania chujovin, ze sem napise aky je greenie skvely.....zialbohu priblbly dovod, ze nema internet najprv jeho kamarat (ale icq chce) a potom zrazu Peter, z ktoreho sa vyklul ondrej bol od zaciatku nielen tematicky, ale aj retoricky uplne prehliadnutelny.....mna len dodnes mrzi, ze som nedokoncil parser, ktory som chcel nasadit na greenie chat...to by sme sa len pikosky dozvedeli...zaverom chcem povedat, ze pokial srnka stavkou vyliecil zhubny nador tohto portalu aspon na chvilu, tak tu bol svaty pokoj, no zialbohu nador je spat a prvou obetou sa stavam ja...uz ma nebavi co chalan stvara a ignorovat sa to neda...stretol som tu zopar spriaznenych dusi ako ---, r0x0r, borgcube, dodoedo,anes...len tak narychlo ma napadlo...drzte sa, lucim sa a este si rozmyslim, ci ten serial o exploitoch dokoncim, ale skor nie, alebo ho zavesim niekam inam...tak si tu nazivajte dobre a drzim palce v boji so zakernou chorobou!!
                      • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:09
                        Avatar lubos679   Používateľ
                        Skoda, na ten serial som sa tesil. :-/
                      • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:14
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        toho serialu skoda, drz sa tiez.
                      • Porozmyslaj.. 09.06.2009 | 01:18
                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                        Asi si ma pametas, raz si mi napisal, ze som lenivy, hovno sa tak naucim a pod. Pocuj neblazni, ten serial dokonci stahujem si to a mienim to prestudovat. A asi to nehovorim len za seba. Okrem toho jedna osoba nemoze skazit tento server. A to mam chapat tak, ze ty sa na to vyseres, a co? Bude tu o jedneho menej. Ked si ma zdrbal, tak som nad tym, rozmyslal, a mal si pravdu. Nieje tu len Hoferek, som tu aj ja a mne podobny, co Linuxu prepadli, ale niekedy potrebuju podpichnut, aby sa dostali aj trochu dalej. A co teraz maju vsetci odist? A chalani maju zrusit server? Je to evolucia. Organizmus vytrvalo odmieta co nieje jeho. Ak si to nenajde svoje miesto, ake to realne ma, casom to odumrie. Uz som to tu raz tusim Dodoedovi pisal.
                      • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:19
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                        Ahoj.

                        Boha, drž sa v tomto fuckerskom, špekulatívnom svete a to najlepšie na koniec !!!!
                        Vráť sa čoskoro!!!!
                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                      • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:22
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        co sa Ti stalo? na greenie chate sme si normalne pisali, spominal si ze bude najlepsia ignoracia, co som aj robil. a teraz zase toto?

                        podotykam ze ziadny peter ani nic podobne nie som. mal som nick timotej, cim som sa poriadne strapnil. odvtedy nikdy viac, vdystupujem len pod tymto nickom. ak chces odist, je to tvoja vec. nechcem ale aby ludia ochadzali kvoli mne, aj ked som tu nikomu neublizil a nemam v plane. pisal si mi rady ohladne vyvoja, ktore som si zobral k srdcu. preto tu menej pisem a viac vo virtualnej masine testujem a viac sa vrtam do pisania dokumentacie.

                        takze ver si comu chces, no ziadny peter ci ine mena nie som. mozno je to zaciatocnik a mozno je to niekto, kto mi chce podrazit kolena. neviem to. moze to vediet len spravca, a tym ja nie som
                        • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:29
                          123   Návštevník
                          co sa tyka greenie chatu davnejsie este....ani jednu z rad co som ti dal si nedodrzal, robis stale to iste, vtedy som este naivne veril v tvoju osvetu...
                    • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:18
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      prosim ta zamkni to tu, nech tu nie je zase dake flame vsetci vs. vsetci. aj tvojou vinou
                      • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:21
                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                        Nie, preco sa to ma zamknut? Treba to nechat tak, zni co si rozsial. Ina cesta nie je. Ak to neprijmes teraz, stale to bude horsie. Pre teba samozrejme.
                        • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:47
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          ja som si rozsial? ako? som zvedavy ako...

                          tak nech si je to otvorene. takze klamstva par ludi proti mne. toto portalu neprispieva
                          • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:50
                            prv   Návštevník
                            popros kamarata nech to lockne a vytvor si novu temu... toto portalu prospieva
                      • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:21
                        prv   Návštevník
                        zasa sa snazis odviest pozornost od toho o co tu naozaj ide? naozaj si myslis ze vzdy pride kamos adminko a lockne ti temu ked si narobis hanbu? naozaj sa spamataj hoferek....
                      • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:22
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                        Ahoj.

                        Nestaraj sa, nie si tak dôležitý, ako si myslíš, nie je to o tebe ....
                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                        • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:28
                          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                          Tak to bolo tvrde... Ale tak to je uz to isty cas nieje o nom...
                      • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:22
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        lol, tou poslednou vetou si to zaklincoval.

                        a preto chcem, aby tu dorobili blacklist na userov, aby som nemusel citat ich prispevky...
                      • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:38
                        anes   Návštevník
                        maj na pamati ze kazda akcia vyvola reakciu a tento zakon bohuzial neoseries, to co tu predvadzas nema obdoby a ziadny lock ta pred tym nezachrani...
                        • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:52
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          Ok teda. mozes mi vysvetlit co predvadzam? Branim sa proti klamstvam. Nic viac a nic menej. Takze pride nejaky klamar a napise, ze som taky a taky. Pridu dalsie ovecky a zopakuju to, pripadne dopisu nieco dalsie... dookola dookola dookola. Takze si par ludi zvysuje ego, zaciatocnikom robia z dobreho portalu strelnicu ci nepodarenu reality show a mne je len smutno, kam az moze clovek klesnut v snahe niekoho ponizit
                          • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 02:29
                            anes   Návštevník
                            pozri mna nezaujima ci a aky si, nema to s podstatou veci nic spolocne, bolo ti x-krat omielane kadial vedie cesta no nechcel si ju prijat, to ze si to dotiahol do tohto stadia je len tvoj problem a clovek s trochou sudnosti by mal vediet co by malo nasledovat
                            • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 02:35
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              ok teda - kadial vedie cesta? snazim sa co najmenej spominat to co robim a respektujem vsetky distribucie. nerobim si reklamy. Ale niekomu to stale vadi...
                              • NIE 09.06.2009 | 02:40
                                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                Ahoj.

                                A prečo by to mala byť pravda, čo teraz píšeš ?
                                Pretože to ty tak napíšeš, ako to chceš ?
                                Nenapísal si pravdu ...
                                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                              • Re: Nováčik ... 10.06.2009 | 21:19
                                Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                                Nechcem rypat, ale vo vecsine pripadov ak nie vo vsetkych, ked sa tu nejaky novacik opita na distribuciu, tak preve co napises je GREENIE. Ak toto nieje reklama tak potom neviem ...... Preco nenechas nech niekto iny neodporuci greenie.
                                • Re: Nováčik ... 10.06.2009 | 21:26
                                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                  nie je to tak celkom pravda. vacsinou skor odporucam na databazu znalosti (co som mal asi urobit aj v tomto pripade). castejsie je vsak otazka typu "dat si ubuntu alebo debian", kde sa zasadne greenie vyhybam
                          • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 02:42
                            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                            Dojemne..
                      • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:42
                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                        Samozrejme, ze si nezabudol aj na admina hodit vinu ale to bol zas len ubohy pokus o vydieranie, Stano ty sa nevidis? To uz je bez srandy, na odbornika. Naozaj nezartujem, ani neurazam.
                      • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:44
                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                        Jaj a vsetci vs vsetci? Si v obraze?
                        • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:49
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          vsetci z nejakej skupiny A proti vsetkym z nejakej skupiny B. rozny ludia s potesenim napisat "hoferek je taky a taky" a ludi ktori sa ma zastavaju.

                          je tu z toho sport
                          • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:54
                            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                            Ani nie. Sport urcite nie. Mna neprekvapuje, ze to ma taketo nasledky. Poznam velmi podobneho typa ako ty. A vsetci si o nom mzslia svoje. Voci mne je uz opatrny ale inde rad exceluje. Teda akoze. Len tak mimochodom bol to moj ziak...
                            • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 02:02
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              dodnes som mal respekt k tebe. ak sa vyznas do psychologie, tak preco svoje znalosti vyuzivas na zvysenie napatia?
                              • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 02:11
                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                Ach jaj to snad nie. zas niekoho obvinujes. Ty to nevidis? Zase to iste. Stale ta ista "technika" Ak mam teda nejake znalosti tej onej psychologie, tak venuj pozornost tomu co pisem...
                          • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:55
                            prv   Návštevník
                            /o\
                            • Re: Nováčik ... 09.06.2009 | 01:57
                              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                              :-D
                          • NIE 09.06.2009 | 02:02
                            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                            Ahoj.

                            Tak znovu.
                            Nenamýšlaj si, nie si tak dôležitý aby si mal skupinu svojich zástancov. Zasa sa mýliš vo svojich premisách, väčšine ľudí, ktorí kriticki reagujú na Tvoje príspevky, nejde vôbec o Teba, ale o Linux a čestnosť a štýl hry. Väčšine tu väčšinou lezieš na nervy a keď už konečne začne panovať názor, že je kľud tak začneš znova ....
                            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                            • Re: NIE 09.06.2009 | 02:12
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              Ahoj

                              tak ked znova, tak znova.
                              Som tu clovek ako kazdy iny. Bezny registrovany clen, ktori sa pyta ked nieco nevie a ktori pomaha tim, ktori sa na nieco pytaju - ak viem pomoct. Mam rad Linux a cestne vystupovanie. Viem, ze bez neho je chaos a problemy, a pocitil som to na svojej kozi ked som zacinal, ci nedavno s tym timotejom. Krok velmi zlym smerom. To, ze idem ludom na nervy, nie je tak celkom moja vina. Ak idem na nervy niekomu, tak sa vzdy najde niekto, kto chce nasledovat dav a povedat si nejaku tu urazku. Keby bolo po mojom, tak by tu klud bol. Debata o beznych veciach, od nastavenia servera po to, ako v tom linuxe napisat zavinac.

                              Ale tak pride niekto, kto sa opyta na linux pre pc bez netu. napisal som 3 distribucie, ktore sa mi na toto osvedcili. A uz vznikol konflikt.

                              Niekomu sa zapaci to co sa odporucilo a zas sa najdu ludia, co to vyuziju na konflikt proti mne.

                              Nevravim, ze je to nutne zamykat, teda kym je to v beznej rovine. Ked je to ale bitka za ucelom niekoho potopit, tak to nie je velmi spravne. Vela ludi si to tu prezrie a urobi si nazor. Nazor taky, ze bud ta strana je zla alebo ta. Alebo obidve, a nech uz daju s hadkami pokoj.

                              Tot moje nazory - bezneho registrovaneho cloveka. Ty mas ine nazory, dalsi ludia zase ine. Nevidim ale dovod, preco stale rozdychavat konflikt. Neviem ako je to u kazdeho s konickami, no mne lepsie padne skocit na jamendo a pustit si nejaku rockovu baladu, ako sa tu natahovat pre nejake ohovaracky a neviem co.
                              • Re: NIE 09.06.2009 | 02:17
                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                Vsetko to zvadzas na nazory. Lenze tu nejde o nazory. Nikoho totizto neseru tvoje nazory. Pouzivas Nespravne pojmy. Ako bezne. A to ze lezies niektorym na nervy, zas to nieje celkom tvoja vina? A koho, moja? Mira Bendika, Wlasateho? Ci Panbozkovej kravicky?
                                • Re: NIE 09.06.2009 | 02:21
                                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                  preco do toho pleties nesuvisiace osoby? o co tu ide ak nie o nazory?

                                  to, ze idem niektorym na nervy, je vina ludi, ktorym idem na nervy a maju chut s tym stale spamovat :)

                                  ake teda pojmy tu maju byt?

                                  a dolezitejsia otazka - co mozem urobit, nech sa konfliktni ludia (napriklad sam som povazovany za konfliktneho) venuju niecomu normalnejsiemu?
                                  • Re: NIE 09.06.2009 | 02:24
                                    Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                    Neostava ti nic ineho nez do dna vypit pohar ktory si namiesal. A mas pravdu to su naozaj nesuvisiace osoby, tak ako kazdy iny...
                              • Re: NIE 09.06.2009 | 02:29
                                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                Ahoj.

                                Ale ako dlho Ti tieto "Tvoje" názory vydržia ? Do ďalšieho príspevku ? Do 2 hodín ? Ako dlho vydrží Tvoj neliečený egocentrizmus odpočívať ? Opakujem, nenamýšlaj si o sebe, že si tak dôležitý alebo sa Ti robí taká krivda, že sa jedná o Teba. Keby si vedome k tomu neprispieval, myslíš že by sa o Tebe hovorilo ? V dobrom alebo v zlom? Je mi to ľúto, že realizácia Tvojich snov je taká komplikovaná, ale čo s tým má spoločné linuxos.sk ? Čo s tým mám spoločné ja ? Ako si k tomu prídu bežní užívatelia Fóra, keď si zrazu prečítajú hádku s bláznom ? Nehanbíš sa ?
                                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                • Re: NIE 09.06.2009 | 02:38
                                  Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                  ..problem je aj v tom, ze musi reagovat, nevie sa zbadat..jednoducho to tam nema...proste nechape, ze ma stichnut. A aj keby stichol, zavrie sa s pocitom, ala "Nikto ma nema rad". Ja som este nieco take nevidel....a nepocul.
                                  • Re: NIE 09.06.2009 | 02:53
                                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                    na minutku:

                                    - ondrej ci kto sa na nieco spyta
                                    - stano da dobru odpoved
                                    - skupina ludi napise nieco typu "stano nestrapnuj sa"
                                    - abraxas vyjadri svoj nazor
                                    - stano vyjadri svoj nazor
                                    - par ludi zvysi mnozstvo urazok

                                    vysledok - stano je zly.

                                    tebou navrhovane riesenie:

                                    - ondrej sa nieco spyta
                                    - nedostane odpoved, tak pojde na ine forum. alebo niekto nejako spomenie, ze s tym a s tym robil stano niekedy
                                    - niekto sa ozve, ze stano je zly
                                    - niekto sa ozve, ze stano je urcite ondrej, peter a neviem este kto
                                    - flame na temu stano je zly

                                    vysledok - stano je zly. aj keby som sa toho hlupeho konfliktu nezucastnil.

                                    no a takto by to malo vyzerat podla mna:

                                    - osoba 1 sa nieco spyta
                                    - abraxas da dobru odpoved
                                    - stano da dobru odpoved
                                    - dodoedo ma dobru odpoved
                                    - osoba 1 dostala dobre informacie, ktore pomohli s nejakym problemom a pride zas
                                    po case T pride na forum osoba 2 a zas da nejaku otazku. Odpovie napriklad zase abraxas, zase stano, zase dodoedo a tiez osoba 1, ktora postupne ziskala nejake vedomosti


                                    spravne je teda podla niekoho riesenie 1, teda ak si chce niekto vrtat do cloveka ktori sa brani. alebo riesenie 2, kde sa ten clovek nebrani, takze to nie je taka "haluz", a riesenie 3, kde sa namiesto hadok pomoze. a volny cas sa stravi napriklad bicyklom ci pocuvanim hudby.
                                    • Re: NIE 09.06.2009 | 04:40
                                      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                      ..prečo ma robíš lepším, ako ostatných? Ja som v skutočnosti horší, lebo už mám nejaké roky (viď profil :-) hehe) Takže to čo mňa nasere teraz, tak mať 25 tak ťa asi zahluším :-|
                                    • Re: NIE 10.06.2009 | 00:03
                                      ondrik   Návštevník
                                      no napisal si to pekne az na JEDNU CHYBICKU !!!! STANO NEDA DOBRU RADU STANO VNUCUJE GREENEEEEEE
                                • Re: NIE 09.06.2009 | 02:44
                                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                  moje nazory su rovnake v tomto uz velmi dlho. dlhodobo respektujem ludi s nazormi a snazim sa od nich priucit. No co, ty si tu potrebujes nejake ega zvacsovat ci zmensovat ci neviem co. O koho sa teda jedna? Som teda zvedavy... alebo chces povedat, ze keci typu "hoferek strc sa" sa tykaju vsetkych len nie mna? zase nevymyslaj :)

                                  Vedome prispievam radami pre tych, ktorym viem pomoct. Co je na tom zle? A hadky s blaznami su hnusne, prave preto sa s tebou nerad hadam. Nehanbim sa ale za to, ze sem prispievam. A radsej prispievam tam, kde je moja pomoc vitana, ako do tvojich zabomysich vojen. Zamysli sa, co robis. Si admin, ktori zasieva konflikty, robis si nechutnu srandu z niekoho a len vytvaras dalsie a dalsie problemy.

                                  Preco vlastne linuxos nenavidis? Preco pises clanky na portal, ktori chces poskodzovat vyvolavanim konfliktov?

                                  Schvalne urobim tu ciaru. Kto pod nou zacne do niekoho rypat, ten nema v hlavne vsetko v poriadku. Ukaz svoju ludsku stranku a kasli na stana, kasli na greenie ktore nepouzivas a rob nieco uzitocnejsie.

                                  Tomas Srnka tu urcite rad uverejni daky dobry clanok ked ho napises. A ja Ti tam dam rad spravodlivy koment. Bez ohladu na tvoje spravanie - pretoze budem reagovat na clanok, nie na autora.

                                  Tu je ta spominana ciara:

                                  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                  • Re: NIE 09.06.2009 | 02:50
                                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                    Ahoj.
                                    Nie.
                                    A prečo tu píšeš čiaru ?
                                    Pretože to tak Ty chceš abu to tak bolo ?
                                    Nenamýšlaj si to, nemáš pravdu ...
                                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                    • Re: NIE 09.06.2009 | 02:56
                                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                      Ano, prajem si, aby sa zbytocne konflikty skoncili. Ak nemam pravdu, tak mi mozes napisat aka je ta pravda. Ci uz sem na forum, alebo cez IM alebo e-mail
                                      • Re: NIE 09.06.2009 | 03:00
                                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                        Ahoj.

                                        Nie.
                                        Neverím Ti to, lebo si to len namýšlaš, že to tak chceš.
                                        Nemáš pravdu ...
                                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                        • Re: NIE 09.06.2009 | 03:07
                                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                          namyslam si ze chcem, aby tu neboli stale dookola rozne flame a hluposti? myslim, ze ma ani trochu nepoznas a nechapes. a ani nechces.
                                  • Re: NIE 09.06.2009 | 05:03
                                    Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                    ..ja som tu čiaru myslel ináč. Ty si z toho spravil zas nejaký svoj únik. Tú si mal spraviť sebe, za svojím "opus operandi" a ty si ju postrčil pred nás...Vieš Stano, nejak mi prišiel na myseľ Dodoedov povzdych po tom, čo si zháňal ľudí (jak obvykle) na realizáciu svojich nápadov. Bolo to niečo ako "Stano už nevládzem!" A už som aj ja unavený. Proste unavený... Zas si to totiž okresal na "zlý a dobrý" a zas "Stano je zlý" a vôbec si si nevšimol, že nikto tu netvrdí, že si zlý. Ani pri jednom "flame" som si to nevšimol. Len ty berieš všetko takto osobne. Všetko vztiahneš na seba. A "ten ma nemá rád" a "ten ma nenávidí" a ten zas "rýpe"... niesi schopný sa baviť o veci Teraz budeš ostro polemizovať, ale ty vyvoláš každý, alebo skoro každý spor. A nehovor na Dodoeda (aj keď nieje odkázaný na to aby som ho bránil), že si na tebe rieši ego, lebo je to prakticky nezrealizovateľné. Nič v tejto hádke nepovedal od veci, teda ak som v obraze, len to, čo povie každý nahnevaný človek, ktorý vie prečo sa nahneval...
                                    • Re: NIE 09.06.2009 | 05:25
                                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                      uz to snad nechajme tak. zobral som dost ako urazku to, co kedysi napisal - to "stano uz nevladzem". vymysli sa dobry napad a teraz taketo nieco. Ako keby som daval navrh na vyrobu atomovej bomby.

                                      suhlasim s tebou, vela toho beriem na seba. Vsak ale ako to mam brat? vyroky typu "z velkej knihy zazrakov greenportu" a podobne si utokom na koho? S tym "stano je zly" sa tu da stretnut stale. napriklad tu bol vyrok, ze urcite som daky ondrej ja, a ze kazdy vie o koho ide (myslene zase na mna). Na koho su toto utoky? Ked som pisal skutocne ja pod inym nickom, okamzite sa napisalo ze je to z rovnakej IP. Preco to nie je teraz?

                                      Podla mna sa tu naozaj bavi v tomto vlakne nie o tom, o com by sa malo bavit. Nevyvolal som to a nemozem to ukoncit. Nie som tiez zodpovedny za to, ze je zas diskusia o niecom nesuvisiacom tak s povodnou otazkou, ako aj s etikou.

                                      podme ale k otazke teda. bolo nieco o systeme pre pc bez internetu. aky by si tam odporucal? nech pozeram ako pozeram, nevidim tvoje odporucanie, teda vidim len neodporucenie slackware pre zaciatocnika, co mame rovnaky nazor.
                                      • Re: NIE 09.06.2009 | 08:57
                                        prv   Návštevník
                                        kazdemu tu je jasne ze ip ondrej/peter bude ina ako tvoja... lenze vystupovanie a chvalenie od ondrej/peter je presne take iste ako to tvoje ked si sa uz X krat chvalil ake je greenie dobre a ze OKAMZITE tam funguju vsetky veci (prehravanie mp3 a pozeranie filmov!)... fakt by si mal mat svoj twitter kde by ludia ktorych naozaj zaujima co robis mohli citat... je tu strasne moc nahod ktore poukazuju na tvoju osobu a podla mna si Ondrej/Peter naozaj ty a strasne sa tesis ze ti nikto nic nemoze lebo ta ip neni tvoja domaca ale open wifi .. sranda by bola keby si sa pripojil na niekoho AP s tvojej bytovky a nakoniec by ta ip bola rovnaka...
                                        • Re: NIE 09.06.2009 | 10:54
                                          niekto   Návštevník
                                          Ach hoferek,hoferek, prečo si hoferek... napísal by klasik.
                                          Tu na fóre však vyrastá OVELA väčší kus a to je samo javoran. Pozrite sa na toto kvietko a uvidíte, že toto je super virus, super spam... Je tu mesiac a čo ten už vyplodil ..?
                                        • Re: NIE 09.06.2009 | 11:58
                                          Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
                                          fuha, zacina to tu smrdiet vyserniciami. Tolko nahromadeneho zla je viac a viac na tomto linuxos.
                                          Viem ze osocovanie je slovensky sport, ale az takto hlboko klesnut na tomto donedavna normalnom fore. Pozorujem, ze nie len tato diskusia sa zacina podobat na dalsie este zaujimavejsie, slovenske forum - hokej.sk alebo hokejportal.sk. Ta podobnost sa zacina dost znatelne vykreslovat, dostava konkretne crty urcitej pospolitosti.
                                          Kliknem na toto forum a same osocovanie, nadavanie cloveka cloveku. Ale k teme - aku distribucia nainstalovat na notebook - nevidno ani naznak bieleho tunela. Na konci precitaneho, citatel v nadeji, ze konecne dostane uspokojivu odpoved, sa stale ukazuju nic nehovoriace narazky a urazania.

                                          Je jedno kto zalozil tuto ohovaracsku a nenavistnu kampan, nikoho to neopravnuje sa chovat ako bludicka. Pouzil som metaforu na urcitu skupinu zien.

                                          Moja skusenost s linuxom je taka, ze po 13 rokoch nadseneho pouzivania linuxu, mam na notebooku Ubuntu 9.04 a na novy PC som dal kupene Windows Vista 64 bit.
                                          Na pocudovanie vsetko funguje tak ako ma, notas je pracovny a PC pracovno - herne.
                                          A odteraz to odporucam kazdemu. Pri otazke preco linux a aj windows je jednoducha odpoved, nie kazdy ma cas riesit nove zahady.

                                          prajem tejto komunite len to najlepsie

                                          olfi
                                          • Re: NIE 09.06.2009 | 12:03
                                            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                            Ok. Čau.
                                        • Re: NIE 09.06.2009 | 13:27
                                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                          boze tak mu vsetko ide. a?

                                          aky problem?

                                          ak by si si zobral akukolvek distribuciu a pridal tam kodeky, tak by to slo aj tebe nie? zoberies debian, pridas tam programy ake chces a ide Ti to aj bez internetu. zoberies slackware, pridas co chces na medium a ide aj bez internetu. zoberies mandrivu...

                                          a peter ci ondrej ci ine mena nie som. nie je to moj pravopis (alebo chces povedat ze kazdy, kto pise niekedy o greenie som ja? alebo kazdy kto pise bez diakritiky na forum som ja?). skratka to ja nie som, uplne uprimne. zozen si na neho kontakt a na mna a kludne napis.
                                      • Re: NIE 09.06.2009 | 11:04
                                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                                        jaj ty, linuxova celebrita
                                      • Re: NIE 09.06.2009 | 11:46
                                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                        Snáď len toľko, že keď, bola Evita ako manželka argentínskeho prezidenta už ani neviem v ktorej krajine na ofciálnej návšteve, ľudia na ňu kričali "Kurva,kurva!" Náramne sa jej to nepáčilo. A bola dotknutá. Ale u svojho pobočníka sa porozumenia nedočkala, povedal jej. "Viete je to tak, aj mne ľudia hovoria pán admirál, aj keď som už veľa rokov nebol na mori..."
                                        • greenie 09.06.2009 | 12:28
                                          Avatar toneubo Greenie  Používateľ
                                          pocuvajte, ja len neviem o com tu tocite ... sak si urobte vlastnu temu. ondrej sa pytal, ze aku distribudiu mu odporucite a vy tu debatite kto ako co kedy zaco preco a naco. no ta super.
                                          inac ohladom greenieho ... ja som zaciatocnik, ale vyskusal som uz kadejaku distribuciu a greenie mi zatial sadol ako uliaty. vsetko co som na nom spustil mi ide, este aj huawei od orangeu, co mi robilo problemy pri ubuntu napr. a stanislav mi toho aj dost poradil, takze nekydat nanho dobre ? ....

                                          majte sa
                                          • Re: greenie 09.06.2009 | 13:21
                                            ---   Návštevník
                                            cele to zacalo tymto nezmyslom ,kazdy sudny clovek to nemoze napisat, potom sa samozrejme odvija flame. Niekto si haji svoju (som presvedceny ze ani to nie je pravda) robotu a ta nestoji za vela oproti ubuntu. Kazdu kritiku obracia do prapodivnej roviny utoku na seba a straca sa v podstate kritiky. Alebo kritiku povazuje za pochvalu. S takymi ludmi sa tazko vedie zmysluplny dialog a neda sa postupovat dopredu. A to je problem jedineho cloveka, ktory si mysli ze objavil ameriku a potrebuje to roztrubovat do sveta. Ale co cakat od uradnicka co sedi cely den v kancli niekde v statnej sprave a nema paru o programovani a matematike. Ani upratovacka nemoze sefovat uradu na ktorom beha s metlou aj keby chcela. Upratovacke to nikdy nebude umoznene ani len skusit, linux dava moznost tvorit celkom slobodne kazdemu a tak to dopada.
                                            • Re: greenie 09.06.2009 | 14:11
                                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                              napisal som svoj nazor. dal som tam 3 distribucie podla toho, ako su vhodne.

                                              ak teda chces vyvratit ze to co robim je zle, tak si vyskusaj na tychto podmienkach viac distribucii a zelenu medzi nimi. ako som uz spominal inde, zober si akukolvek distribuciu, uprav si iso obraz pridanim toho co potrebujes a pojde Ti to aj bez internetu. ak je teda distribucia ktoru pouzivas ty lepsia v tomto nasadeni, preco to nespomenies?

                                              viem ze moje znalosti programovania su nizke, nikdy som na skole nemal informatiku a tlacim do seba informacie iba teraz. ak su teda chyby, preco mi s nimi nepomozes?

                                              mam napriklad jednu staticku tabulku urobenu v QT so statickymi kniznicami, ma to 10MB. Pomozes mi to prerobit do GTK, nech to ma nizsiu velkost? Alebo svoje velke technicke znalosti si nechavas pre seba? Tak ci tak, takuto pomoc by som prijal, a pomohlo by to viac ludom, ako vecne nadavanie na Greenie.

                                              Kritika znamena, ze je zle toto pre toto a pre toto. nie urazanie ze je to cele na figu. BTW v kancli nesedim :) Na internete moze publikovat kazdy, kto dodrzuje urcite pravidla. Tie som v minulosti par krat porusil, co ma samozrejme mrzi. neznamena to teraz ze som bezchybny. to nie sme nikto.

                                              ako by si ten nezmysel napisal ty?
                                              • Re: greenie 09.06.2009 | 15:45
                                                ---   Návštevník
                                                ja nie som programator a ani sa do toho neplacim, mam vypestovanu sudnost a zmysel pre sebakritiku. A ked vidim ako sa ty pustas do niecoho o com nemas ani paru davam to jasne a zretelne najavo. Ked to tebe nevadi, ze na to do coho si sa pustil nestacis, tak bud aspon sebakriticky a uz konecne uznaj ze greenie je v koncoch a troskach. Nemam rad ludi co sa hraju na nieco viac nez su a beru si na seba fiktivne povinnosti (a poslanie) ze musia zmenit svet.

                                                Keby si stal o nazory a napady, nikdy by premalovane ubuntu nemohlo vzniknut, ale iba SK lokalizacia v podobe CD. S jednoduchym menu, kde by boli polozky co su na CD, aby sa dali jednym kliknutim doinstalovat. Robota na jedno popoludnie, dosah maximalny, vysmech nulovy. Nestratil by si tvar pred verejnostou a so ctou by si vyrabal CD. Ver tomu ze by bol o to enormny zaujem, lebo tu take nic nie je.
                                              • Re: greenie 09.06.2009 | 23:43
                                                ?????   Návštevník
                                                co je to greene???
                                            • Re: greenie 09.06.2009 | 15:48
                                              Avatar toneubo Greenie  Používateľ
                                              sak ved dobre. keď je niekto presvedčený, že odporúča dobrú vec, tak prečo nie. a okrem toho odporučil aj ďalšie dve distribúcie, takže tu nevidím žiaden problém.
                                              veď keď by si pracoval na nejakej distribúcii, tak sa snažíš ju robiť pre širšie spektrum využitia nie? a keď sa ti to púodarí tak odporúčaš ďalej ... no nie ??? a v prvom rade odporúčaš svoju vec, keďže vieš o čom všetkom je.
                                              si myslím, že to je úplne v poriadku ... a nakloniec stanislav to len odporučil, nič nevnucoval
                                          • Re: greenie 09.06.2009 | 13:31
                                            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                            Ja by som sa na tvojom mieste držal, tej prvej vety
                                          • Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 14:07
                                            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                            Ahoj.

                                            Toneubo, zaujala ma Tvoja veta o tom, že si vyskúšal už "mnoho distribúcií". Môžeš nám tu prosím napísať, ktoré konkrétne distribúcie si už vyskúšal ? Toto Fórum je aj o získavaní čerstvých postrehov užívateľov.

                                            Srdečná vďaka.
                                            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                            • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 15:44
                                              Avatar toneubo Greenie  Používateľ
                                              ahoj:)
                                              vyzeráš rozumne, nie ako "-- -", čo si nevie ani na nick prísť. Veď tu je to o zbieraní skúseností a pod. a nie kto ako čo robí. Si myslím, že kto nevyskúša tak nevie.
                                              Chcel by som Ťa uviesť do mojej problematiky a zmýšľania.
                                              1. išlo mi o stabilitu a spoľahlivosť systému, čiže som volil linux (myslím, že správne)
                                              2. o bezproblémové pripájanie na net. robil mi hlavne problém mobilný internet od orange
                                              3. mám slabší notebook a windows tu ani z ďaleka nešiel tak, ako mi šlape linux:)
                                              4. a v poslednej rade o legálnosť, nie na úkor funkčnosti

                                              Najprv som začal s Ubuntu. Tam som mal problémy s mobilným internetom. Potom som skúsil Xcfe, Xubuntu a nakoniec som skončil pri Greeniem.
                                              Všetko o čo mi išlo, tak Greenie zvláda v pohode, ešte aj ten mob. internet tu nabehol bez problémov a akýchkoľvek nastavení.
                                              Samozrejme som otvorený stále novým možnostiam:))))
                                              Ale zatial naozaj som sa nestretol zo žiadnym výrazným problémom a ak aj áno, tak som to vyriešil za pomoci fóra:)
                                              ( som ináč tak trošku pokročilejší začiatočník:)

                                              Do "videnia" :)
                                              • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 15:48
                                                ---   Návštevník
                                                myslis ze tvoj nick je niecim iny ako moj ---? Ja sa takto podpisujem uz roky tu vo fore a si druhy, ktoremu to vadi (po hoferekovi samozrejme). Radim ta do tej istej skupiny ludi co im ide o talafatky a podstatne veci prehliadaju.
                                                • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 15:50
                                                  Avatar toneubo Greenie  Používateľ
                                                  jasnééé ... šak rob ako ako chceš. ja už som si tiež urobil názor na teba, tiež si v nejakej tej skupinke
                                              • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 15:59
                                                anes   Návštevník
                                                tak aby som ta vyviedol z omylu, podpora je uz nejaky ten piatok priamo v jadre, jedine co bolo treba spravit bolo stiahnut ppp skripty pripadne par klikov v gui frontende
                                              • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 16:27
                                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                ...pozor na "---" on nieje ani hlupák ani neviem aká skupinka, tiež som mu krivdil aj robil narážky na jeho anonymný nick, ale to som ešte nebol uvedený do problematiky, a váha argumentov ktoré písal, bola stále väčšia.
                                                • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 16:37
                                                  Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                                                  to, ze "---" vie dobre poradit ho neospravedlnuje (ani nikoho ineho), ze vyvolava flame.

                                                  BTW: o co je tvoj nick neanonymnejsi? (okrem toho, ze musis mat asi vyplneny email vo svojom profile?)
                                                  Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                                                  • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 17:34
                                                    Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                    iste nemusel reagovať tak ako reagoval. Ja by som to nespravil, že by som hneď napadol Greenie. Ale každý sme iná povaha. Dobre neospravedlňuje ho to, ale ruku na srdce, nieje to pravda? Veď ja som sa Stana zastával, a už aj ja mám jaksi... Čítal si tie rozhovory s ním pre Linuxexpres a Root ? A povedz necítil si tú hanbu? Lebo ja hej. Ale opakujem, ja by som tak nereagoval, ale to bude tým, že mám asi väčší nadhľad (prepáč --- ) Ale viem to pochopiť. A okrem toho je to len --- ? Lebo všimni si, Dodoedo, borgcube, 123, prv, anes...ale myslím si, že máš pravdu, len jak si...no dobre, čas to celé aj tak zhodnotí.
                                                    • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 17:54
                                                      Avatar toneubo Greenie  Používateľ
                                                      no jo .. čas to zhodnotí :) a keď už sme pri tom openSUSE, možno by som ho aj vyskúšal ... to vieš, stále ma láka niečo iné vyskúšat :) ale to len tak možno:) a ešte ak by si mi vedel pomocť ohľadom zálohy systému, tak by som to uvítal:)
                                                      • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 18:33
                                                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                        Neviem, aký máš systém, ale asi greenie, čo je viac-menej ubuntu, takže skús toto

                                                        http://wiki.ubuntu.cz/Z%C3%A1loha%20a%20obnova%20syst%C3%A9mu

                                                        raz som podľa toho zálohoval a nemal som s tým žiaden problém.
                                                        • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 20:15
                                                          Avatar toneubo Greenie  Používateľ
                                                          oki .. dikes :)
                                                    • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 17:57
                                                      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                                                      Hanbu som necitil. A preco aj? Je greenie moj vytvor? Nie.

                                                      A k ostatnym. Ak im vadi, ze stano odporuci greenie, nech odporucia lepsiu alternativu. Zabudnime na to, co stano robil pred tym, za co sa aj ostavedlnil. Teraz iba odporuci greenie a uz sa na neho vyruti banda <dopln si injektivu podla vlastneho gusta>, ktori na neho zautocia.

                                                      Prosim ta, odpovedz aspon na toto: Hanbil si sa za co ked si cital tie rozhovory?
                                                      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                                                      • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 18:16
                                                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                        To by som ti napísal, aj keby si sa nespýtal. Možno som to nenazval tým správnym slovom, ale mňa vážne omínalo, keď som to čítal. Keď sa vyjadroval na na kladené otázky. A ako! A čo tam vravel v pozícii vývojára distribúcie. Aké psychoticko-infantilné haluze motajúce sa okolo jeho asi čriev, či okolo čoho. Vážne, neviem to exaktnejšie pomenovať ako hanbu. Možno som sa aj červenal. Možno som senzitívny na vzťahy medzi subjektami, ktoré tam vznikali. Keď vidíš, že subjekt to necíti a cítiš to za neho... Nevymýšľam si, naozaj som to takto pociťoval.
                                                        • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 18:38
                                                          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                                                          Prave som si este raz precital diskusiu na root.cz a naozaj ta nechapem... Co ti na tom vadilo?
                                                          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                                                          • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 18:50
                                                            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                            prečítal si si aj tú na Linuxexpres? Potom ti odpoviem.
                                                            • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 19:04
                                                              Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                                                              Myslis toto? http://www.linuxexpres.cz/proc-pouziva-linux/stanislav-hoferek este je tam recenzia na greenie, ale nieco dalsie som nenasiel. Ale po precitani toho prveho ta stale nechapem.

                                                              Ak myslis nieco ine, tak posli link.
                                                              Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                                                              • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 19:22
                                                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                                Nie myslel som práve tie dva. Ináč 123 to práve napísal, len ja som zvažoval, jemnejší sppôsob. Tá neuveritaľná zakomplexovanosť to. Tie citáty čo tu 123 uviedol ti nestačia, však som musel predýchávať keď som to čítal, alebo tieto

                                                                "Mandrake 9.1. Spomienky... teda nič moc. Niečo som inštaloval, no nevedel som čo. Toto išlo, toto nešlo, len mi to akosi nechcelo spustiť exe súbory. Vrátil som sa ku oknám"

                                                                "Cez explorer som hľadal nejaký crack ako bežný softvérový pirát tej doby... výsledok bol formát disku a inštalácia Mandrake 9.1 zas a znovu. Keď tu na potvoru nepozná disk. A sakra... "

                                                                "al skúsenosti s Mandrake, tak mi kus radil. Mandrake 10 sa nainštalovalo, do neho sa vošla po akejsi alchýmii aj Opera... to bolo ono! Ale predsa... Mandrake bol fajn, no kus old. Prešiel som na Mandrivu 2006, potom Suse, potom zas Mandriva, potom zase Suse... nevedel som tam poriadne inštalovať softvér - a navyše som ho moc nepoznal. Čo teraz?"

                                                                "Ako správny ťažký king som teda nahodil Slackware.
                                                                Snažím sa snažím... ale slack nebol celkom šťastný výber. Takže chcelo to úplnú zmenu. Ale kam ísť? "

                                                                "Xubuntu? Milý, pekný systém... a keď som zistil, že existuje ten Synaptic, tak zrazu všetko išlo! Aj MP3, aj videá, aj zápis na NTFS. "

                                                                "A ak sa mi niečo nepáči - tak sa prepnem ako root, pomením čo chcem a som so svojim výtvorom spokojný. A ak chcem, dám to na internet...

                                                                Stanislav Hoferek, tvorca distribúcie Greenie"

                                                                To je rétorika vývojára? Ja nechápem, ako že to s tebou nič nerobí.. Dolu malo byť napísané, "Ako sa Jožko Mrkvička k Linuxu dostal aneb Kurvahošiguttentag.."
                                                                • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 19:34
                                                                  Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                                                                  A co ti na tom vadi? Kazdy s linuxom zacinal a vacsina ludi prechadzala s windowsu. Aka ma byt podla teba retorika vyvojara? Ma pisat epos? Bajky? Romany?
                                                                  Alebo pisat v hexametri? Proste napisal, ako sa dostal k linuxu. Co je na tom zle? A napisal to nekonvencnym sposobom, aspon to nebolo suche :-)
                                                                  Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                                                                  • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 19:44
                                                                    Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                                    Ok tak nič. Okrem toho, ako som už spomenuul, je by som na to nereagoval, tak že napadnem Greenie, ale chápem aj chalanov, lebo si pamätám tie výmeny názorov. Máš nad tým nadhľad. Asi tak by to malo byť, ale pýtal si sa. Okrem toho nikde to tým, čo tu píšeš ani nevyvraciaš. Ale máš pravdu nechali sme sa strhnúť a pokoj stojí viac ako táto šarvátka..
                                                                    • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 19:56
                                                                      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                                                                      Ako chapem ze pre to, co robil ho nemaju v laske. Chceli od neho, aby sa tak prestal spravat, co aj prestal. Ale oni nie a to mi zacina vadit...
                                                                      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                                                                      • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 20:10
                                                                        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                                        Viem...preto som aj Stanovi písal, že si to bude musieť vypiť do dna, ale to sa zas jemu nechce. Chce aby ho hneď brali tak ako chce on, a to naozaj nieje možné.
                                                          • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 19:04
                                                            123   Návštevník
                                                            viem ze si serem do huby, ze sem pisem, takze predtym ako mi to niekto zacne vytykat tak si to priznavam ok?...http://www.root.cz/clanky/stanislav-hoferek-ubuntu-je-prilis-konzervativni/ staci si precitat tento rozhovor a sudny clovek sa od hanby prepadne pod zem, klamstva, chujoviny a dristy typu "Je veľkou zvláštnosťou, že za celý rok mi nenapísal na XMPP, ICQ a dokonca ani e-mail nikto s tým názorom, že je to celé zbytočné a mám sa na to vykašľať." "Ako som pred pár týždňami zistil, meno Stanislav by sa dalo vyložiť ako „staň sa slávnym“. Takže robím Greenie a čakám na Oscara." "Snažím sa robiť operačný systém po novom. Tak ako zmenili scénu Gael Duval alebo Mark Shuttleworth, tak sa snažím rozvíriť prach so svojim projektom aj ja. " a cely rozhovor sa nesie v podobnom neskutocne hlupom duchu...robit operacny system??? ved chalan nema ponatia co je to operacny system, ako funguje, ako sa tvori atd.....nech si robi tu vec ked sa mu zachce, ale nech ju sem netaha, nech ju sem netahaju jeho alterega!!! kebyze venuje ten cas, ktory premrha obhajovanim greenie na roote, tuto a neviem este kde vsade, na zveladovanie, tak by to cisto teoreticku, aj ked nerealne, mohlo nejako vyzerat. greenie si nainstaluje len clovek, ktory nema ponatia o linuxe a kto sa pri slovach ako debian, slack, arch prezehnava a dava si okolo krku struciky cesnaku....argumenty typu su tam kodeky su smiesne, ved aj vo winoch si clovek kodeky musi sa nainstalovat atd atd...preklady typu firmware->firmver su totalne nemiestne!!! takze nech si kazdy precita ten rozhovor a komu netukne, ze mame docinenia s pacientom, tak ......
                                                            • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 19:33
                                                              Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                                                              S prvou castou vety suhlasim:-D (ale bez urazky)

                                                              A co sa tyka ostatneho, To s tym XMPP a ICQ neviem posudit, ja som mu nepisal.

                                                              To s tym oscarom, to nepoznas, kedy si clovek robi srandu? Bud to vypichujes naschval, aby si mal na co o nom hovorit, alebo mas fakt iny zmysel pre humor. Poradim ti, ak clovek niekedy trepne uplnu nerealnu blbost tak nie nutne to musi mysliet vazne a caka, ze to danemu cloveku dojde...

                                                              A podobne mi to pride aj pri ostatnych "citaciach".

                                                              A co sa tyka toho tahania sem greenie. Jedine ako ho sem zatiahol je, ze ho niekomu poradil, nevnucoval, len poradil, co mi pride ako uplne regulerne a nechapem preco ti to vadi.

                                                              Ostatne veci podobne. Co sa tyka argumentu, ze vo winoch si kazdy musi aj tak nainstalovak kodeky. Linux nie je windows a porovnanie ze nieco je aj vo windowse tak nie je na mieste. Windows nema byt referencny system.
                                                              Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                                                              • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 19:37
                                                                123   Návštevník
                                                                OMG.....pracuj na sebe, studuj, vzdelavaj sa a ak pan bozko sa na teba usmeje, raz mozno pochopis, o com tu piseme...uprimne ti drzim palce
                                                                • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 19:43
                                                                  Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                                                                  studujem, neboj, ale mam pocit, ze debata s tebou naozaj nema zmysel. A prosim, popracuj na svojom zmysle pre humor...
                                                                  Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                                                • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 17:10
                                                  Avatar toneubo Greenie  Používateľ
                                                  veď v poriadku, ja nechcem na nikoho útočiť, len ma nahnevalo ako sa pustil do stanislava, napriek tomu že len odporučil svoju distribúciu a okrem toho ešte dve, nikomu nič nevnucoval a on ma prvý zaradil do nejakej "skupiny", takže bez ohľadu na to aký je, tak tiež nie je úplne fér.
                                                  a hlupákom by som ho určite nenazval.
                                                  ja som len tak nestranne sa ku tomu ozval:)
                                              • Re: Začiatočník mnohých distribúcií 09.06.2009 | 16:32
                                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                                Huawei zvláda openSUSE úplne hravo, a čo som teraz skúšal SUSE 11.2 Milestone RC2, tak ver never doslovnými dvomi kliknutiami som bol na nete, v live CD. Všetko je tam automatické. To je niečo pre nás BFU...
            • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:44
              lili   Návštevník
              tak teba mi je ozaj luto.. a kedy prejdes na linux??
            • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 20:35
              Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
              len taky detail nechcel si to pre kamarata? .... ;-)
              • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 20:57
                prv   Návštevník
                ked si pozries jeho posledny fail (vista vs linux) a toto tak zistis ze ondrej/peter je hoferek ktory si kupil stary notebook a nasiel kuzlo wifi... najvacsia sranda je ze on sa sam prezradi a ked mu niekto nieco povie on sa stale robi ze o nicom nevie..cele zle;) este cakam kedy tu niektory greenie rytier vytiahne ze vyslo greenie 5j a ze je uplne skvele a vsetko mu tak okamzite ide a ma to mega zmien a vylepseni a je to najlepsie distro ake kedy pouzival... trapas
                • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 22:45
                  Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                  Ved ja viem ja som len poukazal na nedostatok v Ondrejovej/Petrovej/Stanovej/Timoteiovej reakcii. Lebo clovek ktory ma win a nema dovod vyskusat linux, tak ho neviskusa aj ked ho ma doma a je pre KAMARATA Stana/Ondreja/Timoteja/Petra. Obvzlast v tak kratkom casovom intervale a hned po stanovej reakcii dopise ze aky je greenie super, lebo urcite prezkumal vsetky zakutia a ece prebehol aj ine distra, ked napisal ze greenie mu sadne. Neviem ja kym som prisiel na to aky linux je prema vhodny, ze o programi sa stara package manager a podobne, to ze kodeky niesu non-free, my trvali dost dlho. A ty Ondrej si to stihol behom dvoch dni.
                  to: prv mas pravdu je to CELE ZLE!!!
                  • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 01:44
                    Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                    Chcem sa len podeliť o rovnake zažitky. Presne tak to bolo aj u mna. Mal som doma Linux už pol roka ak nie viac, a stale naliehanie, zo strany človeka, ktorý mi ho dal, kým som ho vôbec nainštaloval. Potom som pol roka čumel jak puk. Hehe, iný súborový systém :-) akože škrabal som sa za uchom, že kde je vlastne čo. Šak viete (kde je C?, jaké hd0, sda1, sda2,sdb, sdc, src1... jaký /dev/media/usb?, A z toho som už bol úplne v riti, že samostatná partícia /home, je vlastne v súborovom priečinku rootovskej partície, kde sú teda hranice medzi partíciami? ja viem, sú to triviálnosti, ale keď poznáš len C, D, Program Files... a toto vidíš 1.krát, nieje ti všetko jedno :-D ) a potom balíčkovací systém, závislosti... kým ti dôjde poézia toho systému... pamätám, že som chcel aj zutekať...
    • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 15:44
      Avatar omdzor #!  Používateľ
      Davno som sa tak nezabavil =) skoda ze som vcerajsi vecer stravil prijemnejsimi cinnostami(pivo, hudba atd.)
      #! /usr/bin/env python
      • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 16:22
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        A ver tomu, že sa už dlho takto nezabavíš...
        • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 17:55
          Avatar omdzor #!  Používateľ
          Mne len nejde do hlavy, ako moze jeden clovek tak rozvirit hladinu fora a zapalit tolko vasni v dospelych a inteligentnych ludoch... Potom sa to zvrhne na osocovanie, urazanie a robenie si posmeskov a celkovo na nieco uplne ine ako prvotny ciel fora. Nechcel som tu prispiet a pridavat tento flame ale co uz, stalo sa... Tymto vyzyvam vsetkych, ignorujte tuto temu a nezahlcujte ju dalsimi zbytocnymi prispevkami!
          #! /usr/bin/env python
    • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 22:37
      Juraj   Návštevník
      Gos
      • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 22:42
        hidden   Návštevník
        niekto
        Som sa len pýtal a nikdo mi tu nepovedal že musím zmeniť kernel na 2.6.27 ale 30 lebo od 28 do 29 ten problem je, musel som sa spojit s človekom ktorý má ten istý noťas a užíva Debian.
        Takže tu na fóru som toho moc neporiešil, a ak mna považuješ za spamera tak potom čo táto téma ktorá ma už 175 prispevkov a kazdy si tu melie svoje, niekto mi to pripadá akoby mohol linux používať len niekdo lebo ten komu niečo nejde a nikdo mu neverí je spamer. No čo už.
        • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:07
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Samo, prosím Ťa prestaň s tým. Ak Ti toto fórum niečim nevyhovuje, tak Ti nič nebráni aby si skúsil prispieť alebo pomôcť, tak už prosím toľko nefrfli.

          príjemný deň želá
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:12
            hidden   Návštevník
            Však som pomohol pri Wifi Ubuntu 8.04, tak tichúčko a len odpovedám na prispevok od niekto, ktorý bol účtovaný na moje meno. A okrem toho žiadam Admina aby zablokoval túto tému.
            • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:16
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              Tento raz mám pocit, že to zámerne nezamkli...
              • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:22
                hidden   Návštevník
                Aspoň budeme vedieť kto dovolil rozpútanie 3 svetovej :D
                • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:41
                  Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                  alebo už x-tej Linuxosovskej...
            • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:22
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj.

              Nerozumiem, aké tichúčko, ?
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:26
                hidden   Návštevník
                To sa teraz používa
                • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:33
                  Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                  V istých kruhoch...
                • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:36
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ahoj.

                  A čo sa teraz používa ?
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 22:53
          Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
          nie ze by som ti pisal ze si stiahnes kernel, skompilujes ho a pojde ti to.
          BTW : UTFG!!!
          Na google totiz nejake riesenie tvojho problemu vecsinou najdes.
        • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 22:54
          Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
          nie ze by som ti pisal ze si stiahnes kernel, skompilujes ho a pojde ti to.
          BTW : UTFG!!!
          Na google totiz nejake riesenie tvojho problemu vecsinou najdes.
    • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:39
      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
      Ale jedno mi predsa vadí, ale to sa možno vykrištalizuje, že téma z názvom "aké distro" je prakticky odsúdená na to aby sa takto zvrhla. Možno by som Ondrejovi, ak existuje, aj keď už po funuse odporučil okrem Mintu-Gnome, ešte aj Crunchbang Linux 8.10. na openbox by si zvykol :-)
      • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:47
        hidden   Návštevník
        Nech skúsi všetky *buntu, fedoru, debian, PCLinuxOS, OpenSuse a už uvidí čo mu pôjde lepšie mne ide najlepšie Debian 5.0 a Kubuntu 8.04
        • Re: ktora distribucia? 09.06.2009 | 23:50
          hidden   Návštevník
          A ak che tak aj Greenie však je sloboda výberu. :)
        • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 00:04
          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
          Téma bola bez internetového pripojenia takze aj kodeky a pod. Tym padom padá fedora, ubuntu, opensuse, aj hocičo, v hre bol Mint, Crunchbang, a Greenie. A tu nastalo flame...
          • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 00:30
            hidden   Návštevník
            Tak toho moc nieje na výber, tak nech skúsi všetky tri
            • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 00:45
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              Tiež si myslím...
          • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 02:33
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            suhlasim s tebou.

            inak opensuse by nemuselo byt az tak zle, ma nejake non-free pridavne CD. Takze DVD + to CD a je to fajn pre pc bez netu. taktiez bibrova mandriva by bola uplne fajn
            • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 14:51
              ondrej   Návštevník
              Diky,

              uz som si zapisal vsetky potencialne distribucie pre zaciatocnika....No uz sa musim konecne zaregistrovat :-). Este vyskusam ten Mint ;-).

              PS: Naozaj Stano s tymto nema nic, urcite nejaka velka zhoda nahod. Niesom ani jeho sused ani nic podobne....

              Dakujem vsetkym
    • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 22:34
      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
      Odporúčam slovenskú distribúciu Greenie, ktorá dnes vyšla vo verzii 5j. šľape ako švajčiarske hodinky, made in China, assembled in Taiwan.
      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
      • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 22:51
        123   Návštevník
        Po nainstalovani Greenie sa mi zvacsil penis o 7cm...odporucam kazdemu chlapovi!!!!
        • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 22:54
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          zaujimava uchylka
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
          • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 23:16
            hidden   Návštevník
            Myslím že keď je téma vyriešená tak je na čase ju zamknúť.
            • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 23:30
              Avatar rendolf ubuntu, mandriva  Používateľ
              haha dlhe citanie to bolo aj som sa zasmial :D co vsetko ste tu riesili :) uz to radsej zamknite
              • Re: ktora distribucia? 10.06.2009 | 23:32
                Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                naco? vsak sa tu uz skoro nic neriesi... Zamknut temu ma zmysel len vtedy, ak tam pretrvava flame. Ked uz ustal, tak je to zbytocne...
                Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
              • Re: ktora distribucia? 12.06.2009 | 01:01
                matt   Návštevník
                Naco zamknut? Kde sa tak dobre pobavis? Nech Stano urobil, co urobil, pohral sa s tym, niketo neurobu ani to. Nie som priatel kopirovania, lenze nic nove sam nevymysli. tak to treba i tak zobrat. A komu to distro vyhovuje, nech ho ma. Ja zelene, nemusim :)

                Stano, inak ta Tvoja web stranka koresponduje, vdaka tomu banneru, skor k Cine a ryzi, nez k Tatram :)))) Doporucim Ti, zmen ten banner....

                Slackware for ever
            • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 14:59
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj.

              Vidím, že si sa už trochu aklimatizoval a ku koncu tohoto klenotu sa už dosť normálne prejavuješ. Asi ti "virtuálne" prospieva ten cirkus ktorý sa spustil na stana hofereka.
              Budiž žilinčan, držím Ti palce s Debianom.
              ;-)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 16:06
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                preco mam vzdy taky pocit, ze mas vzdy z toho radost? najde sa niekde stano, tak si na neho udrime, vsak ten si zvykol, nic neciti... aspon takto to z teba vyzaruje. a teraz velke nadsenie, ze vsak zase sa to dakedy zopakuje, zas si budes moct urobit nejaky ten cirkus na pobavenie...

                vhodne pre deti ktore sa hraju, no nie pre jedneho z administratorov velkeho portalu
              • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 16:20
                konecne vysla 5j!!!!   Návštevník
                http://www.cdr.cz/a/27207
                • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 18:25
                  Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                  http://kotrcka.blog.root.cz/2009/06/11/ako-sa-vyraba-greenie-linux/

                  http://kotrcka.blog.root.cz/2009/06/10/greenie-5-prve-dojmy/

                  http://www.abclinuxu.cz/blog/jenda/2009/6/komix-nove-greenie
                  http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
                  • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 19:10
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    2 clanky od kotrcku ktori slubil ze chce vyprovokovat flame a ze bude pisat len a len blbosti z jeho pohladu, a trapny komix, ukazujuci napriklad urobenie jednoduchej kopie suboru cez cp subor1 subor2 ako vrcholny amaterizmus. fakt dobre. este skus pridat vesmirni-lide.cz, to ma podobnu uroven :D
                    • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 19:45
                      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                      zlahcujes chyby, nevies prijat OPRAVNENU kritiku a zosmiesnujes ju namiesto toho, aby si skusil vyrobit nejake systemove riesenie problemov v tvojej akoze distribucii..

                      a nie, VYDANIE NOVEHO ISO SUBORU S ROVNAKYM NAZVOM NIE JE SYSTEMOVE RIESENIE
                      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
                      • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 19:53
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        zlahcujem chyby? aka chyba je, ked kliknutim na ikonku v menu sa cez cp urobi kopia sources.list-u? to je chyba? ak ano, tak ju nevidim :D

                        systemove riesenie problemov - bola napriklad chyba v online skripte. tak sa hned napravila a skontroloval som dalsie online skripty na chyby. toto je pre teba neriesenei problemov.

                        vydanie noveho iso suboru robim v tedy, ked najdem nejake zavaznejsie chyby. takze dam na internet, nech si dalsi ludia mozu stiahnut. zaroven ak niekoho trapi nejaka chyba, tak poradim co treba urobit, pripadne urobim jednoduchu postupnost prikazov.

                        "zavaznejsia" chyba je momentalne jedina - nefunguje spravne splash. napriek dlhemu snazeniu sa mi nepodarilo z oficialnych zdrojovych balikov urobit splash. ak si porovnas original splash a splash urobeny z oficialnych zdrojovych balikov, tie dva subory sa odlisuju. takze ak sa mi to podari nejakym zazrakom urobit, uvolnim to ako aktualizaciu a po nejakom case, napriklad po 3 mesiacoch, vydam R1 s opravou tohoto + co sa najde + aktualizaciou k danemu datumu, presne ako to robi ubuntu pri LTS vydaniach.
                        • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 20:25
                          ---   Návštevník
                          ...vydanie noveho iso suboru robim v tedy, ked najdem nejake zavaznejsie chyby.

                          ROOT:ELVEN: a ze chyba diakritika, tak to je chyba ktora tam byt nemala - takze sa to opravilo a uz je davno na serveri iso s opravenymi tymito "tazkymi chybami" :D

                          na jednom mieste pises, ze vydas novu verziu az ked sa najdu zavazne chyby a na druhom so smajlom vyhlasis ze je na svete nove vydanie s "tazkou chybou".

                          Poviem ti Stano, toto je amatercina nahrubsieho zrna. Zrejme ani sam nevies co mas robit. Ci pocuvat reci o zlej diakritike, ale sa rychlo trhat vydat nove distro. Problemom je neznalost toho co robis.

                          Ale ako to tu uz niekto napisal predo mnou, mas si v tejto diskusii vyzrat svojich 15 minut "slavy" az do dna.
                        • Re: ktora distribucia? 12.06.2009 | 12:00
                          Avatar omdzor #!  Používateľ
                          Nechcem byt ustipacny, ale myslim, ze ten, kto vie naco je sources.list, tak si ho vie zalohovat aj sam... Schledam to zbytocnym... Ostatne veci(jablka, greenport atd.) radsej nebudem komentovat, asi staci povedat, ze suhlasim s nazorom vacsiny(dovolim si ju takto oznacit). Nepoznam ta, ale dost som toho tu, na roote a neviem kde este o tebe precital.
                          A zarazila ma jedna vec, poznam viacero ludi, ktory sa venuju takejto praci (napriklad aj vyvinu specializovanych minidistribuciu pre malo vykonne systemy) a ti nelamu rekordy v pocte prispevkov na forach, lebo sa venuju praci... Neodpovedaju na desiatky clankov a recenzii ale venuju sa praci. Netravia vecery na chatoch, jabberi ci icq ale venuju sa praci! Prosim, pokus sa vecne analyzovat tento prispevok a zamysliet sa nad nim, chcem nim povedat jedno: mozno keby si sa menej angazoval na forach, chatoch a pod. a pokusil viac studovat, ucit sa ci skumat napriklad aj linux, dalo by ti to viac, ako posmesky, ustipacne clanky a recenzie, mozno prides aj na to, ze mnoho nazorov, ktore si povazoval namierene proti tebe, boli pravdive...
                          #! /usr/bin/env python
                          • Re: ktora distribucia? 12.06.2009 | 13:22
                            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                            Ahoj.

                            prepáč, nechcem Ťa hodnotiť, inteligentne si reagoval, tak preto. Nemám z toho radosť, že si nevie uvedomiť, čo stvára a z toho, čo potom následne prepuká na tomto Fórume. Takže to musí "vyhnisať".
                            Ďakujem úprimne Všetkým, ktorí sa snažia svojím názorom alebo kritikou napomôcť riešeniu a urýchleniu tohoto "vyhnisania".

                            dodoedo
                            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                            • Re: ktora distribucia? 12.06.2009 | 13:43
                              ---   Návštevník
                              mas sice pravdu, ale odpoved autorov greenie na vsetku kritiku je , ze oni maju X pozitivnych ohlasov od zaciatocnokov na to co robia. Akurat je v tej odpovedi jedna neznama. To "x". Mozme si len domyslat ci je to cislo vacsie ako 1.
        • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 01:48
          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
          Hlavne to nehovor ženám...
          • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 11:49
            Avatar omdzor #!  Používateľ
            budu chciet, aby sme instalovali kazdy druhy den....
            #! /usr/bin/env python
            • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 14:08
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              A takto by Geenie zachvíľu predbehlo Microsoft..
              • Re: ktora distribucia? 11.06.2009 | 23:06
                Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                Ale to by bolo uplne jedno v oby dvoch su bugy ku,ktorym sa dostane aj neznaly uzivatel ktory klikne na vsetko (teda aspon podla toho co o Greenie citam ;-) ). Ibaze v Mrkvo$ofte sa aspon snazia ich operavovat a vydavat opravne patche a je uzivatelsky nenarocny.
                Teraz by sme si museli vybrat PC alebu zenu (ako z najhorsieho filmu)-->Ozaj nehovorte to zenam. :-D
                • Re: ktora distribucia? 12.06.2009 | 15:45
                  Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
                  Nainstaloval som na PC najnovsie Greenie a musim povedat ze som milo prekvapeny.
                  Zatial je to najsviznejsia distribucia linuxu aku som mal nainstalovanu na PC. Vsetko slape ako ma
                  • Re: ktora distribucia? 12.06.2009 | 15:48
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    myslis ubuntu 9.04? lebo pochybujem ze autor greenie robil nejake systemove zasahy...
                    • Re: ktora distribucia? 12.06.2009 | 15:55
                      Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
                      mal som doteraz ubuntu 9.04 a nebolo to take rychle ako greenie, dokonca ten start je prekvapujuci. stacilo niekolo sekund.
                      Skusam to na novom PC a zatial som spokojny.
                      • Re: ktora distribucia? 12.06.2009 | 16:06
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                        Ahoj.

                        Áno, veríme Ti to.

                        Ahoj.
                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                        • Re: ktora distribucia? 12.06.2009 | 19:36
                          l_barbarossa   Návštevník
                          DGA - distributed greenie attack
    • Re: Zdravý rozum ... 25.06.2009 | 01:43
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahojte všetci priatelia.

      "Non-pateticky."
      Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí svojou trochou zdravého rozumu a citom pre pravdu prispeli ku reálnemu riešeniu tejto "fake" situácie. Ukázalo sa, že sa záver dá nájsť aj bez "uzamykania" tém a pevne verím, že si aktéri tejto melodrámy zoberú pravdu za základ budovania nových distribúcií.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Zdravý rozum ... 25.06.2009 | 13:03
        Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
        +1
        http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"